Вибір друзів. Друзі за інтересами. Практична робота. Презентація «Моє захоплення»

Про матеріал

Тема. Вибір друзів. Друзі за інтересами. Практична робота. Презентація «Моє захоплення»

Мета: формувати в учнів уявлення про дружбу, як обирати друзів за інтересами; розвивати уміння спілкуватися й підтримувати дружні стосунки; виховувати почуття товариськості, бажання бути справжнім другом.

Перегляд файлу

                      Основи  здоров’я      2-й клас

Тема. Вибір друзів. Друзі за інтересами. Практична робота. Презентація «Моє захоплення»

Мета: формувати в учнів уявлення про дружбу, як обирати друзів за інтересами; розвивати уміння спілкуватися й підтримувати дружні стосунки; виховувати почуття товариськості, бажання бути справжнім другом.

Обладнання: «Дерево дружби»,  індивідуальні картки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                               Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Що дорожче за золото, сильніше від бурі, міцніше за сталь? (Дружба.)

ІІІ. Оголошення теми уроку.

Сьогодні ми визначимо, що ж означає «дружити», що можна робити разом із друзями, як правильно спілкуватися, як приймати правильне рішення,як вибрати друзів за інтересами.

ІY. Вивчення нового матеріалу.

1.Розповідь вчителя

  Уже другий рік ви ходите до школи і, напевне, у вас з'явилися нові друзі. Чи замислювалися ви над тим, чому в одних школярів багато друзів, а в інших — ні?

 Чи багато друзів у вас?

 Як ви спілкуєтеся і поводитеся з іншими?

 Мабуть, у вашому класі є учні, які цікавляться музикою чи танцями, вирощують квіти або займаються спортом, щось колекціонують або люблять малювати. Поцікавтеся, може, і вам будуть до вподоби заняття однолітків і ви з ними потоваришуєте? Що при цьому слід пам'ятати? (Це мають бути корисні захоплення.)

2.Вправа «Моя анкета»

Дайте письмові відповіді на запитання,закінчивши речення.

Чи є у тебе друзі?

Кого ти вважаєш своїм найкращим другом?

Кращий друг – це той, хто---------------.

Я переживаю, коли мій друг---------------.

Я радію, коли мій друг -----------------.

Мені приємно, коли мій друг -------------------.

Мені не приємно, коли мій друг ------------.

Мені хотілося , щоб мій друг ---------------.

Коли я виросту, я хочу , щоб мій друг --------------.

 улюблене заняття мого друга – це … .

3. Вправа «Крісло автора»

4.Робота в парах. Гра « Розсипаночка»

Щоб краще дізнатись, що означає «дружити» давайте в парі пограємо у  гру «Розсипаночку»

Кожній парі пропонується з розрізаних літер скласти слово.

Дружити – це :

ПІКЛУВАТИСЯ                СПІВЧУВАТИ                       ДОПОМАГАТИ

ПІДБАДЬОРУВАТИ       ПРОВІДУВАТИ                    ПРОЩАТИ

ТУРБУВАТИСЯ                ГРАТИСЯ                              ДІЛИТИСЯ

ПІДТРИМУВАТИ             РАДІТИ                                НЕ  СВАРИТИСЯ

НЕ БИТИСЯ                      НЕ ОБМАНЮВАТИ

4.  Робота з підручником. – с. 114-116.

Вчитель:

Друг – це той, хто любить тебе. Це може бути хлопчик чи дівчинка. Інколи ти не знаєш, хто твої друзі.

Вони поруч з тобою, але ти проходиш повз них, і не помічаєш, що вони люблять тебе кожен по своєму. І тобі сумно, що в тебе немає друзів.

Зупинися тоді. Не бігай, не метушись, а йди поволі й пильнуй, щоб угледіти друга, який усміхається до тебе.

Розгляньте малюнки. С.114

Про що спілкуються діти на кожному малюнку?

Що друзі роблять разом?

5.Складання  вірша  про дружбу.

Щоб могли ми гарно жити, треба вчитися               .

А не кидатись словами, щоб не стати                       .

Друг нас виручити може, у біді він                           .

А як пісня, жарт чи сміх – радість ділиться на         .

Друг не стане кепкувати і на людях нас                    .

І ніколи не забудь – й ти для друга вірним               .

Знай моя дитино мила, дружба – то велика              .

 Слова для довідки: дружити, ворогами, допоможе, всіх, повчати, будь, сила.

6. Практична робота «Моє захоплення»  

Презентувати своє захоплення.

Розподіліть ваші захоплення на три групи: те, чим займаються переважно хлопчики; переважно дівчатка; і хлопчики, і дівчатка.

7.Гра   «Голови – хвости.»

Скласти прислів’я.

Друга шукай,                                         а друг старий.

Одяг кращий  новий,                           знайдеш – тримай.

Нових друзів наживай,                        і я скажу, хто ти.

Скажи мені, хто твій друг,                  старих не забувай.

Друзі пізнаються                                  зате друг – скарб.

Приятелів тьма,                                    в біді.

Скарб не друг,                                       а друга  нема.

Яке прислів’я вам найбільше сподобалось?

Чи можуть усі в класі бути друзями?

8.Гра « Вибери правильне твердження»

Дітям пропонуються різні твердження про дружбу.

    Якщо діти згодні із почутим, вони плескають в долоні.

Дружба залежить від довіри. ( +)

Дружба залежить від одягу.

Дружба залежить від характеру.

Дружба залежить від вихованості.(+)

Дружба залежить від уміння тримати слово.(+)

Дружба залежить від зачіски.

Y. Підсумок  (рефлексія)

Гра «Дерево дружби».

Яким треба бути, щоб із тобою хотілося дружити?

 Напишіть свої міркування на квіточках і помістіть на «Дерево дружби».

 

docx
Додано
19 жовтня 2018
Переглядів
2256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку