Школа Олена Володимирівна
Учитель історії
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
«УКРАЇНО! ТВОЯ ДОЛЯ – ЄДНІСТЬ, ЗЛАГОДА І ВОЛЯ»
Мета: виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини України, її культури, формування загальнолюдських принципів і норм життєдіяльності людини, суспільства й держави; навчити учнів розуміти грані особистості; розрізняти ознаки самоповаги, власної гідності; виховувати патріотизм, формувати гордість за досягнення своєї держави, за її героїв, лідерів держави.
Обладнання : презентація, патріотична символіка.
Хід заходу .
1.Слова вчителя : Ми живемо в Україні, у країні, яка багата своєю історією, надбаннями, краєвидами, мелодійною музикою, милозвучною мовою.
22 січня — День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
22 січня 1918 року у приміщенні київського Будинку вчителя було підписано iv Універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей же день на Софійській площі в Києві було проголошено Акт соборності українських земель. «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які умирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року (звучить гімн України).
Учень : Єднаймося, браття, Захід зі Сходом,
Бо ми є велика етнічна родина.
Відчуймо себе ми єдиним народом,
Бо доля одна в нас, одна Україна!
2. Вчитель : Об'єдналися схід та захід, Львів та Харків, Київ та Одеса, А на скільки добре ви знаєте міста України , на екрані ви побачите фото міст нашої країни , скажіть, що це за місто і що ви знаєте про нього (учитель може доповнювати знання учнів про міста )
3. Вчитель : Ми всі – часточки великої Держави. Які ми – така й Держава
Учень : У всіх людей одна святиня.
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніше їм своя пустиня,
А ніж земний в пустині рай.
Учень : Родитись українцем –
Це велика честь і слава.
Рідний край свій полюбити
Найважливіша справа.
Учень : Українці й українки –
Всі кохають до загину
Славну землю батьків своїх –
Свою рідну Україну!
4 Учень : Легенда про Україну
Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність i красу, угорці - любов до господарювання, німці - дисципліну i порядок, поляки - здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики… Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону i раптом побачив у куточку дівчину. Вона була одягнута у вишиванку, руса коса переплетена синьою стрічкою, на голові мала вінок із червоної калини.
- Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь.
- Я - Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові й пожеж. Сини мої на чужині в полоні, вороги знущаються з удів та сиріт, у своїй хаті немає правди й волі.
- Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всі таланти роздав. Як же допомогти тобі?
Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її.
- Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це- пісня, віра і воля.
Узяла дівчина -Україна дарунок i міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому i з ясним обличчям i вірою понесла пісню про волю в народ.
5. Учитель : Пісня – це душа народу, останній рік ви чули багато пісень , які надихали наш народ на боротьбу проти ворога .
Перевіримо, як добре ви знаєте українські пісні?
( включити мінус пісень "Щедрик", "Червона калина" тощо, під час правильної відповіді можна доповнити інформацію цікавими фактами про музичний твір).
6.Учитель : Історія України - це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність. 24 лютого 2022 у нашій країні з новою силою спалахнула війна українського народу за волю . Багато військових, добровольців пішли боронити нашу землю . На жаль, величезна кількість героїв, простих мирних людей не повернеться до своєї домівки, вони стали небесними ангелами .
Учень (читає вірш : М. Андрейченку)
Як стогнала земля у вогні,
серце юне співало про волю:
боронило кордони свої
і леліяло мрію про долю.
Обірвалася пісня життя –
недоспівана пісня світання,
відлетіла у даль, в небуття
і забрала з собою кохання.
А воно ще бринить на струні
молодого зеленого літа
і пісні виграває сумні
тій душі, що журбою сповита.
Ще осіннім плачем журавлів
припадає на рідні пороги,
білим цвітом садів на землі
устеляє стежки і дороги.
І приходить весна з року в рік –
у закоханих знову стрічання…
Береже тільки пам’ять повік
недоспівану пісню світання.
Вічна слава героям , хвилина мовчання (на екрані відео з героями школи, міста тощо)
7. Вчитель : Так, ця війна зуміла нас об'єднати розкрити нову сторінку нашої історії , ми слідкуємо за сучасними героями , за волонтерами .
Наскільки добре ви знаєте активістів України сьогодення? (учні готують інформацію про Залужного В.Ф., Притулу С.Д., Зеленського В.О.)
Залужний Валерій Федорович - Головнокомандувач Збройних сил України.
Шостий президент України Володимир Олександрович Зеленський став відомим задовго до свого президентства, але не в політиці, а у шоу-бізнесі.
Притула Сергій Дмитрович - український телеведучий, волонтер, актор.
8.Вчитель : Ось уже і перегорнута остання сторінка нашого заходу, чи цікаво вам було, який висновок ви можете зробити !
Нехай це тепло вашого позитиву зігріє всіх нас та об´єднає. Якщо ми навчимося жити разом, навчимося поважати один одного, бачити наше майбутнє однаковим, то буде єдиною та багатою наша країна, незалежно від того, де ми народилися , у якому місті, селі ми живемо. Якщо ми будемо любити наша Україну - наше майбутнє буде прекрасним !