План-конспект уроку фізичної культури
для учнів 5-Б класу
Тема уроку: закріплення набутих вмінь та навичок з модулів «Фітнес-йога», «Гімнастика», «Волейбол».
Мета: сприяти зміцненню здоров’я учнів; формувати потребу у систематичних заняттях фізичною культурою; розвивати морально-вольові якості засобами фізичних вправ та рухливих ігор.
Завдання уроку:
1. Повторити та закріпити набуті навички та уміння:
а) фітнес-йога – вправи для профілактики порушень постави;
б) гімнастика – опорний стрибок через гімнастичного козла;
в) волейбол – прийом м’яча двома руками знизу.
2. Сприяти розвитку фізичних якостей учнів засобами фізичних вправ.
3. Виховувати в учнів свідоме ставлення до власного здоров’я, почуття колективізму та взаємодопомоги.
4. Формувати ключові компетентності: здоров’язберігаючу, вільне володіння державною мовою, навчання впродовж життя.
Місце проведення: спортивний зал
Дата проведення: 02.02.2023
Обладнання та інвентар: секундомір, гімнастичні мати, гімнастичний козел, гімнастичний місток, фішки, волейбольні м’ячі, волейбольна сітка, ноутбук, свисток
Тривалість уроку: 45 хв
Вчитель фізичної культури: Сав’яненко Станіслав Петрович
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозу-вання |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І Підготовча частина |
15 хв |
|
1 |
Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку
|
1 хв |
У шеренгу, простежити за охайністю спортивної форми
|
2 |
Правила поведінки і техніки безпеки під час уроку
|
1 хв |
Виконувати вправи за командою |
3 |
Вимірювання ЧСС
|
30 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС |
4 |
Організаційні вправи:
|
1 хв |
Правильність і чіткість виконання. |
5 |
Різновиди ходьби: - на носках, руки на пояс; - на п’ятках, руки за голову; - на зовнішньому боці ступні, руки на пояс; - на внутрішньому боці ступні, руки на пояс; - перекатом з п’ятки на носок; - з високим підніманням колін; - спиною вперед; - у напівприсіді; - у повному присіді; - випадами правою та лівою ногами |
3 хв |
У колоні по одному, в обхід по залу
Стежити за поставою. Плечі розправити, підборіддя підняти, тулуб тримати рівно. Не обганяти один одного Дотримуватись дистанції |
6 |
Біг та його різновиди:
|
3 хв |
Дистанція 2-3 кроки
|
7 |
Вправи на відновлення дихання. 1-2 - руки вверх, глибокий вдих. 3-4 - руки вниз , видих
|
1 хв
|
Темп виконання повільний
|
8 |
Комплекс ЗРВ на місці:
|
4 хв
|
Стежити за чітким та правильним виконанням вправ
Вправи виконуються під музичний супровід |
9 |
Вимірювання ЧСС
|
30 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС
|
|
ІІ. Основна частина |
25 хв |
|
1 |
Клас ділиться на 3 групи: «Фітнес-йога», «Гімнастика», «Волейбол» |
1 хв |
Клас ділиться за обраними дітьми модулями |
2
|
Фітнес-йога – вправи для профілактики порушень постави:
Гімнастика – опорний стрибок через гімнастичного козла способом «зігнувши ноги»
Волейбол – прийом м’яча двома руками знизу від стіни, в парах, в колонах, з накидання партнера
|
12 хв
|
Стежити за чітким та правильним виконанням вправ
Правила самоконтролю
Вправи виконувати обережно, відповідно до рівня фізичного розвитку
Гімнастичний козел в ширину, висота 80-90см
Стежити за правильною постановкою ніг і роботою рук
|
3 |
Рухлива гра «Малюкбол» |
12 хв
|
Звернути увагу на дотримання учнями правил гри
|
|
ІІІ. Заключна частина |
5 хв |
|
1
|
Шикування
|
30 с
|
В одну шеренгу |
2
|
Вправи на рівновагу та відновлення дихання
|
2 хв |
Стежити за правильністю виконання
|
3
|
Підведення підсумків уроку
|
1 хв |
Відзначити кращих учнів
|
4
|
Вимірювання ЧСС |
30 с |
Визначити ступінь відновлення
|
5
|
Домашнє завдання |
30 с
|
Перевірити ступінь розуміння учнями домашнього завдання
|
6 |
Прощання та організований вихід із залу |
30 с |
В колону по одному |