Тема: Письмове множення багатоцифрових чисел на розрядні.
Мета: Ознайомити учнів із алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на розрядні;
Розвивати математичне зв’язне мовлення, логічне мислення, увагу, вміння виконувати само- та взаємоперевірку;
Виховувати інтерес до математики.
Тип: Засвоєння нових знань(прикладний урок).
Обладнання: ІКТ, сигнальні картки, зоровий план уроку.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
Чи почули ви дзвінок
на улюблений урок?
Кожен з вас приготувався,
на перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
а за ними і хлоп’ятка.
Цікавинки посилаємо,
працювати починаємо.
- Щоб налаштуватися на роботу, проведемо з вами аутотренінг.
2. Аутотренінг.(слайд 1)
Щоб урок наш розпочати,
треба хором проказати:
я – уважний і серйозний,
хоч іще малого зросту,
впевнений, кмітливий я,
прагну здобувать знання!
- Налаштувались на роботу, а тепер давайте подивимось, які завдання нам треба виконати.
3. Зоровий план уроку.
- А якими ви маєте бути, щоб всі завдання ми встигли виконати?
- А чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Чи справдяться ваші очікування, ми дізнаємось в кінці уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
550, 550, *, 650, *, *, 800, *
7000, 6300, 5600, *, 4200, *, *, 2100, *
20, 40, 80, *, *, 640, *
2) Гра «Учитель»
- В яких прикладах помилився учень: (слайд 3)
13*100=130 230*3=690
1500*2=3000 1000-821=220
80*40=320 1м=1000см
- Для того, щоб перевірити, як ви засвоїли матеріал минулого уроку і як виконали домашнє завдання, пограємо в гру «Так чи ні».
Самоперевірка. ( слайд 4 )
+ + - + - +
- Щоб підготуватись до вивчення нового матеріалу, напишемо математичний диктант.
1) І в. – знайти 3/4 години;
ІІ в. – зменшіть це число в 3 рази.
ІІ в. – знайдіть цього числа половину.
ІІ в. – в скільки разів це число менше, ніж 400.
ІІ в. – знайдіть різницю цього числа з числом 120.
число я задумала;
ІІ в. – збільшіть це число в 200 разів.
Взаємоперевірка. ( слайд 5 )
І в. – 45 хв, 1000, 2, 900, 525;
ІІ в. – 15 хв, 500, 200, 780, 105000.
- Подивіться на числа ІІ варіанту.
- Знайдіть найменше число.
- Яке число найбільше?
- Яке число «зайве»? Чому?
- А яке завдання було найважче? (Останнє, тому що треба було помножити великі числа.)
- Отже, для того, щоб такі завдання не викликали у вас труднощів, і щоб ви їх швидко і правильно рахували, сьогодні на уроці ми будемо вчитись обчислювати такі приклади письмово.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Засвоєння нових знань.
24
300
____
5784
50
______
______ ______
1 в. 2 в.
(самост.) ( з учителем)
506 173
( 2 стовпчик) 50 80
____ _____
Перевірка.
Фізкультхвилинка. Гра на увагу.
1 в. 2 в.
Рівняння (самост.)
24 16
____ _____
Перевірка.
1 в. 2 в.
Записати і Рівняння
обчислити х:400=36
вираз:
20000зменшити
на добуток 173 і 80.
Перевірка.
V. Підсумок уроку.
VI. Домашнє завдання (за вибором).