Година спілкування "На сторожі спокою та миру"

Про матеріал
Мета: ознайомлення учнів із історією започаткування Міжнародного дня миротворців ООН; вшанування людей, які беруть участь у миротворчих операціях у світі та Україні; виховання патріотичних почуттів до захисників України.
Перегляд файлу

Тема. На сторожі спокою та миру.

Мета: ознайомлення учнів із історією започаткування Міжнародного дня миротворців ООН; вшанування людей, які беруть участь у миротворчих операціях у світі та Україні; виховання патріотичних почуттів до захисників України.

Форма заходу: година спілкування

Хід заходу

Ведучий. 29 травня у світі відзначається Міжнародний день миротворців ООН. Це свято людей, які і в мирний час продовжують виконувати місію з користю для суспільства. Міжнародний день миротворців ООН покликаний звернути увагу на діяльність мужніх фахівців, їх відданість благородній миротворчій справі, відповідальність і сумлінне виконання професійного обов’язку, нерідко з ризком для життя.

Хто ж такі миротворці? Чому саме 29 травня? Про це сьогодні ми й будемо говорити з вами. Історію створення миротворчих сил ООН вивчала група «Істориків».

Група Істориків презентує своє дослідження.

Історики.  Миротворчі сили ООН - військові контингенти країн-членів ООН, виділені за Статутом ООН з метою запобігання або ліквідації загрози миру і безпеки шляхом спільних примусових дій (військова демонстрація, блокада тощо), якщо заходи економічного і політичного характеру виявляться або виявилися недостатніми.

Численні збройні конфлікти, що виникали в період "холодної війни" в різних регіонах світу всупереч існуючій у Статуті ООН забороні державам використовувати силу при розв'язанні спорів, вимагали від ООН застосування заходів для припинення конфліктів, що загрожували мирові та безпеці народів. Тому міжнародне співтовариство обрало шлях створення і функціонування в межах відповідальності та під керівництвом ООН миротворчих збройних сил (контингентів збройних сил держав-членів ООН) у 1956 році. Вони мали діяти в зонах збройних конфліктів на підставі різноманітних функціональних мандатів, які надавалися їм Радою Безпеки ООН з метою роз'єднання Збройних Сил ворогуючих сторін і створення таким чином сприятливих умов для ведення дипломатичних переговорів з метою припинення цих конфліктів.

Зазначена практика ООН збагатила важливий міжнародний досвід розв'язання різноманітних за своїм характером сучасних збройних конфліктів. Діяльність РБ ООН та Генерального секретаря в цій сфері стала здійснюватися під назвою «Операції ООН з підтримання миру».

У 1988 році миротворчим силам ООН було присуджено Нобелівську премію миру. Генеральна Асамблея ООН заснувала свято  Міжнародний день миротворців ООН, який щороку відзначається 29 травня.

Ведучий. В Україні цей день офіційно відзначається з 2003 року. Україна надає важливого значення діяльності з підтримання міжнародного миру та безпеки, розглядаючи участь у ній як важливий чинник своєї зовнішньої політики. На сьогодні миротворча діяльність є однією з визначальних рис ролі нашої держави на світовій арені, провідною прикметою української воєнної політики.

Активна участь Збройних Сил України у операціях з підтримання миру та стабільності сприяє процесу просування нашої держави до повноправного членства в європейських та євроатлантичних структурах, а також зростанню авторитету України в системі колективної безпеки.

Перегляд відеоролику «Українські миротворці в найгарячіших точках світу» (посилання https://www.youtube.com/watch?v=lnNcIq7qL5M)

Бесіда

- Коли Україна розпочала свою миротворчу діяльність?

- В яких країнах несуть службу українські миротворці?

- У скількох миротворчих місіях вже взяли участь українські військові?

 

Про миротворчу діяльність України нам розкажуть учасники групи «Військові».

Військові. Миротворчу діяльність Україна, як незалежна держава, розпочала у 1992 році відправленням 240-го окремого миротворчого батальйону до колишньої Союзної Республіки Югославія. Вже через два роки Україна приєдналася до Програми НАТО “Партнерство заради миру”, одним із найважливіших напрямів якої є участь підрозділів Збройних Сил України в операціях з підтримання миру.

Починаючи з 1992 року, за межі країни було направлено більше 25 підрозділів ланки батальйон, рота та вертолітний загін. Всього за цей період у міжнародних миротворчих операціях взяло участь понад 25 тисяч військовослужбовців ЗС України, залучалося більше 3 тисяч одиниць різноманітної техніки та 38 вертольотів.

Географія виконання завдань також широка. Це і Союзна Республіка Югославія (Боснія і Герцеговина, Хорватія, Східна Славонія, Косове), і Близький та Середній Схід (Південний Ліван, Ірак), і Африканський континент (Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія).

На сьогодні угруповання українських миротворчих контингентів  представлено у Ліберії і Косовому і включає 562 військовослужбовця. Ще 100 українських військових працюють в якості миротворчого персоналу місій у Грузії, Судані, Конго, Ефіопії і Еритреї, Іраку, Лівані, Придністров’ї,  Ліберії та Косовому. 

За зразкове виконання миротворчих завдань тисячі наших військових були нагороджені медалями ООН “За виконання завдань з підтримання миру” та НАТО “За участь у миротворчій операції в регіоні конфлікту”, “За службу у Боснії та Герцеговині”, “За службу у Косовому”. Понад 150 військовослужбовців, що проходили службу у миротворчих підрозділах ЗС України, нагороджено державними нагородами, ще 10 тисяч - відзнаками Міністерства оборони України.

Патріотизм та мужність українських миротворців, їх високий професійний рівень, самовіддане ставлення до виконання державних завдань здобувають гідну оцінку в Україні та світі. Про це свідчать численні високі оцінки діяльності наших миротворців з боку керівного складу Місій ООН, сил КФОР та Багатонаціональних сил.

Ведучий. Протягом виконання завдань у складі миротворчих контингентів в різних “гарячих точках” світу наші військовослужбовці набули практичного досвіду у здійсненні переміщень залізничним, морським, повітряним транспортом, проведенні маршів своїм ходом по незнайомій місцевості на території іноземних держав у складних географічних та кліматичних умовах, виконанні миротворчих завдань спільно з військовослужбовцями інших країн.

Про військових, захисників Батьківщини складено безліч віршів, написано безліч книжок. Чи можна сказати це про миротворців? Адже вони теж захищають землю від біди й страждань? Нам повідає третя група «Літератори»

Літератори.

Не розпочну я третю світову – 
Я воїн світла. Спраглий миротворець.
На кораблі любові запливу
У гавань із намолених церковець.

Образити мене не поспішай,
Хай зло твоє розвіється на попіл…
П’ятою ахіллеса – серця край.
Нелегко так закутатись у спокій.

Я миротворець – місія без слів…
Перепочинь у медоносних квітах,
Заприсягнися розою вітрів
На палубі моїй життю радіти… ( Ірина Шушняк-Федоришин)

 

Стигне кава в філіжанці
На порожньому вікні,
Ти даруєш коліжанці
Темні спогади війни.

Миротворець наш старенький,
Ти один із десяти,
Що повернувся до неньки
Після вражої війни.

Бачив ти людські страждання,
і не раз сам помирав,
але біль і сподівання 
ланцюг смерті розірвав.

Тихо спогади розвіє
Красних маків в полі цвіт.
Тільки в пам'яті жевріє
поневолений наш світ.       (Валерія Любченко)

 

Ведучий. Далеко від рідної землі, у незвичному етнічному і мовному середовищі, складних природно кліматичних умовах, цілодобово, у спеку і холод, наші миротворці чесно і самовіддано несуть службу. Український прапор у “гарячих точках” планети став символом миролюбності, стабільності та відповідальності наших військових.

На завершення прослухайте, будь ласка, «Марш миротворців» (Музика Володимира Гайдамаки, вірші Зої Гудзієнко)

 

 

docx
Додано
14 травня 2019
Переглядів
1184
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку