Година спілкування "Дефіцит, що завжди в моді, або уроки доброзичливості"

Про матеріал
Цікавий матеріал для класного керівника, який старанно готується до проведення виховних годин і годин спілкування. Тема, мабуть, продиктована необхідністю, оскільки саме в наш час "засмічений" багатьма негативними факторами сучасного суспільства, такі необхідні молоді людські риси як доброзичливість і взаємоповага, залишаються поза їхньою увагою, осторонь. Урок містить поради і механізми реакції у різноманітних ситуаціях, а також поради, які не потребують особливих вмінь, щоб проявити небайдужість до близького оточення і показати свою зацікавленість.
Перегляд файлу

Урок

7 клас

Тема.

Дефіцит, що завжди в моді, або уроки доброзичливості.

Мета.

 

Навчальна:

Формувати уявлення про взаємовічливі стосунки, ознайомити з основними правилами знайомства.

Розвиваюча:

Розвивати цікавість до доброзичливого спілкування і вміння будувати дружні стосунки.

Виховна:

Виховувати повагу у колективі і у стосунках між учнями класу, отримувати задоволення від наданої іншим допомоги.

Корекційна:

Корегувати осанку та мовлення учнів.

Тип уроку:

Комбінований

Обладнання:

Зошити, підручники, малюнки, мікрофон.

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.

Встали, дітки, всі рівненько

Посміхнулися гарненько

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

Що б ви побажали одне одному на уроці?

Діти: Хай сьогодні нам щастить,

Хай нам завтра пощастить,

Хай завжди усім щастить.

2.

Побажання успіху на уроці.

 

 

 

 

 

ІІ. Психологічна підготовка учнів до уроку.

З яким настроєм, бажанням чи без нього, ви прийшли сьогодні до школи?

Я знаю простий засіб, відомий з давніх-давен не тільки для покращення настрою, а й для зміцнення імунітету, продовження тривалості життя. І. Павлов назвав цей засіб "зарядкою для підкірки, що мобілізує захисні сили організму на боротьбу проти захворювань".

Від себе додам, що цей засіб не вимагає матеріальних витрат, доступний усім і ми можемо використовувати його за власним бажанням в будь-який момент.

Назвіть і продемонструйте цей засіб. (Сміх, посмішка.)

Щоб ви запропонували, щоб ваша посмішка стала більш щирою, природньою?

Я пропоную простий і забутий спосіб, яким ви можете користуватися завжди, це - комплімент. Пропонує обмінятися компліментами з товаришем по парті.

Посміхайтеся частіше і будьте здорові та щасливі!

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

1.Гра «Блискавка».

Учитель ставить запитання, а учні повинні швидко відповісти «так» або «ні».

- Чи корисно всією сім’єю:

  • Загартовуватися? (Так).   
  • Грати в рухливі ігри? (Так).
  • Курити? (Ні).
  • Займатися спортом? (Так).
  • Ходити в походи? (Так).
  • Плавати в річці? (Так).
  • Дивитися цілий день телевізор? (Ні).
  • Робити зарядку? (Так).
  • Співати пісень? (Так).
  • Гуляти в парку? (Так).

2. Відповідь на запитання.

- Хто розповість про традиції збереження здоров’я у вашій родині?

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами бесіди

  • Що таке дружба?
  • Чи багато у вас друзів?
  • Навіщо потрібні друзі?
  • З ким ви дружите?
  • Розкажіть про свого друга чи подругу.
  • Як ви познайомилися? Що вас об’єднує? Які у вас стосунки? Чи сваритеся ви?

- Що таке дружні стосунки? (Дружні стосунки - це доброзичливість, чуйне ставлення один до одного, взаємодопомога).

- Між ким можуть бути дружні стосунки? (Дружні стосунки можуть бути між друзями, однокласниками, членами команди, сусідами тощо).

- Як підтримувати дружні стосунки? (Відповіді учнів).

- Щоб підтримувати дружні стосунки, треба знати правила поведінки з людьми.

Запам’ятайте деякі «секрети»:

  • Звертатися до людей на ім’я. Не вживати прізвиськ.
  • Бути ввічливими, привітними.
  • Допомагати тим, хто потребує допомоги. Бути толерантними.
  • Давши слово - тримати його, давши обіцянку - виконати її. Ніколи не давати обіцянки, якої не зможете виконати.
  • Завжди говорити правду. Ні перед ким не вихвалятися.
  • Ні про кого не пліткувати і не нашіптувати. Не робити вчинків, про які буде потім соромно згадувати.
  • Уміти себе стримувати, щоб запобігти конфліктам.

- Завжди пам’ятайте, що поводитися треба так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами.

Від того, чи вміє людина будувати свої стосунки з іншими, залежить її здоров’я та здоров’я оточуючих людей. Якщо стосунки ґрунтуються на повазі, довірі, щирості, взаєморозумінні, тобто є дружніми, то це позитивно впливає на здоров’я. Якщо, спілкуючись, люди ображають один одного, псують настрій, сваряться, конфліктують, то це шкодить здоров’ю.

Якщо ви з кимось посварилися, подумайте, чому так сталося. Намагайтеся не ображатися через дрібниці, умійте прощати своїм друзям. Якщо ви винні - підійдіть до товариша, попросіть вибачення.

  • Які взаємини між учнями вашого класу?
  • Як ви ставитеся один до одного?
  • Чи поважаєте, розумієте, допомагаєте один одному тощо?
  • Чи, навпаки, ви сваритеся, ображаєте один одного, не розумієте?
  • Як ви ставитеся до своїх доручень, обов’язків?
  • Чи допомагаєте один одному в їх виконанні?
  • Чи є у вас спільні справи, захоплення? Які саме?
  • Які стосунки мають бути у дружному класі?
  • Як ви вважаєте, чи можна назвати ваш клас дружним?
  • Як ви думаєте, чи залежить здоров’я від взаємин у класі?

Вправа «Скарби народної мудрості»

Слухання й обговорення вірша Олександра Бродського.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Став я друзів рахувать:

Гриць, Мишко та Ігорьок,

Два Миколки, Васильок,

Та і це ще не кінець:

В мене друзів стільки всіх,

Що й злічити годі їх!

Олександр Бродський

- Скільки друзів у хлопчика?

- Перелічіть імена друзів, які згадані у вірші.

- Чи багато у вас друзів?

Слухання й обговорення вірша Оксани Сенатович «Що це значить - не дружити».

ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ - НЕ ДРУЖИТИ

Що це значить - не дружити,

Жити так - одинаком?

Не дружити - це ходити

Не дверима, а вікном.

Це без друга, без подружки

На перерві у кутку

Розправлятись самотужки

З апельсином нашвидку.

Це дивитись, наче в книжку,

Набік з видом кам’яним,

А насправді тишком-нишком

Роздавати штурхани.

В школі вчитись й не дружити –

Це, повірте, все одно,

Що, заплющившись, сидіти

І дивитись у вікно.

- Як ви зрозуміли зміст цього вірша?

- Хто ваші друзі у школі?

 

VІ. Фізкультхвилинка

 

VІІ. Закріплення нових знань і вмінь.

1.Запис в зошит основних понять теми.

2.Відповіді на запитання.

  • Якою має бути справжня дружба?
  • Як має поводитися справжній друг чи справжня подруга?
  • Які ознаки дружніх стосунків?
  • Розкажіть про своїх друзів.

3.Робота в групах.

Завдання 1.

Учитель роздає кожній групі картки, на яких записано риси характеру.

Учні повинні викреслити ті риси характеру, що не сприяють дружнім стосункам.

Наприклад:

Картка 1. Щирість, доброта, заздрість, відповідальність, хвалькуватість, уважність, жадібність.

Картка 2. Чуйність, заздрість, чесність, байдужість, уважність, хитрість, злість.

4.Гра «Зроби комплімент».

- Зробіть один одному комплімент.

Учень (учениця), називаючи ім’я, говорить комплімент.

Наприклад: Ганна красива, як квіточка. Сергійко сильний, наче штангіст. Марійка усміхається, як сонечко.

5. Слухання вірша і розучування мирилок.

Вірш І. Панасюк «У дворі».

У дворі гуляли діти:

Інна, Таня, Коля, Віта.

Всі дружили і сміялись,

Раптом - всі засперечались.

Хтось вередував і злився,

Чимось хтось не поділився,

А хтось ляльку поламав,

Хтось машинку заховав...

Ангел білий прилетів,

Подививсь на дітлахів.

І сказав: «Мирись, мирись!

Тільки більше не сварись!

Бо не хочеться водитись

З тим, хто вміє тільки злитись.

Нумо, діти, посміхніться,

Чемні будьте й подружіться!»

 6.Мирилки.

ЧАРІВНА МИРИЛКА

Досить лаятись і злитись!

Ну давай скоріш миритись!

Геть, образа, відійди,

Жде нас дружба назавжди!

7. Гра «Не сварітеся».

- Розучіть гру і пограйте в неї. Утворіть коло і співайте пісню:

Не сварітеся,помирітеся,дайте один одномута обидві рученьки

Під спів пісні з кола виходять дійові особи (двоє дітей, яких хочуть помирити) і, не дивлячись «суперник» на «суперника», прямують у середину. Там вони зупиняються і повертаються один до одного боком чи спиною, похиливши голови.

Коли пісня закінчилася, вони поволі повертаються обличчям один до одного, піднімають голови і подають один одному руки.

Діти, дочекавшись цієї хвилини, радісно плещуть у долоні і вигукують: «Помирилися, помирилися!».

Потім дійові особи обирають замість себе інших, і гра триває далі.

 

VІІІ. Підсумок уроку.

- Яку тему вивчали?

- Чим збагатили свої знання?

 

IX. Домашнє завдання

Читати конспект.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка виховної години

«Розвиваємо доброзичливе ставлення до оточуючих»

для учнів 7 класу

Данилівської філії «Софіївська ОКНЗ І – ІІІ ступенів»

 

 

 

 

 

 

 Вчитель:

                                                                                                                           Великород М. В.

docx
Додано
15 жовтня 2021
Переглядів
994
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку