5 березня о 18:00Вебінар: Дизайн продуктивного уроку біології

Презентація з інформатики для 3 класу "Форматування об’єктів слайда"

Про матеріал

Пропоную Вашій увазі презентацію уроку для учнів 3 класу «Форматування об`єктів слайда». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів та інформатики. Завдання розробки в цікавій формі, що дозволяють здібним учням розкрити й активізувати свої можливості, а невпевненим у своїх знаннях - розвинути ініціативу, кмітливість, мислення.

Мета: вчити форматувати текстові об'єкти слайда змінюючи розмір літер, їх колір та вид накреслення, вирівнювання по горизонталі; розвивати увагу, пам'ять, розумові операції; виховувати естетичний смак, повагу до думки інших людей, інтерес до ін­форматики, бажання довести почату справу до кінця.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Доброго здоров’я, доброго вам дня! Хай вам ясно світить сонечко щодня! Хай сміється небо і дивує світ, А Земля дарує вам барвистий цвіт! Бо здоров’я, друзі, в світі головне, А здоровий і веселий щастя не мине.

Номер слайду 3

Чи цікаво вам дізнатись, Що сьогодні може статись? Ну, то сядемо рівненько, Попрацюємо гарненько. Девіз Працюй наполегливо, Швидко, старанно, Щоб кожна хвилина Не тратилась марно!

Номер слайду 4

В клас комп’ютерний спітнілі Ми вриваємось щосили... Всі ми витерли взуття, Щоб не нести в клас сміття.      За улюблений комп’ютер Падаєм, мов спілі фрукти... А щоб сіли ми за парту, Вчитель нам дає команду! Сяду від екрана так... Сантиметрів п’ятдесят! Ти підсунь дисплей близенько, І дроти поправ хутенько! Хоч стомились в мене очі, Та все ж граюся охоче! Я дротів не зачіпаю, Правило це добре знаю! Думав, що на 2 хвилини, А просидів 3 години. Час даремно не марную — Із комп’ютером працюю. Правил безпеки дотримуйся, друже, Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!

Номер слайду 5

«В далекому лісі - сказали мені – Пташка живе на високій сосні. Часом та пташка з дупла вилітає, Загадки загадує, пісні співає. Треба до лісу дістатись й мені, Їхала потягом, пливла на човні, Пішки я йшла, зрештою, Пташку ту дивну знайшла. Я привіталась, сказала пташині: «Кланялись діти тобі з України. Чула, загадок багато ти знаєш. Може, ти діткам моїм загадаєш?» Пташка подумала й каже мені: «Дітки слухняні твої чи ні?» «Дуже слухняні», - я їй кажу. «Добре, - говорить, - таким розкажу».

Номер слайду 6

Загадка - це короткий, поданий у прихованій формі опис предмета чи явища, який вимагає відгадки.

Номер слайду 7

Скромний сірий колобок Довгий, тонкий проводок Зверху на коробці Дві великі кнопки В тебе є хороша книжка, А в комп'ютера є ...... (мишка)

Номер слайду 8

Сотня клавіш, різні знаки Спершу учні – небораки, А тепер раз – два й готово Відстукали слово. Ось де пальцям фізкультура І це все – ...... (клавіатура)

Номер слайду 9

Ось на нім комп'ютер пише І малює без зупинки Найцікавіші картинки А влаштовує цей хор Чарівник наш - ...... (монітор)

Номер слайду 10

Ось я кнопку натискаю І папір вже заправляю. Він друкує без зупинки Вірші, пісні і картинки І швидкий він, наче спринтер Відгадайте, що це ... (принтер)

Номер слайду 11

І комп'ютери порою Розмовляють між собою А для цього їм потрібна Річ відома не усім До телефону підключай І повідомлення приймай, Адже мову ми ведем Про зв'язок через ..... (модем)

Номер слайду 12

Він рахує, він малює, Все, що треба, роздрукує, Проектує він заводи, Прогнозує нам погоду. Навіть в космосі літає, Всі новини в світі знає. І мільйони розрахунків Зробить за одну секунду. Не людина, не тварина, А розумна це машина. Нас научить всього вміти, Й презентацію зробити.

Номер слайду 13

- З якою програмою ми працювали на попередніх уроках? (Micorsoft Office PowerPoint ). - Як запустити програму Micorsoft Office PowerPoint ? (Пуск -Програми - Micorsoft Office -Micorsoft Office PowerPoint). - Для чого призначена програмаMicorsoft Office PowerPoint? (Програма для створення електронних презентацій). - Що є основним об’єктом презентації? ( Слайд). - У якому режимі можна редагувати слайди? ( У звичайному). - Що називається редагуванням? ( Процес внесення змін).

Номер слайду 14

Форматування об’єктів слайда

Номер слайду 15

- вчити форматувати текстові об’єкти слайда змінюючи розмір літер, їх колір та вид накреслення, вирівнювання по горизонталі; - розвивати увагу, пам’ять, розумові операції; - виховувати естетичний смак, повагу до думки інших людей, інтерес до інформатики, бажання довести почату справу до кінця.

Номер слайду 16

Робота за підручником ст. 112 Про підручник ми забули  Ще його не розгорнули  Швидко книгу відкривати  Будем з нею працювати.

Номер слайду 17

Добрий день, юні творці майбутнього!? Вас вітає Комп’юшко і Данилко!

Номер слайду 18

Ти маєш рацію, Данилку.  Дуже важливо під час створення презентації дібрати потрібний розмір літер, адже її демонструють, як правило, на великому екрані, і якщо літери будуть замалі, то глядачі не зможуть прочитати текст. Також дуже важливо дібрати кольори для оформлення презентації - від них залежить, чи буде видно текст і яке враження справить на глядача кольорове оформлення. Комп’юшку, значення деяких властивостей малюнка я вже вмію змінювати. Навчи мене змінювати значення властивостей текстових символів, щоб зробити мою презентацію більш привабливою та цікавою для глядачів.

Номер слайду 19

Так, але це не всі їх властивості. Також для текстових символів можна встановлювати накреслення, шрифт та інше. Процес зміни значень властивостей текстових символів називають форматуванням. Форматувати текстові символи можна за допомогою контекстного меню, але перед його викликом, не забудь виділити потрібний фрагмент тексту. Я зрозумів, текстові символи мають такі властивості: розмір і колір.

Номер слайду 20

Для виділення фрагмента тексту потрібно встановити вказівник на початку фрагмента, натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи її, провести вказівником до кінця фрагмента, а вже потім відпустити ліву кнопку миші. Розгляньмо приклади, які я підготував для тебе.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Комп’юшку, я не зовсім зрозумів, що таке зміна шрифту? Гаразд. Роздивись уважно наведений малюнок і скажи, що ти на ньому бачиш.

Номер слайду 23

Ой, так цікаво! Тут намальовано літеру А, та щоразу по-іншому. Так ось, зображення кожної літери придумують і малюють художники. Набір зображень усіх літер називається шрифтом. Кожний шрифт має свою назву, як правило, англійською мовою. Розгляньмо кілька прикладів шрифтів та їх назв.

Номер слайду 24

А ще, Данилку, я хочу звернути твою увагу на те, що текст можна по-різному розташовувати всередині текстової області. Зміна розташування тексту називається вирівнюванням. Його виконують за допомогою однієї з кнопок з відповідним зображенням.

Номер слайду 25

Номер слайду 26

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Хто ж там, хто ж там вже стомився? І наліво похилився?   Тож давайте для розрядки Зробим кілька вправ зарядки. Раз! – підняли руки вгору. Два! – нагнулися додолу. Три! – повернулись вправо, вліво, На «чотири» - всі присіли. Головою покрутили – І за парти тихо сіли.

Номер слайду 27

Робота в зошиті ст. 56-58

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Форматування текстових і графічних об’єктів слайду. 20

Номер слайду 32

Гра “Закінчи речення” Ходити у комп’ютерному класі потрібно… (спокійно, не поспішаючи); Від монітора сиди на відстані … (не менше 50см); На клавіші потрібно натискати … (плавно, без різких ударів); Строго забороняється торкатися … (роз’ємів, проводів, кабелів); Строго забороняється включати і виключати апаратуру без … (дозволу вчителя).

Номер слайду 33

Працюємо за ком’ютером не більше 15 хвилин.

Номер слайду 34

У С П І Х І В ! ! ! Розпочинаємо роботу ...

Номер слайду 35

ЗАРЯДКА ДЛЯ ОЧЕЙ Нумо, хлопці і дівчата, всі сідайте, будем грати Очима намалюйте «5»- ось так розпочали ми грать. Очима намалюйте «8», щоб очі відпочили зовсім. І наостанок намалюйте коло, щоб ваші очі були вже здорові!

Номер слайду 36

Назви властивості текстових символів? (Зміна розміру літер, кольору, накреслення,шрифту) 2. Які дії потрібно виконати для зміни властивостей символів? (Виділити текст і вибрати значення властивості)

Номер слайду 37

Що їв касир під час обідньої перерви?

Номер слайду 38

Що їв касир під час обідньої перерви?

Номер слайду 39

Як називається водойма, де купається влітку Марічка?

Номер слайду 40

Як називається водойма, де купається влітку Марічка?

Номер слайду 41

Що побачив мотоцикліст попереду?

Номер слайду 42

Що побачив мотоцикліст попереду?

Номер слайду 43

Що побачив Карлсон, який спав на даху?

Номер слайду 44

Що побачив Карлсон, який спав на даху?

Номер слайду 45

Що зламав цап об поріг?

Номер слайду 46

Що зламав цап об поріг?

Номер слайду 47

Молодці! Дякую за увагу! Хай вам сонечко сміється, І наука хай дається. Хай щастить вам, діти, всюди Хай ростуть з вас добрі люди.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Кажукало Юлія Миколаївна
  Презентація створена на доступному, зрозумілому для учнів рівні в ігровій формі. Цікавий матеріал не залишить байдужим жодного учня, дозволить розкрити можливості, розвинути ініціативу, кмітливість, мислення. Бажаю творчих здобутків!!!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
22 жовтня 2018
Переглядів
2060
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку