Урок "Казка про мертву царівну та сімох богатирів. Система образів. Автор"

Про матеріал

Урок із зарубіжної літератури у 5 класі (за підручником Є. Волощук) на тему "Казка про мертву царівну та сімох богатирів. Система образів. Автор". Методи роботи: літературний диктант, перегляд мультфільму за мотивами казки, інтерактивна вправа "Сонечко"

Перегляд файлу

Урок № 15   Дата:      Клас:

 

 

Тема: «Казка про мертву царівну і сімох богатирів». Система образів. Автор

Мета: формувати ключові компетентності:

  • спілкування державною мовою – уміння сприймати, розуміти інформацію державною мовою;
  • спілкування іноземними мовами – уміння зіставляти оригінальні тексти з українськими художніми перекладами;
  • компетентності у природничих науках і технологіях – уміння швидко й ефективно шукати інформацію, використовувати різні види читання для здобуття нових знань;
  • уміння вчитися впродовж життя – виховувати розуміння ролі читання для власного інтелектуального зростання;
  • обізнаність та самовираження у сфері культури – виховувати зацікавленість світовими культурними набутками

Формувати предметні компетенції та компетентності шляхом виконання навчально-пізнавальних та практично зорієнтованих завдань відповідно до змістових ліній:

  • літературознавчу – навчати учнів характеризувати систему образів твору;
  • загальнокультурну – розвивати вміння аналізувати характерні особливості тексту мовою оригіналу та в художньому перекладі;
  • емоційно-ціннісну – виховувати ціннісне ставлення до людського життя;
  • компаративну – порівнювати зміст казки О. Пушкіна та У. Діснея  

Міжпредметні зв’язки: російська мова

Міжмистецькі зв’язки: кіноіндустрія

Тип уроку: урок вивчення художніх творів (урок художнього сприйняття твору)

Методи та прийоми навчання: робота з підручником, бесіда з учнями, робота з літературним словником, інтерактивна вправа «Сонечко», літературний диктант

Обладнання: підручник, мультфільм за мотивами казки О. Пушкіна

Теорія літератури: автор

НЛ – 2: Громадянська відповідальність (формування здатності до ненасильницького розв’язання конфліктів)

 

Хід уроку

І. Організація класу

Вітання з класом. Перевірка присутності учнів на уроці

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Літературний диктант

  1. Що трапилося із дружиною царя? (загинула)
  2. Про кого ці рядки: «…І висока, і струнка, і розумна, і метка, тільки дуже вередлива, гордовита та злослива…»? (мачуха, нова цариця)
  3. Який предмет був приданим нової цариці? (чарівне дзеркальце)
  4. Чому цариця розгнівилася на свою пасербицю? (дівчина стала кращою за неї)
  5. Як помстилася цариця дівчині? (наказала відвести до лісу і там залишити)
  6. Де знайшла прихисток молода царівна? (у будинку сімох богатирів)
  7. У кого перевдягнулася цариця, щоб дівчина її не впізнала? (черниця)
  8. Що черниця зробила з яблуком? (отруїла)
  9. Що трапилося з царівною? (заснула мертвим сном)
  10. До кого звертався по допомогу королевич Єлісей? (сонце, місяць, вітер)
  11. Як королевич врятував свою наречену? (поцілував)
  12. Як відреагувала мачуха на повернення царівни? (померла з люті)

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку

ІV. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

Бесіда з учнями

  1. Пригадайте казку У. Діснея «Білосніжка і сім гномів». Що спільного у цих творах?
  2. Які відмінності у змалюванні сюжету ви можете назвати?

V. Вивчення нового матеріалу

Робота з літературним словником

Автор – творець художніх текстів. У своїх творах він втілює власне світосприйняття, виражає ставлення до зображуваних персонажів і подій.

Робота з підручником

  1. Виразне читання казки ст. 70-76
  2. Переглянути уривок з мультфільму за мотивами казки. Порівняти оригінальний текст із художнім перекладом

Фізкультхвилинка

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда з учнями

  1. Стисло перекажіть зміст «Казки про царівну та сімох богатирів».
  2. Чому мачуха хотіла позбутися пасербиці?
  3. Як королевич Єлисей врятував свою наречену?
  4. Знайдіть описи цариці та царівни. Зачитайте їх

Інтерактивна вправа «Сонечко»

Охарактеризуйте образи цариці, царівни та королевича

VII. Підсумок уроку

Якби до ваших рук потрапило чарівне дзеркальце, що б ви в нього запитали?

VIII. Оцінювання навчальних досягнень учнів

ІХ. Домашнє завдання

Прочитати Г. К. Андерсен «Снігова Королева»

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лимешко Римма
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 листопада 2018
Переглядів
5468
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку