Гелототерапія. Використання гумористичних технік.

Про матеріал
Гелототерапія (юморотерапіей, сміхотерапія) - використання гумористичних технік, терапевтичного гумору різними фахівцями, спрямоване на поліпшення розуміння клієнтом себе, своєї поведінки, настрою.Наука про сміх - гелотологія (від грецького «gelos» - сміх), заснована психіатром Вільямом Фрай (William F. Fry), яка вивчає вплив сміху на здоров'я людини, зародилася в США в 60-х роках XX століття в Стенфордському університеті .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гелототерапія

Номер слайду 2

Поняття гелототерапіїГелототерапія (юморотерапіей, сміхотерапія) - використання гумористичних технік, терапевтичного гумору різними фахівцями, спрямоване на поліпшення розуміння клієнтом себе, своєї поведінки, настрою. Наука про сміх - гелотологія (від грецького «gelos» - сміх), заснована психіатром Вільямом Фрай (William F. Fry), яка вивчає вплив сміху на здоров'я людини, зародилася в США в 60-х роках XX століття в Стенфордському університеті .

Номер слайду 3

Напрями гелототерапіїВиділяють три напрямки сміхотерапії:- класичне (смішні історії, анекдоти, гумористичні фільми, книги)- сміхотерапія як один з прийомів в складі самостійного методу-школи (наприклад, прийом парадоксальною інтенції) або як авторська техніка (наприклад, використовуються такі прийоми як дихальна гімнастика у вигляді рефлекторного сміху, лоскіт, смехомедітація, мімічні вправи зі штучним розтягуванням губ в усмішку, вправи з розвитку креативності)

Номер слайду 4

- лікарняна клоунада - діяльність по соціально-культурної реабілітації дітей в стаціонарах лікарні методами арт-терапії, клоунотерапії і ігротерапії. Лікарняної клоунадою займаються лікарняні клоуни.

Номер слайду 5

Механізми впливу. Механізми впливу: відомо, що під час сміху в людини працюють 80 груп м'язів, відбувається збагачення організму киснем, вироблення ендорфінів, знижується рівень гормонів стресу, також гумор приносить користь через когнітивні механізми шляхом опосередкування, зміни і більш глибокого ставлення до ситуації, зміцнення самовладання; гумор як компенсація

Номер слайду 6

Фізіологія сміху. Будь сміх супроводжується видихання, після якого відбувається коротке спазматическое скорочення грудної клітини і м'язів живота. У тому випадку, якщо людина не просто сміється, а регоче, він тренує своє тіло, як під час занять фізкультурою. Регочучий людина задіює 80 м'язів, напружуючи при цьому прес ,, плечі, груди і діафрагму. Виявляється, навіть «фальшива» посмішка змушує працювати м'язи обличчя.

Номер слайду 7

Пояснюється це взаємозв'язком внутрішніх органів і периферичних нервів, від яких йдуть емоційні імпульси. Вони благотворно впливають на нервову систему і роботу мозку, тим самим піднімаючи настрій. Ще Гіппократ називав сміх своєрідною гімнастикою для кишечника і відзначав його вплив на травлення.

Номер слайду 8

Використання гелототерапії в роботі практичного психолога. Саме тому в багатьох європейських країнах особливою популярністю серед медичних установ користуються кабінети гелототерапіи, де лікують сміхом. Фахівці сміхотерапії за допомогою психологічних тренінгів замінюють негативне ставлення до життя позитивними установками, а замість лікувальних процедур прописують сеанси сміху або гелототерапію.

Номер слайду 9

Постійні стреси і почуття страху негативно впливають на стан нашого здоров'я, руйнуючи не тільки нервову систему, а й уповільнюючи багато життєво важливі процеси в організмі. Навіть якщо ми просто думаємо про погане, в кров викидається адреналін, судини звужуються, підвищується тиск і порушується робота шлунково-кишкового тракту. Зворотна реакція відбувається, коли людина починає сміятися. Організм отримує додатковий заряд енергії, який допомагає справлятися з усім, що негативно впливає на здоров'я.

Номер слайду 10

Тепер японські лікарі використовують сміх в комплексному лікуванні різних захворювань і відзначають скорочення строків одужання навіть у хворих на рак або туберкульоз, а індійські фахівці рекомендують поєднувати заняття сміхотерапії і йогу.

Номер слайду 11

По тому, як людина сміється, можна визначити, що він відчуває в певний момент, і веде себе щиро по відношенню до вас і оточуючих.- Якщо людина сміється дуже голосно і навіть нав'язливо, це не завжди свідчить про його веселому характері. Такий сміх психологи вважають спробою звернути на себе увагу і приховати невпевненість.

Номер слайду 12

Тихий і сором'язливий сміх - ознака скромної людини, який завжди контролює себе і свої емоції, тому що боїться перешкодити оточуючим.- Про невпевненості свідчить і те, що під час сміху людина прикриває рот рукою, а щирий і заливистий сміх видає лідера, який в житті завжди прагне досягати поставленої мети.

Номер слайду 13

Техніка внутрішнього сміху. У природному сміх завжди присутні як би три обов'язкові компоненти. Це: дуже короткий і форсований вдих; вільний і неконтрольований «імпульсний», «сміхової» видих, що переходить в «помилковий видих», тобто в «сміхові спазми»; і неодмінна посмішка, причому не стільки губами, скільки очима.

Номер слайду 14

Зробіть звичайний вдих. Потім почніть видихати повітря «імпульсної - дрібними частими порціями, створюючи в нижній або середній частині грудей як би« легкий гул », велику вібрацію або навіть своєрідне« внутрішнє покашлювання ». Тепер включите в цю «вібрацію» видиху всю очеревину і видихніть таким чином все повітря.

Номер слайду 15

Зараз ми повторимо все ще раз, але вже більш акцентовано, а головне те, що в фіналі ми перетворимо все це дійство в сміх.

Номер слайду 16

Отже, після нового вдиху ми видихаємо близько двох третин всього повітря як зазвичай - спокійно і плавно, але залишилася третина ми вже «висміюємо», переходячи на «імпульсний» видих і вставляють його вібрацію в ритм нашого звичайного сміху

Номер слайду 17

Тепер увага: зробивши такий «сміх» видих до кінця, тобто створивши в легких як би «вакуум», ви, тим не менш, продовжуєте його, але вже без повітря в свого роду «вакуум-фазі», відчуваючи при цьому характерні фізичні «сміхові спазми».

Номер слайду 18

Саме в цій останній фазі «сміхової видиху» ви «одягаєте» на обличчя усмішку і обов'язково - посмішку очима. Ця фаза має цікаву особливість - якщо вам вдалося вже з першого разу відчути ці «вакуумні сміхові спазми», то ви помітите, що вони немов би «втягують» вас, як би утримуючи в сміху.

Номер слайду 19

Завдання. Знайти різні техніки гелототерапії, які можуть бути використані в роботі психола та зробити аналіз технік

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
18 липня 2024
Переглядів
113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку