Година спілкування для учнів 1 класу
Тема. Які правила нам потрібні?!
Мета : вчити дітей навичок спілкування, взаєморозуміння; прищепити правила культурної поведінки у школі та закріплювати ці навички в ігровій формі; формувати культуру спілкування, дати можливість дітям перевірити власний рівень уміння слухати;
розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення, пам'ять;
сприяти об'єднанню дитячого колективу; виховувати позитивні риси характеру.
Хід заняття
І Організаційний момент
1.1 Привітання.
Ось дзвінок сигнал подав –
До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо
До заняття приступаймо!
- Вітаю вас, мої маленькі друзі.
1.2 Повідомлення теми і мети заняття
- Ви стали першокласниками і розпочинаєте цікавий і пізнавальний шлях по країні Знань. Під час навчання у нашій чудовій гімназії ви щодня будете дізнаватися багато нового і цікавого. Тут ви зустрінете багато друзів, а головне отримаєте відповіді на безліч ваших запитань.
- Сьогодні ми з вами відправимося у подорож в країну «Шкільних правил».
ІІ Основна частина
- Пропоную зараз кожному з вас сказати, що вам у школі подобається найбільше, а що – вам не подобається. Але у мене є одна умова: говорити будемо по черзі. Нас багато і я хочу почути думку кожного з вас.
( Діти дають відповіді на запитання.)
- Бачите, вам дуже багато чого сподобалося в школі. А що нам зробити , щоб уникати речей , які нам не подобаються?
- А може треба відмінити правила? Для чого вони потрібні?
- Діти, перед вами лежать три цеглинки різних кольорів. Зараз ви кожен виберете відповідь на наше запитання « Чи потрібні нам правила у школі?»
- За кожним кольором закріплюємо певну відповідь.
1. Якщо ви думаєте, що правила потрібні – вибираємо зелену цеглинку.
2. Якщо ви думаєте, що правила непотрібні – вибираємо червону цеглинку.
3. Якщо ви не знаєте чи правила потрібні – вибираємо жовту цеглинку.
(Діти вибирають колір цеглинок відповідно до відповідей).
- А зараз на рахунок три , ви мені всі скажете, чому потрібні правила або ні.
( Учні одночасно всі щось говорять.)
- Ой, а чому ми нічого не зрозуміли?
- Що ж нам робити?
- А яке повинно бути правило, щоб ми його виконували і все чули і розуміли?
(Коли одна людина говорить, інші слухають).
- На мою думку, це чудове правило, адже кожен зможе говорити і знатиме, що його слухають і чують.
- Але як ми знатимемо, хто буде говорити під час уроку? Для цього потрібно , мабуть, щось зробити?
( Спочатку підніми руку, потім говори.)
- Пропоную вам ознайомитися з правилами і вибрати разом , які ми візьмемо для себе, щоб наше шкільне життя було завжди приємним і цікавим.
Працюємо старанно. |
|
По класу бігаємо, хто швидше. |
Бережемо шкільне майно. |
Проблеми вирішувати кулаками. |
|
Піклуємося один про одного. |
З друзями не ділимося . |
|
Кладемо речі на місце. |
Якщо хочеш щось сказати – кричи голосніше. |
|
Ходимо в класі спокійно. |
|
Беремо іграшки до школи. |
Приходимо в школу вчасно. |
|
В школу приходимо у піжамі. |
На уроках слухаємо уважно. |
Малюємо в підручниках. |
- Чому вам не подобаються правила з другої колонки?
- Поясніть свою відповідь.
- Як їх можна змінити?
- Давайте зараз пограємо в одну гру. Гра « На увагу». Я буду давати вам команди і просити їх виконувати, але при одній умові , якщо ви почуєте чарівне слово « будь ласка». Без чарівного слова команди не виконуємо, лише з ним. Готові?
- Встаньте.
- Встаньте, будь ласка.
- Раз, два – всі присіли,( нічого не роблять)
- Потім вгору підлетіли , будь ласка ( підстрибнули).
- Три, чотири – нахилились, будь ласка ( нахилилися вперед)
- Із струмочка гарно вмились( нічого не роблять).
- П’ять, шість – всі веселі
- Крутимось на каруселі, будь ласка,( покрутилися).
- Сім, вісім – в поїзд сіли,( нічого не роблять).
- Ніжками затупотіли ( нічого не роблять).
- Дев’ять, десять – відпочили
- І за парти дружно сіли , будь ласка ( сіли).
2.6. Гра « Склади слово».
Ж Н О У В А Х А Ю С Л У Ц Ю Ю П Р А
Уважно слухаю працюю
- А коли вживають ці слова ?
- Хто повинен дотримуватися виконання цих слів?
Запитає вчитель – треба ….( Діти встають).
Дозволить сісти – тихо ….( Тихо сідають).
Сказати хочеш – не кричи,
А тільки руку …..( Підводять руки).
А щоб урок минув не марно,
Сидіти треба рівно, гарно.(Сідають рівно)
І не крутитись на уроках ,
Як той папуга чи сорока.
ІІІ Підсумок
3.1 Узагальнююча бесіда
- Який висновок можна сьогодні зробити?
- Для чого нам потрібні правила?
- Що нового для себе взяли?
- Чого навчилися на нашій годині спілкування?
-
3.2 Гра « Правда чи ні ?»
- Я буду розповідати про вас, а ви будьте уважні . Якщо говоритиму правду , ви – плещете в долоні, а якщо ні – то ви – топаєте ніжками.
- В мене учні, коли відповідають, то руку підіймають.
- Як дзвенить на урок голосно дзвінок, діти ховаються під парти.
- Коли вчитель здоровається , відповідають йому.
- Мої учні знають, що перерви найголовніші.
- Мої учні знають правила і намагаються їх виконувати.
- Мої учні – найкращі.
( Всі правила оформлюємо і вішаємо в класі.)