КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Б.Д.ГРІНЧЕНКА
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
КАФЕДРА МЕТОДИКИ МОВ І ЛІТЕРАТУРИ
ВИПУСКНА РОБОТА
ВИКОРИСТАННЯ ФРАЗОВИХ ДІЄСЛІВ ТА МОВНИХ ЗВОРОТІВ У ПОВСЯКДЕННОМУ СПІЛКУВАННІІ
Виконала
Акользіна Юлія Олександрівна
Учитель англійської мови,
Вчитель І категорії
Приватного навчального закладу
«Фінансово-правовий ліцей»
Солом’янського району
КИЇВ 2016
Конспект уроку англійської мови в 10-му класі
Тема. Фразові дієслова та мовні звороти у повсякденному спілкуванні.
Практична мета: навчити учнів правильно вживати у мові фразові дієслова та мовні звороти, формувати навички діалогічного мовлення на рівні висловлювання з опорою на ключові слова, а саме фразові дієслова та мовні звороти та без опори, формувати навички діалогічного мовлення на рівні діалогу без опори та з опорою на ключові слова, а саме фразові дієслова та мовні звороти, удосконалювати навички спілкування, розвивати вміння читати і розуміти текст з фразовими дієсловами та мовними зворотами, використовуючи мовну здогадку з опорою на контекст
Освітня мета: сформувати уявлення учнів про нове лексичне явище фразеологічні дієслова та мовні звороти.
Розвивальна мета: розвивати вміння логічно викладати свої думки, розвивати вміння вести групову бесіду
Виховна мета: виховувати повагу до думки іншого, виховувати вміння підтримувати робочий режим у класі
ОБЛАДНАННЯ: підручник Real Life (Intermediate), підготовлена дошка
ТИП УРОКУ: комбінований
ЛАНЦЮЖОК НАВЧАЛЬНИХ СИТУАЦІЙ:
2.Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності
3. Актуалізація опорних знань (опис картинок, читання та переклад тексту, відповіді на запитання)
3. Робота з лексичним матеріалом
4. Робота з висловленням (розвиток монологічного мовлення)
5. Робота з граматичним матеріалом та його закріплення
6. Домашнє завдання
7. Підсумки уроку
ХІД УРОКУ:
Hello! I am glad to see you. Sit down please. How are you today? Who is absent?
ДІЯЛЬНОСТІ:
The topic of our lesson today is GENARATION GAPS. (Учні записують тему уроку). The aims of our lesson are to learn new rules about the expressions make\do, to form monological and dialogical skills. On the lesson we will read and translate the text, discuss the problems between you and your family, think about best ways of bringing up your parents. But before we’ll check your home assignment. (перевіряємо домашнє завдання). Під час перевірки домашнього завдання були опитані усі учні (по 2 речення домашньої вправи на 6 учнів).
3. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧНЯ
а) вступна бесіда:
Do you know that some teenagers have problems with their parents?
How do you think what kinds of problem do they have?
What about your family? Have your parents ever made a fuss about the mess in your room, about you home assignment?
4. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ:
a) читання та переклад тексту:
And now let’s read and translate the text, open your books on page 68, exercise 2. You can see the text WHAT DO YOU ARGUE ABOUT AT HOME? Let’s read and translate the text (діти читають та перекладають текст) ( ролі були розподілені між 6-ма учнями (троє з них виконували ролі батьків, а інші троє ролі дітей)
ЗМІСТ ТЕКСТУ:
Andy: My mum’s a bit irritating. I mean, I’m nearly sixteen and she won’t let me have an earring. We argue about homework and she makes me go to extra classes after school. When she goes out, I can’t use the computer because she won’t tell me a password for it!
Susan (Andy’s mother): I’m very proud of him. He’s very creative and he does well at school but he’s a bit lazy about doing his homework – he prefers playing computer games! He can be stubborn, too and hates it when people tell him what to do. He wants an earring but I think I’ll make him wait until he’s eighteen!
Jessica: I love my mum but we argue a lot these days. She says I’m always late home but I’m not. And she says it’s my fault our phone bills are so big! She gets angry when I fail school exams. She says I don’t make an effort in some subjects but I do my best – most of the time!
Karen (Jessica’s mother): She makes friends easily. She’s very outgoing, like me and loves to chat with her friends – she spends hours on the phone! I let her go out at weekends but she sometimes forgets to ring me up when she’s late. She’s a bit moody, too, especially in the morning. I was exactly the same at her age!
Edward: My dad can be so embarrassing. When my friends come round, he tries to be “funny”. We don’t argue much but he makes a fuss about my room. I know where to find everything but he says it’s untidy. He makes me tidy it at weekends.
George (Edward’s father): We like a lot of t5he same music and films. I think there’s less of a generation gap these days. Of course, he’s annoying sometimes, that’s only natural. His room is a disaster zone. He won’t make his bed and he makes a mess in the living room, too. He never offers to do the washing-up – I have to make him do it!
So, what kinds of problems do these kids and their parents have?
б)Бесіда (дайте відповіді на запитання): And now answer the questions.
Do you have some problems communicating with your parents? What kinds of problems?
Do you have a lot of arguing?
Do your parents understand you?
How do you think should you change to be the person your parents want to see?
Have you ever tried to talk with your parents calmly?
What will you do to make the conversation with your parents easier?
У процесі бесіди всі діти мали змогу відповісти на три та більше запитання (працювали активно, намагалися якомога ширше виразити свої думки).
5. РОБОТА З ВИСЛОВЛЮВАННЯМ (розвиток монологічного та діалогічного мовлення) I want you to think why do you have problems with your parents? Maybe it will be better to look for some ways that will help you to talk with your parents easily. I give you tables where you can see two tasks. You should write how do you want your parents bring you up and even how do you bring up your parents (діти отримують таблички (додаток 1) і розділяють власні бажання як слід виховувати батьків, а як слід виховувати їх, у кінці кожного переліку кожна дитина має пояснити чому вона зробила такий вибір (не більше 4 характеристик у кожний стовпчик) (діти швидко виконали це завдання, особливо вони були зацікавлені у питанні як вони могли б виховувати своїх батьків. Як вчителю мені сподобалося, що обговорюючи переваги того чи іншого стилю виховання як дітей так і батьків, більшість учнів прийшла до висновку, що слід поважати та слухатися своїх батьків, а також при виникненні негативних ситуаціях, слід в будь-якому випадку обговорювати ці ситуації разом з батьками). Під час монологічного та діалогічного мовлення діти вчилися долати мовний бар’єр, заміняти незнайомі слова синонімами-аналогами, розвивали, власне, навички монологічного та діалогічного мовлення.
6. РОБОТА З ЛЕКСИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ:
And now let’s look at some new phrases got from the text: to make an effort – робити зусилля, старатися; to do my best – робити якомога краще, працювати з усіх сил; to make a fuss – піднімати шум; to make friends – заводити друзів; to make smb/bed – заправляти ліжко; to make a mess – робити безлад; to do the washing up – прати; to do household chores – займатися домашніми справами, домашніми турботами.
Now you’ll do five sentences with new phrases ( діти вивчають нову лексику, краще запам’ятовуючи її через складання власних прикладів із новими фразами).
7. РОБОТА З ГРАМАТИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ:
а) Введення нового граматичного матеріалу: Today on the lesson we will learn the rules about the usage of make\do expressions. Open your copy-books, write date, class work (дата та класна робота були написані на дошці перед початком уроку). And now write down the rules (діти записують правила вживання виразів make\do у зошит). The expressions make\do can be used:
'Do' for Activities - для вираження виконання завдань, занять: do homework, do housework
'Do' for General Ideas - для вираження загальної ідеї виконання чи невиконання дії
'Do' – стандартні вирази: do one's best, do good, do harm, do well, do badly, do a favour, do business.
'Make' for Constructing, Building, Creating – для вираження дії, яку ми можемо виконати фізичною працею, руками і т.д.: make food, make a cup of tea / coffee, make a mess.
Important Expressions with 'Make' – стандартні вирази: make an attempt, make a bed, make a change/changes, make a complaint, make a decision, make a demand, make an effort, make an excuse, make a mistake, make money, make a noise, make an offer, make peace, make a phone call, make a suggestion.
б) РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ:
And now let’s do some exercises (учні виконують вправи для закріплення вивченого матеріалу)
Вправа 14:
Complete the expressions with make\do in the correct form.
_____the shopping
_____a cup of tea
_____a suggestion
_____money
_____a mistake
_____athletics
_____puzzles
_____calculations
Учні виконують вправу усно.
Вправа 15 :
Complete the description with make\do in the correct form
When I get home from school, my mum _____ me a cup of tea. Then, I go to my room and ____ my bed (I don’t have time in the morning!). After that, I ____ my homework – my mum ____ a fuss when I don’t. We get tons of homework at our school and you really have to ___ an effort to ___ well.
Вправа 6:
Complete the questions with the correct form of do\make. Then give true answers.
Вправу учні виконували письмово в своїх робочих зошитах
Вправа 7
Write true sentences what your parents or teachers let you to do\make. Use make\do and the ideas in the lists.
At home:
Make phone calls at home, get up early at weekends, do household chores, have a party on my birthday
At school:
Use a calculator in maths exams, use mobile phones in class, wear our own clothes to school, do a lot of homework
1._____________
2._____________
3._____________
4._____________
5._____________
6._____________
7._____________
8._____________
8. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Отже, наш урок підходить до свого завершення, ви сьогодні молодці, працювали дуже добре, але давайте разом з вами підібйемо підсумки уроку:
1.Що нового дізналися на уроцв? Чого навчилися?
2.Давайте з вами підведемо підсумки уроку на дошці?
We know that there are some problems between children and their parents but what kinds of problems do they have?
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Діти малюють на дошці схему визначаючи, які саме проблеми існують у підлітків та батьків (біля променів вказується той чи інший вид проблеми).
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
And now let’s define the ways of solving the problems in the same way (біля променів вказуємо шляхи вирішення проблем, які ми сьогодні розбирали на уроці)
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Чи стануть у нагоді вам такі вміння? За яких обставин?
9. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: робочий зошит, впр.5 стр.66, написати 10 словосполучень з виразами make\do
10. ЗАГАЛЬНІ ПІДСУМКИ УРОКУ: на мою думку, під час уроку ми повністю виконали поставлені перед нами цілі: учні навчилися правильно вживати у мові вирази make\do, формували навички монологічного мовлення на рівні монологічного висловлювання з опорою на ключові слова та без опори, формували навички діалогічного мовлення на рівні діалогу без опори та з опорою на текст, удосконалювали навички спілкування, розвивали вміння читати і розуміти текст, використовуючи мовну здогадку з опорою на контекст, учні сформували уявлення про нове граматичне явище вирази make\do, розвивали вміння логічно викладати свої думки, розвивали вміння вести групову бесіду, виховували повагу до думки іншого, виховували вміння підтримувати робочий режим у класі.
Учні працювали дуже активно, було видно, що їм цікаво, намагалися якомога краще говорити, використовуючи різні форми говоріння (монологічне, діалогічне, дискусійне мовлення), працювали письмово (в робочих та звичайних зошитах), форма читання (виконували ролі батьки – діти) їм була дуже цікавою, оскільки перепліталася з їх власним життям, і торкалася проблем, які існують у спілкуванні з їхніми батьками. Деякі з учнів робили помилки, особливо, якщо вони торкалися нового матеріалу, але всі після закріплюючих вправ намагалися уникати вже попередньо зроблених помилок.
Додаток 1
|
How can we bring up our parents? |
How do we want our parents bring us up? |
|
|
|
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
8. Дичківська І.М. Інноваційні педагогічні технології: Навчальний посібник. – К.: Академвидав, 2004.
9. Ткачова Н. Формування особистості учня у навчально-виховному процесі. - Харків, 2007.
10. Ніколаєва С.Ю. Бігич О.Б. Бражник Н.О. Гапонова С.В. Гринюк Г.А. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підруч. для студ. вищ. навч. закладів / К.І.Онищенко (ред.). – К.: Ленвіт 2004.