14 квітня о 15:00Вебінар: Дистанційне навчання: від побудови системи до зміни цінностей

Година спілкування на тему:"Здоровий спосіб життя"

Про матеріал

Здоров'я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований Природою. Пам'ятайте, що Ваше здоров'я – у Ваших руках. Будьте здоровими!

Перегляд файлу

Тема: «Здоровий спосіб життя»

Мета: узагальнити знання учнів про здоров‘я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров‘я, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров‘я.

 

Вчитель: Подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, посміхніться. І з цих промінчиків добра, що засвітились на наших обличчях, ми і розпочинаємо нашу годину спілкування.

Сьогоднішня наша розмова – вільне спілкування. Ніхто з вас до неї не готувалися заздалегідь. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.

А працювати ми будемо за таким девізом:

 

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

Якою буде тема нашого спілкування , ви дізнаєтесь, прослухавши вірш Лариси Шевчук:

Життя твоє – безцінний дар.

Не забувай про це ніколи.

Чи спиш під зорями стожар,

Чи з друзями ідеш до школи,

Живеш ти в місті, чи в селі,

Подумай, як життя прожити?

Ти слід залишиш на землі -

То треба гарний залишити.

Сьогодні ми з’ясуємо, у чому цінність людського життя та його неповторність. Епіграфом до уроку будуть слова Леонардо да Вінчі

 «Пам’ятай,  життя – це подарунок;

і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує»

 Вчитель:

Така ситуація:

- уявіть собі, що ви заблукали в густому лісі. І ось перед вами три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

1. Першою дорогою підеш – велике багатство знайдеш, та здоров‘я втратиш.

2.  Другою дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров‘я втратиш.

3. Третьою дорогою підеш – нічого не знайдеш, але здоров‘я збережеш.

Скажіть, якою дорогою ви підете. Поясніть своє рішення.

( учні висловлюють свою думку).

Вчитель:

Питання учням:

1. Чому так говорять?

     - Здоров‘я – найдорожчий скарб.

     - Здоров‘я не купиш.

     - Без здоров‘я немає щастя. ( учні висловлюють свою думку)

2.  Як поводиться людина, коли вона здорова?

( добре здоров‘я - це коли кожному з нас добре, нічого не болить. Якщо ми веселі, нам хочеться бігати, стрибати, якщо ми їмо з апетитом, міцно спимо, займаємося улюбленою справою, отже, ми – здорові.)

3.  Який висновок ми можемо зробити?

    Хто здоровий, той сміється.    Все йому в житті вдається.

    Він долає всі вершини.    Це ж чудово для людини!

З давніх – давен найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я. Це відображено у народній творчості, прислів’ях, приказках, казках, піснях тощо. Давайте пригадаємо, які прислів’я і приказки про важливість здоров’я ми знаємо:

Найдорожчий скарб людини - це здоров 'я 

Бережи плаття знову, а здоров 'я - змолоду.

Весела думка — половина  здоров 'я.

Нема щастя — коли нема здоров 'я.

Хто здоровий, тому  ліків не потрібно.

Здоровому здається, що  він ніколи не захворіє.

Здоровий хворого не розуміє.

Тримай голову в холоді, а живіт у голоді і будеш здоровим.

Було б здоров’я а все інше  наживемо.

Руйнувати здоров’я - значить обкрадати себе.

Гроші загубив - нічого не загубив; час втратив - багато

втратив, здоров’я загубив все втратив.

Вчитель:Ви вивчаєте предмет «Основи здоров‘я». І я хочу, щоб ви пригадали, а від чого ж залежить здоров‘я.   ( учні відповідають)

      -       спадковість – 20%                        - екологія – 20%

-        рівень розвитку медицини – 10%    - здоровий спосіб життя людини – 50%

А що ж означає «здоровий спосіб життя»?(учні висловлюють свою думку)

Здоровий спосіб життя – це дотримання, звичне виконання певних правил, які забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, душевну рівновагу, здоров‘я.

А що ж треба робити, щоб вести здоровий спосіб життя?

( учні висловлюють свою думку).

Завдання для груп: на дошці ви бачите перелік факторів, що сприяють здоров’ю чи руйнують його. Ви повинні на аркуші паперу з лівого боку  написати ті, що сприяють, а з правого – що руйнують здоров‘я.

-        Загартовування   -        Нікотин

-        Тривале сидіння за комп’ютером

-        Прогулянки на свіжому повітрі

-        Фізкультура     -        Наркотики

-        Алкоголь   -        Самолікування

-        Забруднення середовища   -        Правильне харчування

-        Профілактичні заходи   -        Пасивний спосіб життя

-        Вчасне лікування і консультації лікаря

-        Переїдання -        Порушення режиму дня

-        Дотримання режиму дня   -        Негативні емоції

-        Активний відпочинок    -        Любов і повага до себе

-        Відсутність гігієни   -        Соціальні проблеми

( учні виконують вправу, потім за бажанням зачитують).

Одним з факторів, що руйнує здоров’я – шкідливі звички. Назвіть їх. ( учні називають). Ви вже багато знаєте про ці звички.

А зараз – перевірка – «Правда чи неправда».

 1.    Чи правда, що людина, яка викурює пачку сигарет на день, одержує дозу радіоактивного опромінення у 3-5 разів вище норми, встановленої міжнародною угодою із захисту від радіації?( Правда, бо в тютюновому димі виявлений  радіоактивний елемент – полоній, є у тютюновому димі з’єднання калію, свинцю, стронцію, що призводять до опромінення);

2.    Чи правда, що алкоголь у малих дозах корисний для здоров’я дітей та підлітків?( Ні, проведені дослідження показали, що в молодому віці алкоголь діє на організм тільки негативно.);

3.    Чи правда, що речовини, що містяться в сигареті, не корисні, але й не містять отрути?(Неправда. До тютюнового диму входить 4200 речовин, найнебезпечніший – аміак, що сприяє виникненню злоякісних пухлин.)

4.    Чи правда, що можна вилікуватись від наркотичної залежності?(Ні, вилікуватись неможливо. Тільки 1-2% наркоманів мають шанс вилікуватись від наркотичної залежності за допомогою лікування, інші  вертаються до вживання наркотиків. Відбувається це тому, що для відновлення атрофованого центра задоволень, що виділяє ендорфіни, потрібно не менше 10 років.) 

З життя зірок

А ось що говорять про куріння відомі нам усім люди, наші українські зірки, яким було поставлено по 4 запитання:

1. Чи курите Ви?    2.      Чи курили Ви, коли Вам було 16?

3.Якими тоді були Ваші захоплення?  4.Ваші поради, як досягти в житті успіху?

 Ось що вони відповіли:

1 .Чемпіони світу з боксу брати Клички відповіли, що на куріння просто не було часу, а також і бажання. Вони в 16 років займалися спортом. Порадили старшокласникам знайти заняття по душі. А головне запам'ятати, що в 16 років молодь творить своє майбутнє і потрібно цілеспрямовано працювати, а не тратити час марно, бо результати будуть протилежними.

2. Чотириразова чемпіонка Олімпійських ігор, Герой України Яна Клочкова відповіла, що в неї не те, що бажання, навіть, думки не виникало спробувати закурити. Найголовнішим в 16 років для неї були постійна праця, творча напруга, тренування, бажання досягти перемоги, не підвести своїх наставників. Вона від своїх успіхів завжди була щаслива і горда.

Кожна людина від природи наділена талантом, спробуйте якомога раніше розпізнати його в собі.

3.Народна артистка України, переможниця міжнародного конкурсу «Євро бачення - 2004» Руслана Лижичко відповіла, що вона не курить і дуже не любить бути там, де курять. У її студії закон: «Ніякого куріння!». Вона з раннього дитинства захоплювалася музикою і мріяла стати музикантом. Тому присвячувала заняттям з музики багато часу. А щоб досягти успіхів у житті, вона радить бути сміливим і сильним у своїй справі. Причому, сильним потрібно бути передусім до себе. Дуже легко піддатись чиємусь впливу, а відстоювати свою власну думку та ідею, в яку ти справді віриш, працювати над собою - це справжня перемога.

Рольова гра - дискусія в групах

-  А зараз ви спробуєте розіграти ситуації.

Ситуація 1. Уяви собі, що тобі вперше в житті запропонували закурити. Запропонуйте варіанти відмови.

Ситуація 2. Оля прийшла на день народження до Галі. Галя запропонувала їй випити пів-келиха шампанського. Запропонуйте варіанти відмови.

 Здоровий спосіб життя.

Якщо ви вирішили прожити своє життя щасливо, то почніть з самого головного – навчіться вести здоровий спосіб життя. Це непроста, але вдячна справа.

Крок 1.Здоровий спосіб життя не можна почати, не проаналізувавши свої звички і уподобання. Потрібно вирішити, що ви хочете змінити в собі, від чого відмовитися, а до чого привчитися. Причому деяким людям потрібно поетапно впроваджувати зміни, а декому кардинально, в один день. Зробіть план, за яким почнете діяти.

Крок 2.Харчуйтеся здоровою їжею. Намагайтеся повністю виключити «бутербродний спосіб життя»і фастфудову їжу. По можливості пийте тільки чисту воду. Якщо ви маєте зайву вагу, то варто підібрати для себе дієту, при якій скоротилася б кількість споживаних калорій, але ви не відчували б себе постійно голодним.

Крок 3.Інтенсивна ходьба не менше 40 хв. В день. Неодмінно доведеться вибрати для себе певні фізичні навантаження. Який же здоровий спосіб життя без спорту! Але якщо спорт не став для вас щоденним супутником життя, то почніть з чого-небудь нескладного. Плавайте, робіть вранці зарядку, багато ходіть.

Крок 4. З шкідливими звичками покінчено. Як банально це не звучить, але  здоровий спосіб життя несумісний з курінням, наркотиками і надмірним вживанням алкоголю. Оберіть для себе прийнятний метод відмовитися від шкідливих звичок. І пам‘ятайте, що немає нічого неможливого для цілеспрямованої людини.

Крок 5.

Здоровий сон необхідний кожному. Сон – важлива частина нашого життя. Тільки в стані здорового нормального сну правильно відновлюються сили нашого організму. Позбавляючи себе декількох годин сну, ми змушуємо наш організм використовувати резервну енергію. Витрачаючи її в повсякденному житті ми виявимося слабкими і не готовими впоратися з ситуацією, коли це дійсно буде необхідно.

Крок 6.Прогулянка на свіжому повітрі. Частіше бувайте на свіжому повітрі, за містом. Віддайте перевагу прогулянці замість посиденьок за комп‘ютером . А у вихідні дні робіть прогулянки на велосипеді або на лижах, в залежності від пори року.

Висновок:Отже діти Здоров‘я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований Природою. Пам‘ятайте, що Ваше здоров‘я – у Ваших руках. Будьте здоровими!

docx
Додано
10 лютого 2018
Переглядів
1447
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку