Гетьманщина (Історія України) 8 клас

Про матеріал
Презентація для роботи на уроках історії України з 8 класом для узагальнення та повторення теми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Козаччина - феномен української історіїКозаччина - унікальне військово-політичне явище в історії України, що виникло у XVI столітті та відіграло ключову роль у національно-визвольних змаганнях українського народу. Це був полково-сотенний військовий устрій, який сформувався на півдні України і відстоював інтереси українців перед зазіханнями іноземних держав.

Номер слайду 2

Передумови Національно-визвольної революції1 Козацькі повстання кінця XVI-початку XVII століть. Поширення кріпосництва, посилення польської шляхетської експлуатації українських земель та релігійні утиски православного населення призвели до численних козацьких повстань проти панської влади.2 Зростання національної самосвідомості українців. Відродження української культури, поширення ідей козацької автономії та православ'я сприяли формуванню національної ідеї серед українського населення.3 Загострення соціально-економічних протиріч. Посилення класової боротьби, поглиблення конфлікту між козацтвом, селянством та польською шляхтою підготували умови для масштабного народного повстання.

Номер слайду 3

Повстання Богдана Хмельницького1 Передумови повстання. Соціальні, політичні та економічні проблеми в Речі Посполитій2 Початок повстання. Перша перемога козаків над польською армією3 Перемоги та зміцнення влади. Поширення повстання на всю Україну, встановлення козацького контролю. Під керівництвом Богдана Хмельницького розпочалася Національно-визвольна революція українського народу, яка кардинально змінила хід української історії. Спираючись на потужну підтримку селянства та міського населення, козацтво зуміло розгромити польську армію і проголосити створення Української козацької держави - Гетьманщини.

Номер слайду 4

Утворення Української Козацької Держави. Зародження Козацької Держави. Повстання Богдана Хмельницького 1648 року призвело до створення Української Козацької Держави - Гетьманщини. Козаки сформували потужну збройну силу та здобули важливі перемоги над польською шляхтою. Гетьман Богдан Хмельницький. Богдан Хмельницький став першим гетьманом незалежної Козацької держави. Він очолив національно-визвольну боротьбу та заклав основи для формування української державності. Столиця Гетьманщини. Козацька столиця Чигирин стала політичним, економічним та культурним центром Української Козацької Держави. Тут розмістився уряд гетьмана та інститути нової козацької влади.

Номер слайду 5

Гетьманщина: державний устрій та особливостіАвтономна Козацька Держава. Гетьманщина була автономною козацькою державою у складі Речі Посполитої, а згодом Російської імперії. На чолі стояв обраний гетьман, який володів широкими повноваженнями у військовій, адміністративній та судовій сферах. Своєрідна Система Управління. Для Гетьманщини була характерна змішана система управління. Поряд із гетьманом і генеральною старшиною, важливу роль відігравала Генеральна Рада, що обмежувала владу гетьмана. Самобутні Традиції та ЗвичаїГетьманщина мала розвинуту правову систему, самобутні військові та адміністративні традиції, сформовані за часів Богдана Хмельницького та його наступників.

Номер слайду 6

Зовнішня політика ГетьманщиниЄвропейська орієнтація. Гетьмани намагались налагодити тісні зв'язки з європейськими державами, укладаючи союзи та угоди. Балансування між сусідами. Гетьманщина мала складну зовнішню політику, намагаючись маневрувати між впливами Росії, Польщі та Османської імперії. Міжнародні договори. Вагомими були Переяславська угода 1654 року, Андрусівське перемир'я 1667 року та Бахчисарайський мирний договір 1681 року.

Номер слайду 7

Культурний та духовний розвиток Гетьманщини. Гетьманщина стала культурним центром Східної Європи XVII-XVIII століть. Активно розвивалась освіта, наука, мистецтво, релігійне життя. Були засновані відомі навчальні заклади, такі як Києво-Могилянська академія, яка готувала інтелектуальну еліту України. Розквіт переживало українське бароко в архітектурі, живописі та музиці. Видатні митці, вчені та церковні діячі працювали в Гетьманщині, створюючи неперевершені твори духовної та світської культури.

Номер слайду 8

Занепад Гетьманщини та її ліквідація1 Зростання впливу Російської імперіїПоступове посилення тиску Москви на Гетьманщину призвело до обмеження її автономії та прав. Царський уряд встановив контроль над економікою та внутрішньою політикою.2 Політична нестабільність. Постійна боротьба за гетьманську булаву, зміна гетьманів та громадянські війни ослабили українську державність.3 Ліквідація Гетьманщини. У 1764 році гетьман Кирило Розумовський був змушений відректися від влади, а у 1780-х роках Гетьманщину було перетворено на Малоросійську губернію Російської імперії.

Номер слайду 9

Значення Козаччини та Гетьманщини для української історіїКлючова роль у збереженні національної ідентичностіКозаччина та Гетьманщина стали символом боротьби українського народу за незалежність та власну державність. Вони сформували національну свідомість, зміцнили почуття національної гордості та згуртували українців навколо ідеї самовизначення. Збагачення української культури. Період Козаччини та Гетьманщини ознаменувався розквітом української культури - літератури, мистецтва, архітектури, освіти. Були закладені основи для подальшого розвитку української мови, традицій та звичаїв. Вплив на подальшу історію. Спадок Козаччини та Гетьманщини справив значний вплив на подальший хід української історії. Він надихав та слугував прикладом для наступних поколінь у їхній боротьбі за незалежність. Приклад державного будівництва. Козацька держава Гетьманщина продемонструвала можливість створення сильної та самодостатньої української державності. Її досвід у розбудові власних інституцій та механізмів управління став бісцінною спадщиною для нащадків.

Номер слайду 10

Висновки та уроки Козаччини та Гетьманщини1 Спадщина Козацької держави. Козаччина та Гетьманщина стали важливими етапами в становленні української державності, заклавши основи національної ідентичності та демократичних традицій.2 Урок боротьби за незалежність. Хоча Гетьманщину врешті-решт було ліквідовано, її історія демонструє прагнення українського народу до самовизначення та суверенітету.3 Вплив на культуру та суспільство. Козацька епоха залишила помітний слід у мистецтві, літературі, архітектурі та повсякденному житті українців, збагативши духовну спадщину нації.4 Значення для сучасностіДосвід Козаччини та Гетьманщини має важливе значення для розуміння сучасних викликів та пошуку оптимальних шляхів розвитку української державності.

pptx
Додано
10 червня
Переглядів
113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку