Година спілкування "Рослини-барометри"

Про матеріал
  • знайомити учнів з лікарськими рослинами ,рослинами-барометрами, рослинами-талісманами, їх лікувальними властивостями, використання у народній медицині;

виховувати дбайливе ставлення до вичерпних рослинних лікарських ресурсів.

Перегляд файлу

Година спілкування

 

Тема : Рослини - барометри, рослини – талісмани.

  • Мета: знайомити учнів з лікарськими рослинами , їх лікувальними властивостями, використання у народній медицині;

розвивати мовлення дітей, пізнавальні інтереси учнів , пам'ять , уяву;

виховувати дбайливе ставлення до вичерпних рослинних лікарських ресурсів.

Обладнання : малюнки, картки із словами ,Червона книга України.

Базові поняття та терміни : барометр, талісман, скоромовки.

 

Хід заняття.

 

  1. Виклик

Метод «Інтерв’ю»

-Які лікувальні рослини знаєте?

«Мозковий штурм»

-Як вирозумієте поняття «барометр», «талісман»?

II .Осмислення.

 

Діти ,сьогодні ми продовжуємо гортати наш журнал ,який називається

 “Зелена аптека ” . Ми дізнаємось багато нового про лікарські рослини.

 

Словникова робота: барометр, талісман, скоромовки, погода.

 

I сторінка “Рослинний барометр”.

 

Деякі лікарські рослини можуть передбачувати , яка буде погода, який буде урожай наступного року.

 

  • Якщо багато ягід на горобині, то осінь буде дощова, а як мало - суха .
  • Якщо в сонячний день закриваються квіти кульбаби - буде дощ.
  • Калина рано зачервоніла – на ранню і люту зиму.
  • Чорна бузина достигла не по порі - чекай холодної і лютої зими.
  • Зацвіла верба- прийшла весна. .
  • З берези тече багато соку – на дощове літо.
  • Зацвіла шипшина- почалося літо.
  • Рясно цвіте малина – на тепле літо.

 

 

 

Про чудодійні властивості рослин складено багато віршів .

 

ІІ   сторінка “Поетична скарбничка”.

 


На городі, в гарбузинні

соняхи, мов хлопчаки.

Ловлять сонячне проміння

в золоті свої шапки.

 

Серед поля, край села

калинонька зацвіла.

ніби дівчина в віночку,

у вишиваній сорочці.

 

Росте на городі у нас бузина,

дуже корисна рослина вона.

Суцвіттям пишним квітне весною,

чай  від кашлю п’ємо ми зимою.

 

Шпак шипшину не клює –

й так здоров’я в нього є.    

А цілющий чай з шипшин -

це здоров’я для людини . 

 

Малина червоненька,

зростає рясненько.

Всім вона смакує,

від хвороб лікує.

 

Мов сонечка, чарівні квіти –

кульбаби в лузі розцвіли.

Прийшли на луг маленькі діти,

і з них віночки поплели.


ІІІ сторінка “ З народних джерел. Скоромовки . Прислів’я ”.

 

Прислівя

  • Обідрали, як молоду липку.
  • Зелена ,як барвінок.
  • Де верба, там і вода.
  • Росте ,як верба.
  • Картопля – другий хліб.
  • Біг ,як заєць з капусти.
  • Червона калина від ста хвороб лікує.
  • Пишна та красива, як червона калина.
  • Синій ,як бузина.
  • Вуста медові ,мов ягоди малинові.
  • Струнка та гожа ,на березу схожа.
  • Скривилась, мов горобини наїлась.
  • Розцвіла, як маків цвіт.
  • Пише, як мак сіє.

Скоромовки

  • Сік у берези стік, стік з берези сік.
  • Роман на лужку зірвав  ромашку.
  • На городі гарбуз загубив зелений вус.
  • Вже шукає півдня того вуса вся  рідня.
  • Якось Яків сіяв мак,

    Так-сяк, абияк.

    Виріс ярий Яків мак.

 

ІV сторінка “Рослини—талісмани”.

 

А знаєте ви , що ім’я людини має свою свою рослину - талісман?

 Варто нею зацікавитись , тому що квіти – талісмани, не тільки приносять нам щастя , але й оберігають.

 

Роман-      ромашка

Ірина-     конвалія

Марія-      волошка

Уляна-       меліса

Наталя-    валеріана

Ярослав-   кропива

Олександр-   каштан

Надія-       календула

Антон-  часник               

Люба- любисток      

 

 

V сторінка “Рослинний годинник”

 

Рослини можна згрупувати за особливою ознакою часу розкриття і закриття квітів . Точність квіткового годинника залежить від погоди. У дощову і похмуру погоду він може обманювати.

Коли розкриваються    квіти:

4 -5 –            мак 

5-6  -             кульбаба

6-7  -             льон

7- 8 –            чорнобривці

9-10 -              календула

14-15-           кульбаба

Закриваються квіти:

13-14 –          картопля 

15-16 –          льон

20 – 21          мати -й- мачуха.

 

ІІІ. Рефлексія .

  • Що нового дізналися?
  • Яка сторінка  журналу найцікавіша?
  • Як отримані знання можуть стати у пригоді в житті?

 

 

 

docx
Додано
14 жовтня 2018
Переглядів
1899
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку