Г. Белль "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..."

Про матеріал
Генріх Белль (1917 – 1985). «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…». Засудження антигуманної сутності Другої світової війни, її руйнівних наслідків для людства в оповіданні. Образ школи як художня модель нацистської Німеччини. Зображення війни з погляду важко пораненого юного солдата. Символічний зміст назви оповідання, її зв’язок з історією Спарти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Генріх Белль (1917 – 1985). «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…»

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Генріх Теодор Белль (1917 – 1985 РР.)

Номер слайду 10

21 грудня 1917 р. в Кельн (Німеччина) — народився Генріх Теодор Белль1924 по 1928 роки — навчання в католицькій школі, потім - кельнська Гімназія кайзера Вільгельма1936 р. - закінчив гімназію, працював учнем продавця в букіністичному магазині1937 р. - знаходиться в трудовому таборі Імперської служби праці Влітку 1939 року — вступає до Кельнського університету, але вже восени його призвали в вермахт.1939-1945 роки — піхотинець, воював у Франції, брав участь у боях в Україні і в Криму1942 році - одружується на Анні Марі Чех. Квітень 1945 року - здається в полон американцям1972 рік - отримує Нобелівську премію16 липня 1985 р. - помирає Г. Белль. Кельнська Гімназія кайзера Вільгельма. Г. Белль з дружиною

Номер слайду 11

Символіка твору Г. Белля “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...”Хрест – проблема злочину, покарання, гріха і покаяння; віри в духовне начало, очищувальну силу віри; проблеми вибору. Число 7 – число кінця вимірювань; символ певної межі, за якою відбуваються серйозні психологічні зміни, переоцінка цінностей. Молоко – повернення героя у щасливе минуле; дає рятівне коротке забуття. Школа – смерть, безнадія. Чорний колір – біль, смерть, страждання.

Номер слайду 12

Предмети, які бачить головний герой твору Г. Белля “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...” та їх значення. Медея - у грецькій міфології – чарівниця, онучка Геліоса, пов’язана з міфами про пошуки аргонавтами золотого руна. Саме вона допомагає Ясону здобути золоте руно, жертвуючи життям молодшого брата, тіло якого розшматовує на частини і розкидає по морю, щоб забезпечити Ясонові вдалу втечу. Вона стала дружиною Ясона, а коли той вирішив одружитися з іншою, помстилася чоловікові, вбивши обох своїх дітей.

Номер слайду 13

Статуя «Хлопчик, що виймає стерна» - присвячена спартанському хлопчику, який виграв змагання з бігу, незважаючи на гостре терня в нозі.

Номер слайду 14

Три погруддя – Цезар, Цицерон і Марк Аврелій: Гай Юлій Цезар – римський полководець, який майже все життя провів у військових походах. Марк Тулій Цицерон – римський адвокат, який блискуче виступав навіть проти імператора, щедро давав обіцянки. Марк Аврелій – римський імператор, котрий мав боєздатну армію, з якою він здійснив низку загарбницьких війн.

Номер слайду 15

Гермесова колонна – Гермес – давньогрецький бог красномовства та мислення, покровитель шкіл та гімназій для хлопчиків.

Номер слайду 16

Зображення Зевса – Зевс – головний Бог у давньогрецькій міфології; кинув у Тартар свого батька Кронуса, став володарем людей і світу.

Номер слайду 17

Макет Парфенону – Парфенон – храм Афіни в Акрополі в Афінах. Афіна – богиня війни і перемоги, а також богиня мудрості.

Номер слайду 18

Гоплі́ти (грец. Όπλιται) — давньогрецькі піші воїни з важким озброєнням, що складали, після переселення тдорійців, важливу частину війська. Назва походить від важкого щита гоплону.

Номер слайду 19

Краєвид Того – Того - держава на заході Африки; межує на заході з Ганою, сході з Беніном, півночі з Буркіна-Фасо.

Номер слайду 20

Портрет Ніцше – Фрідріх Ніцше – німецький філософ ХІХ ст.. Його пророцтва, ідеї про «надлюдину» були використані ідеологами нацизму.

Номер слайду 21

Слід від хреста – з приходом фашистів до влади було закрито більшість римо-католицьких шкіл, учні ходили до державних. У 1935 році нацисти перебудували протестантську церкву, примушуючи вірних священників проводити пронациські церемонії під час релігійних служб.

Номер слайду 22

Теорія літератури. Підтекст - інший план повідомлення, який створюється не довільно, а тими ж засобами, що й основний план. До таких засобів належать:лексичні засоби (метафора, метонімія, перифраз, порівняння тощо);ситуативні засоби (факти, події, раніше згадані);асоціативні засоби (поняттєві, емоційні зв'язки, які виникають між тим, про що йде мова, і досвідом автора або реципієнта). Мотив - стійкий формально-змістовий компонент художнього твору чи критичної або літературознавчої праці, усвідомлена причина творчості або аналізу, зумовлена художніми та науковими потребами, відповідними інтелектуальними діями. Композиція - побудова твору, доцільне поєднання всіх його компонентів у художньо-естетичну цілісність, зумовлену логікою зображеного, представленого читачеві світу, світоглядною позицією, естетичним ідеалом, задумом письменника, каноном, нормами обраного жанру, орієнтацією на адресата.

Номер слайду 23

«Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» особливості композиції✵ Сюжет побудований незвичайно, щоб персонажі мали змогу розкритися перед читачами самі, без авторських тлумачень. Твір починається з такого сюжетного елемента – розвиток дії.✵ Герой оповідання — лише жертва війни, бо жодних злочинів він не скоїв. Автор не дає йому імені, бо це узагальнений образ. У долі одного молодого скаліченого солдата, як у дзеркалі, відбивається безліч доль інших людей, життя яких понівечене війною.✵ Події описані через діалоги героїв, або через їхні монологи, розповіді про події, свідками яких вони були.✵ Присутність автора завжди відчутна у думках героїв, що містять його спостереження, роздуми.✵ Художній засіб розкриття психологічного стану героя, його душі – внутрішній монолог.

Номер слайду 24

Дошка побажань. Посилання: https://padlet.com/lena1207/padlet-3006r962g8vt3z2s

pptx
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
1621
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку