Клас 5(9)-Б Дата 22.11.2023
Тема уроку. Функції, властивості функції.
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про функції, їх властивості, перевірити вміння визначати ці властивості практично в нестандартних ситуаціях; розвивати вміння порівнювати вивчені факти і послідовність логічного мислення, графічну культуру, розширити кругозір; виховувати вміння логічно викладати думку, інтерес до математики шляхом встановлення міжпредметних зв’язків, культуру розумової праці, спонукати до колективної та індивідуальної роботи.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: картки з графіками функцій.
Формування ключових компетентностей учнів: - спілкування державною мовою (грамотно висловлюватися рідною мовою; чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати; робити висновки на основі інформації , поданої в різних формах); - математична (оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між об’єктами та їх функціональну залежність; будувати найпростіші моделі реальних процесів); - інформаційно-цифрова (структурувати інформацію; діяти за певним планом; знаходити інформацію та її використовувати); - уміння вчитися (визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для її досягнення; планувати свою навчальну діяльність та оцінювати її результати); - соціальна і громадянська (висловлювати власну думку, слухати і чути інших; аргументувати та відстоювати свою позицію; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі).
Очікувані результати. Після уроку учні зможуть: - застосовувати теоретичні знання про властивості функцій при розв’язуванні вправ; - звертатися до власного досвіду та залучати його до розв’язування вправ; - набути навичок роботи в мікрогрупах; - користуючись графіком функції, описувати її властивості за даною схемою.
Хід уроку.
І. Організаційно-психологічний етап.
На уроках алгебри ми вивчаємо один з найважливіших понять математики – Функція. Оскільки з її допомогою моделюють і досліджують різноманітні процеси, що відбуваються навколо нас, наприклад:
Як бачимо, функції використовують у різних галузях знань. Тому наше завдання на уроках алгебри вчитися «читати» графіки функцій, використовуючи основні властивості функцій, досліджувати функції. Тому в зошиті записуємо тему урока «Функції. Властивості функцій»
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності учнів.
Будь -яку функцію можна характеризувати за властивостями. Давайте, пригадаємо, які ми вивчали властивості і від теорії перейдемо до практики.
3.Прийом «Асоціативний кущ»
Встановити відповідність між властивостями функцій та прислів’ями,в яких представлена дана властивість
V. Закріплення знань, умінь, навичок учнів.
1. Колективна робота.
Розглянути графік функції зображеної на рисунку і описати одну її властивість. (Кожна пара описує властивість вказану у завданні).
Кожна пара обговорює,робить відповідні записи і, а потім звітує про отримані результати.
VІІ. Підбиття підсумків уроку, оцінювання результатів.
Самостійна робота
VIII. Повідомлення домашнього завдання.
11.15, 11.18, 11.20 (додатково)