Розроблене цікаве свято, яке проходить на спортивному майданчику. Використані різні естафети, конкурси ,які формують в особистості здоровозбережувальну компетенцію.Матеріал є авторським, насиченим і цікавим.
Житомирська гуманітарна гімназія №23
Методичний кабінет
Родинне свято
Тато, мама, я –
спортивна сім’я.
НМК вихователів ГПД
Вихователь: Савчук Т. С.
Вчитель фізкультури: Радіонова Н.П.
Мета:
Розвивати руховий апарат, життєво – важливі фізичні уміння та навички, удосконалювати координацію рухів, зміцнювати здоров’я в родинах. Виховувати сміливість, силу волі, витривалість, любов до фізкультури та спорту, прищеплювати навички здорового способу життя. Формувати колектив класної родини. Виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її багатства і красу.
Обладнання:
Обручі, м’ячі, деревця з картону, гімнастичні лави, стільці, піджаки, стакани з водою, мішки, конверти з розрізними прислів’ями, намальовані і вирізані з паперу рибки, прив’язані до ниток, «тунелі» з тканини, дощечки, призи гравцям та болільникам.
Свято проходить у спортивній залі. Під стіною розміщені столи для суддів. У залі знаходяться вболівальники і гості.
Хід свята:
Лунає спортивний марш. До залу входять члени класної родини.
Вихователь: Доброго ранку! Доброго дня!
Наша спортивна шкільна сім’я!
Хай не псується годинник на вежі
Хай буде все на землі, як належить.
Сонце – як сонце, літо – як літо,
Дощик – як дощик, діти – як діти.
Кожному дому щастя бажаю.
Квітці – цвітіння, житу – врожаю,
Небові – миру, голубу – неба,
Кожній дитині – всього, що їй треба.
А що потрібно дітям? Я думаю, те, що ї всім людям. В першу чергу, здоров’я, бо як каже народна мудрість: «Здоров’я – це ще не все, але без здоров’я все інше – ніщо!» Бо без здоров’я людина не може стати ні професіоналом в роботі, ні гарним спортсменом. Але, щоб досягти успіхів, одного здоров’я замало. Ще потрібно добре вчитися, бути уважним, розумним, кмітливим, веселим. Ось ми і зібрались сьогодні на нашому спортивному святі, де і позмагаємось у силі, спритності, винахідливості і просто відпочинемо. Рада вас бачити здоровими, бадьорими, готовими до фізичних випробувань.
Позмагатись люб’язно погодились сім’ї 4 – Г класу Овсієнко, Левченко, Хохлюк, Контарук. Змагання буде проводити вчитель фізкультури Наталія Павлівна.
Для об’єктивного оцінювання нам потрібно обрати компетентне журі. У судейську колегію запрошуємо…
Майже все готово до старту. Ми надаємо слово для презентації нашим командам. (Виступ команд).
1-й конкурс.
Девізом кожної команди буде прислів’я, яке вони складуть із окремих слів, наданих в конвертах. Це і буде нашим першим завданням.
«Було б здоров’я – все інше наживем.»
«Без здоров’я нема щастя.»
«Весела думка – половина здоров’я.»
«Здоровому все здорово.»
Спортивне свято – це зазвичай, відпочинок. Всі ми знаємо, що кращий і найкорисніший відпочинок на свіжому повітрі. Отже, ми пропонуємо нашим учасникам прогулянку до лісу.
2-й конкурс.
Сьогодні,12 квітня, в день космонавтики, перед кожним мешканцем планети Земля стоїть важливе завдання: щороку садити хоча б по одному дереву. Адже, коли вони виростуть, то будуть давати людям багато кисню, щоб всім легко дихалося, а ще це буде тихий затишок, де можна відпочити, помилуватися природою. Помічники на нашому заході «посадили» гарні молоденькі деревця. Отож, запрошуємо всіх на лісову галявину.
Але не забувайте, як треба себе вести в лісі: не забруднювати його, не ламати дерев та кущів, голосно не кричати.
Вчитель фізкультури: Завдання другого конкурсу буде таким. Учасникам треба пройти між деревами, вибиваючи м’яч і повернутися назад бігом.
Вихователь: Між деревами треба йти швидко, але обережно, не зачепивши і не зламавши їх, адже, як ви знаєте, природу треба берегти. Команда, яка краще це зробить, отримає 4 бали.
Слово журі.
3-й конкурс.
Пройшовши молодий ліс, ми підійшли до річки. Вона глибока, а вода в ній холодна. Вам треба потрапити на протилежний берег, не замочивши ніг. У кожної сім’ї є по 2 «човни». Як краще і швидше це зробити - подумайте самі. Переможець отримує 4 бали. Підсумок.
Ось ми на протилежному березі. Але тут високий підйом і, щоб його подолати, треба мати неабияку силу, міцні руки, хорошу спортивну підготовку. Лише той, хто дружить зі спортом – зможе виконати це завдання.
Нехай наші гравці трохи відпочинуть та підготуються до наступного конкурсу, а до участі в змаганнях запрошуємо вболівальників команд. Вони віджимаються від підлоги. Кількість віджимань зараховується до суми балів команд – учасниць свята.
4-й конкурс.
Наші учасники зупинились перед густим лісом. Далі дуже важко йти. Тут треба бути надзвичайно спритним. Адже перешкоди, які доведеться їм подолати, не такі вже й легкі. Навіть тунель треба пройти. По дві команди-учасниці проходять цей шлях. Підсумок.
5-й конкурс.
Попереднє змагання закінчено – хащі пройшли. Але, лишенько! Діти не можуть самостійно йти. Хто втомився, а хто ногу пошкодив. Вони потребують допомоги. Як завжди в поході існує взаємовиручка. Батьки тримають під руки свою дитинну, яка стоїть на м’ячі, перекочуючи його ногами, рухається вперед. Не можна випускати м’яч з-під ніг. Виграє команда, яка зробила це швидко і без помилок. Підсумок.
Ось ми добрались до галявини. Тут ми трохи відпочинемо і подивимось спортивний танок у виконанні учнів нашої школи.
6-й конкурс.
Конкурс капітанів. Спортивна вікторина (див. Додаток).
7-й конкурс.
Ви знаєте, скільки неприємностей і горя може принести людям пожежа? В лісі пожежа теж має бути. Тому людям, а особливо дітям, треба дуже обережно поводитися з вогнем.
А що треба робити в першу чергу, коли таке лихо все-таки трапиться? Найважливіше – ніякої паніки. Зібрати всі сили, увагу, розум воєдино і діяти швидко і рішуче.
Зараз ми проведемо гру-змагання «пожежа». На відстані 10м від команд стоять стільці з мірними стаканами. За сигналом: «пожежа!» гравці, передаючи естафету в команді один одному, впродовж 3-х хвилин переносять ложками воду з повних ємностей у мірні стакани. Виграє команда, в якої буде більше води. Підсумок: будемо сподіватись, що своєю поведінкою ми ніколи не допустимо пожежі в лісі.
Спортивний танок у виконанні учнів нашої школи.
8-й конкурс.
А зараз ми будемо в лісовій річці ловити рибу. До ноги кожного з гравців на нитці прикріплено «рибу». Не використовуючи рук, гравцям потрібно ногою наступити на рибу супротивника, відірвати її, тобто «зловити». Гра продовжується одну хвилину. Виграє команда, яка більше впіймає риби. Підсумок.
9-й конкурс.
Ну ось, час і додому повертатись. А цей шлях у нас довгий. Тут на вас чекає велика заключна естафета.
Ось і все. Закінчилася наша екскурсія до лісу. Ми відпочили, набралися сил. Ви показали свою фізичну майстерність, спритність, силу, витримку, взаємодопомогу і ще багато якостей, які завжди використовуєте в житті. Залишилося лише підвести підсумки всього нашого спортивного свята. Слово надається журі.
Переможці нагороджуються дипломами, медалями та подарунками.
Спортивна вікторина