Година спілкування "Захистимо зелену красуню"

Про матеріал
Розробка виховного заходу для проведення позакласного заняття у групі подовженого дня. Розраховано на дітей 2-4 класів. Може бути використано як виховний захід вчителями початкової школи.
Перегляд файлу

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ

«ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ»

Тема: Збережи ялинку

Мета: формувати знання про значення хвойних дерев для природи; розширити уявлення про негативний вплив людини на природу внаслідок вирубування лісів; виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: презентація «Збережи ялинку»

 

Хід заняття

Не рубай ялинку! Бережи ялинку!

Хай пташки співають в її вітах дзвінко,

Хай маленька білка тут гризе горішки,

А вухастий зайчик відпочине трішки.

Глянь, яка чудова наша Україна,

Будь природі другом, будь природі сином!

На мультимедійній дошці слайд №2.

Вчитель зачитує вірш:

Як гарно навколо!

Все вкрилось кругом

Пухнастим та чистим сніжком.

У білім убранні зелені ялини,

Під сніг, як під ковдру,

Сховались рослини,

Щоб їх не дістали

Морози страшні,

Щоб взимку заснути

Й ожить навесні.

 

Бесіда:

  •            Яка в нас з вами зараз пора року?
  •            Ви любите зиму?
  •            А чим вам подобається зима?
  •            А які свята ми відзначаємо взимку?
  •            А яке свято ми святкуватимемо незабаром? (Новий рік) (Слайд №3).
  •            А без яких атрибутів (символічних речей) не обходиться Новий рік?
  •            Звичайно, ялинка є невід’ємним атрибутом цього чудового свята.

- Отож, мерщій готуватися до свята! Нам потрібна ялинка, отже потрібно йти до лісу,  щоб зрубати її. У цьому нам зголосився допомогти один хлопчик. Він вже сходив до лісу, тож давайте його зустрінемо і з’ясуємо,  чи приніс він нам ялинку до свята. (Слайди № 6-9)

(На слайдах з’являються рядки вірша О.Олеся «Ялинка» )

           Ялинка

Раз я взувся в чобітки,
Одягнувся в кожушинку,
Сам запрігся в саночки
І поїхав по ялинку.

Ледве я зрубати встиг,
Ледве став ялинку брати,
А на мене зайчик – плиг!
Став ялинку віднімати.

Я-сюди, а він – туди...
„Не віддам, - кричить, - нізащо!
Ти ялинку посади,
А тоді рубай, ледащо!

Не пущу, і не проси!
І цяцьками можно гратись:
Порубаєте ліси –
Ніде буде і сховатись.

А у лісі срізь вовки,
І ведміді, і лисиці,
І ворони, і граки,
І розбійниці-синиці”.

Страшно стало... „Ой, пусти!
Не держи мене за поли!
Бідний зайчику, прости, -
Я не буду більш ніколи!”

Низько, низько я зігнувсь,
І ще нижче скинув шапку...
Зайчик весело всміхнувсь
І подав сіреньку лапку.

Олександр Олесь

Бесіда:

- Тож, виходить, у нас не буде ялинки на святі, адже хлопчик не зрубав її? Виходить він пообіцяв нам дістати ялинку і не виконав обіцянки. Як ви гадаєте, хлопчик вчинив погано?

- А чому, по-вашому, хлопчик вчинив гарно?

- Для чого ялинка потрібна зайчику?

- Чи згодні ви з думкою зайця  про те, що людині ялинка потрібна лише для забави?

- А кому із звірів не вижити без ялинок взимку? (Слайди № 10-12)

- Діти, як ви гадаєте, кому ялинка потрібна більше:  нам чи тваринам?

- А як же ми святкуватимемо Новий рік без ялинки? Як нам без неї обійтись? (Діти висловлюють ідеї) (Слайд №13)

Я гадаю, що після нашої сьогоднішньої зустрічі кожен зробив правильні висновки. І наостанок, давайте прочитаємо вірш, який є ніби узагальненням нашого з вами заходу. (Слайд № 15)

Чудовим продовженням години спілкування буде виготовлення учнями штучних ялинок, проведення конкурсу на кращу ялинку, організація виставки дитячих виробів.

doc
Додано
19 грудня 2019
Переглядів
894
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку