Конспект уроку зарубіжної літератури у 5 класі, який має на меті з'ясувати рівень знань за казкою О.Пушкіна «Казка про мертву царівну і сімох богатирів», познайомити учнів із біографічними відомостями Ганса Крістіана Андерсена,формувати вміння систематизації даних, складати карту пам'яті за ними,розвивати критичне мислення, вміння оперувати наочно-образними поняттями.
Тема: Ганс Крістіан Андерсен. Знайомство із казкарем. «Снігова королева»
Мета: з’ясувати рівень знань за казкою О.Пушкіна «Казка про мертву царівну і сімох богатирів», познайомити учнів із біографічними відомостями Ганса Крістіана Андерсена,
формувати вміння систематизації даних, складати карту пам’яті за ними,
розвивати критичне мислення, вміння оперувати наочно-образними
поняттями.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали: роздатковий матеріал, ТЗН
ХІД УРОКУ
1. Мотивація навчальної діяльності
Гра «Де як вітаються?»:
- Росія - обійми і трикратне цілування по черзі в обидві щоки ;
- Китай – легкий уклін зі схрещеними на грудях руками;
- Франція – рукостискання та поцілунок в обидві щоки;
- Індія – легкий уклін, долоні складені перед чолом;
- Японія – легкий уклін, руки витягнуті вздовж тулуба;
- Іспанія – поцілунок у щоки, долоні лежать на передпліччі партнера;
- Німеччина – просте рукостискання і погляд в очі;
- Малайзія – м’яке рукостискання обома руками, торкання тільки кінчиками пальців;
- ескімоси – потертися носами.
1. Весілля.
2. Смерть лиходійки.
3. Народження царівни.
4. Краса і скромність молодої царівни.
5.Гордовита та злослива цариця-мачуха.
6. Заздрість і помста мачухи.
7. Отруєне яблуко.
8. Кришталева домовина.
9.Життя царівни у сімох богатирів.
10. Пошуки нареченої.
Правильний порядок
1. Народження царівни.
2. Гордовита та злослива цариця-мачуха.
3. Краса і скромність молодої царівни.
4. Заздрість і помста мачухи.
5. Життя царівни у сімох богатирів.
6. Отруєне яблуко.
7. Кришталева домовина.
8. Пошуки нареченої.
9. Смерть лиходійки.
10. Весілля.
Посилання на інтерактивний варіант завдання.
3. Оголошення теми та завдань уроку:
Анаграма — безладна перестановка букв у слові, що створює інше слово.
1. АГСН РСНІІТАК РННАЕЕСД
2. СОАІГВН КЛАОЕРОВ
4. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу
4.1 Переглянути навчальне відео. https://www.youtube.com/watch?v=EFdRh0ZNCxY
Робота в парах:
Дати відповіді на запитання
Чому Ганс Крістіан не любив, щоб його називали дитячим письменником?
4.2 Створення карти пам’яті «Ганс Крістіан Андерсен»
Гра «Впізнай мене»
Визначити твір за підказками
Казка, Ганс Крістіан Андерсен, про дружбу, дзеркало, розваги, олень, принц і принцеса, розбійники, серце та око, уламки, троянди, Герда і Кай.
Пояснення слів, які були у змістовому ряду казка «Снігова королева». Які слова можна було б додати?
5. Підсумок уроку
Завдання «Іменники». Назвіть по черзі, не повторюючись, іменники, які стосуються опрацьованого на уроці матеріалу.
6. Рефлексія
Вправа «Незавершене речення»
7. Домашнє завдання.
Прочитати казку «Снігова королева». Дати відповідь на запитання «Чого навчає казка «Снігова королева»?»
8. Оцінювання