Тема: Фізично-математичний брейн-ринг
Мета :розвиток інтересу до математики, фізики та тяги до знань; розвиток логічного мислення, кмітливості, вмінь та навичок міркування, свідомого ставлення до здобуття знань, вміння знаходити вихід із нестандартної ситуації; виховування цілеспрямованості, упевненості у собі, уваги, самостійності; впровадження інтерактивних технології на уроках математики і фізики.
Методи проведення: змагання команд в розв'язуванні нестандартних задач (в інтернеті), підібраних вчителем, в умінні висловлювати суперникам, журі і вболівальникам свої думки, в умінні перевіряти чужі розв'язки.
Тип уроку: урок-змагання
Обладнання: ноутбук, проектор, прилади для конкурсів, Інтернет.
Тема: Фізично-математичний брейн-ринг
Мета :розвиток інтересу до математики, фізики та тяги до знань; розвиток логічного мислення, кмітливості, вмінь та навичок міркування, свідомого ставлення до здобуття знань, вміння знаходити вихід із нестандартної ситуації; виховування цілеспрямованості, упевненості у собі, уваги, самостійності; впровадження інтерактивних технології на уроках математики і фізики.
Методи проведення: змагання команд в розв’язуванні нестандартних задач (в інтернеті), підібраних вчителем, в умінні висловлювати суперникам, журі і вболівальникам свої думки, в умінні перевіряти чужі розв’язки.
Тип уроку: урок-змагання
Обладнання: ноутбук, проектор, прилади для конкурсів, Інтернет.
Хід уроку
Мало мати добрий розум, треба – добре вміти їм користуватись.
Рене Декарт
А бали буде рахувати наше професійне, компетентне та справедливе журі. Давайте з ними привітаємось.
І так, сьогодні у нас змагання.
Змагання, які за накалом боротьби нічим не відрізняються від Олімпійських Ігор. А тому за традицією олімпіад приймемо урочисту клятву.
Ми, урочисто присягаємось
не застосовувати недозволених прийомів,
тобто не допускати математичних помилок,
полюбити суперника як самого себе, не сперечатися з журі,
не загравати з вболівальниками.
Якщо порушимо цю клятву, то нехай навіки забудемо формули скороченого множення, ніколи не згадаємо теорему Піфагора,
нехай опитують нас щоуроку наші вчителі математики і фізики. Клянемося!!!
І тур. Розминка
8 клас.
ІІ тур. “Загадки” (відповідають по черзі-правильна відповідь- 1 бал)
Кут один великий є,
Той, що більший від прямого
Він і назву тут дає.
Цей трикутник незабутній,
Має назву … (тупокутний)
Властивість в нього є проста:
Тут медіана – бісектриса,
А ще й до того … (висота)
І кожну треба добре знати.
Які б ми не вивчали теми
Зустрінемо там … (теореми)
Щоб кут навпіл поділити.
Навпіл кут його мета.
Промінь зветься … (бісектриса)
З трикутника вершини,
До точки йде на стороні
Точніше – середини.
Що ж це?
Відповідь проста:
Цей відрізок – … (медіана)
В планіметрії вивчати,
Та містить їх усіх одна,
Ця фігура – … (площина)
Проте треба знати їх,
В геометрії зустрінеш
Групу тверджень ти таких.
Ти вивчаєш різні теми,
Згадуєш про … (аксіоми)
А у нього є одна
Та, та що більша від двох інших,
Особлива сторона.
І вона, даю Вам слово,
Називається … (гіпотенуза)
Сторони рівні зумів він придбати.
Рівними зробити далі слід йому … (кути)
Сторону помнож на три –
Так периметр ти взнаєш.
То із чим ти справу маєш? (рівносторонній трикутник)
Слово надається журі для оголошення результатів І-ІІ туру.
ІІІ тур. Основні поняття. Для кожного з приведених слів вказати його «антипод» (за кожен правильний 0,5 балу)
Відповіді. Основні поняття.
Для кожного з приведених слів вказати його «антипод» (за кожен 1 балу)
ІV тур. У кожній з приведених груп термінів один термін є «зайвим». Знайдіть його і запишіть. (за кожен правильний 1 балу)
Відповіді
У кожній з приведених груп термінів один термін є «зайвим». Знайдіть його і закреслюйте (за кожен 1 балу).
V тур. КАПІТАН
Грають капітани команд. Правильна відповідь на кожне запитання оцінюється 1 балом.
Запитання для капітана І команди
1. Наука про властивості геометричних фігур.(Геометрія.)
2. Твердження, що потребує доведення. (Теорема.)
3. Що в геометрії позначають однією великою латинською літерою?(Точку.)
4. Наука про речовини та їх перетворення.(Хімія.)
5. Лінія, уздовж якої поширюється світло.(Промінь світла.)
6. Сума одночленів.(Многочлен.)
7. Хімічна реакція речовини з киснем. (Окиснення.)
8. Фігура, яка складається з чотирьох точок і чотирьох відрізків, що послідовно сполучають ці точки і не лежать на одній прямій. (Чотирикутник.)
9. Сума кутів трикутника. (180°.)
10. Паралелограм, у якого всі сторони рівні. (Ромб.)
Запитання для капітана ІІ команди
1. Промінь, який виходить з вершини кута, проходить між його сторонами і ділить кут навпіл.(Бісектриса.)
2. Твердження, яке не потребує доведення.(Аксіома.)
3. Кут, суміжний з прямим, дорівнює … .(90°.)
4. Світ частинок, з яких складається речовина.(Мікросвіт.)
5. Взаємне проникнення частинок однієї речовини в іншу, спричинене рухом молекул.(Дифузія.)
6. Значення змінної, при яких дріб має зміст.(Допустимі значення змінної.)
7. Негативно заряджена частинка, складова атома. (Електрон.)
8. Відрізок, що сполучає дві протилежні вершини многокутника. (Діагональ.)
9. Чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні. (Паралелограм.)
VІ тур Конкурс на кращий номер художньої самодіяльності
Команди виконують по пісні, в яких зустрічаються числа та числівники. Враховується також майстерність виконання.
«Ой у полі два дубки», «Жили у бабусі два веселих гуся»…
Журі додає бали командам за вірні відповіді по 1 балу!
VІІ тур. (фінальний)
Завдання для розумників та розумниць
12. Скільки разів годинна і хвилинна стрілки годинника зустрічаються ?(11)
Слово надається журі для оголошення результатів брейн-рингу!
Підсумок
Увага! Ось фіналу
Хвилюючі моменти.
Призи обом командам
Виносять асистенти.
Команда-переможниця
Здолала перешкоду,
Одержуйте цукерочки
У винагороду.
Команда наша друга –
Ціню роботу вашу.
Наступного брен-рингу
Добийтеся реваншу.