Газета "Колосочок. Морський чудо-житель"

Про матеріал
Газета була розроблена на конкурс "Учитель року - 2019" (за версією науково-популярного природничого журналу "Колосок", де я здобула Диплом Лауреата.
Перегляд файлу

gazeta_kolosochok (1).jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

depositphotos_12097776-Amazed-emoticon.jpg       Розгадай ребус

Безымянный.pngБезымянный1.png 

 

 

 

26555619.jpg 

          Прочитай

orig.jpg

Морський коник  (Hippocampus, від лат. Hippocampus - «Гіпокамп» (міфологічна істота) - рід риб родини Іглицевих (Syngnathidae). Містить щонайменш 32 види, поширених в тропічних та помірних морях всього світу.

Ці риби зазвичай мешкають в захищених місцях, таких як зарощі водоростей, коралові рифи або мангрові ліси. Ці риби територіальні, самці захишають площу біля одного квадратного метру, тоді як території самок приблизно в сто разів більші. Зазвичай риби використовують камуфляж,  ховаючись серед водоростей або коріння мангрів, маючи кольори від зеленого до коричневого або сірого. У випадку незвичайного середовища можуть змінювати колір на дуже яскравий.

 Морські коники названі так за свій зовнішній вигляд, верхня частина їх тіла нагадує голову коня. Хоча це риби, вони не мають лусок, а лише тонку шкіру, натягнуту між рядом кістяних пластин, що розташовані у вигляді кілець уздовж тіла. Кожний вид має характерне для нього число цих пластин.

smiley-face-writing.pngМорські коники плавають у вертикальному положенні, на відміну від горизонтального руху більшості риб. Також вони мають «корону» на голові, характерної форми для кожного виду. Вони плавають дуже повільно, переважно використовуючи спинний плавець, що швидко коливається, та нагрудні плавці, що використовуються ними для повороту.  Саме через повільний рух у воді вони змушені ховатися в природних укриттях, обвиваючись навколо них за допомогою свого хвоста. Їх довгі хоботки використовуються для засмоктування їжі, а їх очі можуть рухатися незалежно на кожній стороні голови, подібно до очей хамелеона. Харчуються вони невеликими ракоподібними, дрібною рибою та планктоном.

       Запам'ятай правопис слова

Знак-вопроса-267x300.jpg      Морськи́й -  Який є, буває над морем, біля моря.  Який відбувається, здійснюється на морі, морем. Який живе або росте в морі. Уживається як складова частина деяких зоологічних, ботанічних та ін. назв. Морський коник.

058.png       Поміркуй

      Шість веселих морських коників вишикувались у ряд, щоб зіграти в одну гру. У перших трьох – світлі хвости, а в трьох останніх – темні. Ціль гри – помінятися місцями не більш ніж за десять ходів. Морський коник може робити один хід назад або вперед, якщо сусіднє місце поруч із ним вільне, або перепливати над одним або двома кониками, щоб зайняти вільне місце. Наприкінці гри три перші місця повинні бути зайняті морськими кониками з темними хвостами, наступні три – зі світлими хвостами, а сьоме місце повинне залишитися вільним. Це завдання здається простим, але дивіться, не попадіться на гачок.

9ae0a9ec63cf783380abc343ba108f52.jpgконик 8                Читачам ХХІ століття

               Морський коник плаває «навстоячки», а не так, як усі риби, тобто «лежачи». Як же він вертикально утримується в товщі води? Виявляється, наповнений повітрям плавальний міхур морського коника розділений на дві частини – черевну і головну. Головна, верхня частина плавального міхура більша, от тому рибка і плаває «навстоячки» – ну зовсім як поплавець вудки! При цьому хвостик морського коника робить обертальні рухи, начебто корабельний гребний гвинт.

Рисунок1.pngFB_IMG_1539014692254.jpgсмай-ик-расспрашивания-31763633.gifА ще Морський коник – символ міста Пуерто - Вальярта у Мексиці.  

            

              Загадка

 

Кінь цей не скаче – пливе,

Він під водою живе.

Вигнутий весь отакий,

Звісно, це коник …

 

smaylik.png    Цікавинка

  

 Морські коники є яйцеживородними та єдиними відомими тваринами, у яких вагітніє та народжує потомство самець, а не самиця.

4different-9.jpgСамець народжує від 5 до 2 тис. мальків за раз, залежно від виду.  Подібно до більшості риб, морські коники не доглядають за своїм потомством після народження. Мальки часто стають жертвами хижаків або можуть загинути в морських течіях, які відносять їх далеко від рідних зарощів або у райони з несприятливими температурами. Зазвичай не більш як 5 мальків з тисячі досягають статевої зрілості, що пояснює велике число яєць. 

Рисунок2.pngколеривщик-emoticon-14864133.jpg    Розмалюй

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54588251-cartoon-emoji-emoticon-smiley-face-carpenter-character-holding-a-hammer-Stock-Vector.jpg 

              Змайструй

2665a64f45ee860491b909bc4d2bc7d1.jpg177477dead226a260fad6ff5460b78d1.jpg1425908518_546846745.jpgCaballito de mar (Manualidad).jpg 

 

 

 

 

 

ВІДПОВІДІ

Рубрика «Розгадай ребус»:  Морський коник

Рубрика «Поміркуй»:  Пересуньте 2 на 1; 5 на 2; 3 на 5; 6 на 3; 7 на 6; 4 на 7; 1 на 4; 3 на 1; 6 на 3; 7 на 6. Тепер морські коники помінялися місцями, і місце під номером 7 – вільне.

Рубрика «Зарядка для мозку»:  101

docx
Додано
14 січня 2020
Переглядів
827
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку