Гімнастика. Конспект уроку для учнів 3 класу

Про матеріал
Тема уроку: гімнастика Мета: сприяти зміцненню здоров’я учнів; формувати ціннісну орієнтацію учнів щодо здорового способу життя. Завдання уроку: 1. Вдосконалювати техніку виконання акробатичних елементів. 2. Закріпити техніку виконання вправ на гімнастичній лаві. 3. Сприяти розвитку фізичних якостей за допомогою рухливих ігор. 4. Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу. 5. Формувати здоров’язберігаючу компетентність
Перегляд файлу

 

План-конспект уроку фізичної культури

для учнів 3-Б класу

 

Тема уроку: гімнастика

 

Мета: сприяти зміцненню здоров’я учнів; формувати ціннісну орієнтацію учнів щодо здорового способу життя.

 

Завдання уроку:

                                                                                                                      

1. Вдосконалювати техніку виконання акробатичних елементів.

2. Закріпити техніку виконання вправ на гімнастичній лаві.

3. Сприяти  розвитку фізичних якостей за допомогою рухливих ігор.

4. Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу.

5. Формувати здоров’язберігаючу компетентність

 

Місце проведення: спортивний зал.

 

Дата  проведення:  07.12.2022

 

Обладнання та інвентар:  гімнастичні мати, гімнастичні палки, гімнастичні лави, фішки, ноутбук, свисток

 

Тривалість уроку: 40 хв

 

Вчитель фізичної культури: Сав’яненко  Станіслав Петрович

Хід уроку

 

№ п/п

Зміст уроку

Дозу-вання

Організаційно-методичні вказівки

 

І  Підготовча частина

16 хв

 

1

Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку

 

1 хв

У шеренгу, простежити за охайністю спортивної форми

2

Правила поведінки і техніки безпеки під час уроку

 

30 с

Виконувати вправи за командою

3

Опитування про самопочуття учнів

 

30 с

Готовність учнів до уроку

4

 Гра-руханка «Арам зам зам»

 

3хв

Повторити правила гри

5

Організаційні вправи:

  • повороти на місці: праворуч, ліворуч, кругом.                                                                                                   

 

1 хв

Правильність і чіткість виконання.

6

 Різновиди ходьби:

      – на носках, руки на пояс;

      – на п’ятках, руки за голову;

      – на зовнішньому боці ступні, руки на пояс;

      – на внутрішньому боці ступні, руки на пояс;

      – перекатом з п’ятки на носок;

  • з високим підніманням колін;
  • спиною вперед;

      – у напівприсіді;

      – у повному присіді;

      – випадами правою та лівою ногами

2 хв

 

У колоні по одному, в обхід по залу.

 

Стежити за поставою. Плечі розправити, підборіддя підняти, тулуб тримати рівно.

Не обганяти один одного

Дотримуватись дистанції

7

  Рухлива гра з елементами бігу «Заморозка»

 

3 хв

Повторити правила гри

Нагадати правила безпеки

 

8

Ходьба. Вправи на відновлення дихання.

   1-2 - руки вверх, глибокий вдих.

   3-4 - руки вниз , видих

 

 

 

30 с

 

 

 

 

Відновлення дихання.

Проходячи в колоні, дистанція 2 кроки

9

Комплекс ЗРВ з гімнастичними палицями:

   в. п. - стійка ноги нарізно, палиця внизу спереду 1 - нахил головою вперед; 2 - нахил головою назад; 3 - нахил головою вправо; 4 - нахил головою вліво

  –  в. п. - стійка ноги разом, палиця внизу спереду. 1 - палиця вперед; 2 - палиця вгору; 3 - палиця вперед; 4 - в. п.

  –  в. п. - стійка ноги нарізно, палиця перед грудьми. 1 - палиця вгору; 2 - палиця за голову; 3 - палиця вгору; 4 - в. п.

  – в. п. - стійка ноги нарізно, палиця внизу спереду. 1 - палиця вгору, ліва нога назад; 2 - в. п.; 3 - палиця вгору, права нога назад; 4 - в. п.

  – в. п. - стійка ноги нарізно, палиця за спиною на рівні поясу. 1 - поворот тулуба вправо; 2 - в п.; 3 - поворот тулуба вліво; 4 - в. п.

  – в. п. - стійка ноги нарізно, палиця вгорі. 1 - нахил вправо; 2 - в. п.; 3 - нахил вліво; 4 - в. п.

  – в. п. - стійка ноги нарізно, палиця за спиною в опущених руках. 1 - 3 - пружні нахили тулуба вперед, руки з гімнастичною палицею відводимо назад; 4 - в. п.

  – в. п. - широка стійка ноги нарізно, палиця за головою. 1 - 2 – пружні нахили по діагоналі вліво (при цьому права нога трохи згинається в коліні); 3 - 4 – те ж саме вправо

  – в. п. - стійка ноги нарізно, палиця на витягнутих руках на рівні грудей. 1 – 2 - руки вгору, випад правою ногою вперед; 3 – 4 - в. п.; 5 - 8 – те ж правою ногою

  – в. п. - ноги разом, палиця перед собою на рівні поясу. 1 - палиця вгору; 2 - встати на носки (потягнутися); 3 - опуститися на п'яти; 4 - в. п.

 

4 хв

7-8повт.

 

 

 

7-8повт.

 

 

7-8повт.

 

 

 

7-8повт.

 

 

 

7-8повт.

 

 

 

7-8повт.

 

 

7-8повт.

 

 

 

 

7-8повт.

 

 

 

 

7-8повт.

 

 

 

7-8повт.

 

 Не робити різких рухів головою

 

 

 Широкий хват руками

 

 

 Темп середній

 

 

 

 Погляд вгору

 

 

 

 Ступні ніг від підлоги не відривати

 

 

 Амплітуда максимальна

 

 Ноги в колінах не згинати

 

 

 

 Темп повільний

 

 

 

 

 Спину тримати рівно

 

 

 

 Тримати рівновагу

10

 Опитування про самопочуття учнів

 

 

30 с

 

 

ІІ. Основна частина

20 хв

 

1

Вправи на гімнастичній лаві.

Пояснення та показ завдання.

– пересування по гімнастичній лаві в упорі на прямих руках;

– стрибки через гімнастичну лаву з упором на прямих руках;

– підтягування на похилій гімнастичній лаві у положенні лежачи на животі;

– ходьба по гімнастичній лаві з переступанням через перешкоди;

– ходьба по гімнастичній лаві з мішечком на голові

8 хв

 

2підходи

 

2підходи

 

2підходи

 

2підходи

 

2підходи

 

 

 

Спину тримати рівно

 

Дотримуватись дистанції

 

Почергово один за одним

 

Ходьба на носках

 

Стежити за поставою

 

2

 

 

 

 

 

 

 

   Елементи акробатики. Акробатична комбінація.

  • Рівновага на одній нозі («ластівка») –два перекиди вперед –  упор присівши – перекат назад –«місток» – стійка на лопатках («берізка») – перекат вперед – о.с. руки в сторони.

 

8хв

 

2підходи

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за технікою виконання та послідовністю вправ. За потреби – страхувати

 

 

3

Рухлива гра: ”Хитра лисиця”

 

4 хв

 

 

 Дотримуватись правил гри та техніки безпеки

 Повторити правила гри

 

ІІІ. Заключна частина

4 хв

 

1

 

 Шикування

 

30с

 

 В одну шеренгу

2

 

 Опитування про самопочуття учнів

 

15с

 

3

 

 Вправи на відновлення дихання.

 Гра на увагу «Заборонений рух»

 

2 хв

 Нагадати правила гри

 

4

 

 Підбиття підсумків уроку.

1хв

 Визначити кращих учнів.

5

 

 Організований вихід.

15с

 

 В колону по одному

 

 

 

doc
Додано
5 березня 2023
Переглядів
285
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку