Вивчити хронологічні межі Першої світової війни, час утворення Головної Української ради та легіону Українських січових стрільців, періоди російської окупації Галичини і Буковини; політичні й військові механізми переростання локального конфлікту в світову війну; зміст «українського питання» під час Першої світової війни, вплив війни на українське суспільство. Розвивати уміння встановити хронологічну послідовність і синхронність подій Першої світової війни; використовувати карту як джерело інформації про основні події Першої світової війни, зокрема на українських теренах; висвітлити, зібравши джерельну інформацію, бойовий шлях легіону Українських січових стрільців; систематизувати, узагальнити та інтерпретувати отриманий матеріал Виховувати громадянську компетенцію.
Шлях до Франції пролягає через Бельгію, тому Німеччина ввела туди свої війська. 1 серпня Німеччина оголосила війну Росії (це вважають початком Першої світової війни). через два дні Франції. Британія, як союзник Бельгії, оголосила війну Німеччині. Австро-Угорщина, як союзник Німеччини, оголосила війну Росії.
3. Сформувалося два протиборчих блоки — Антанта: це Британія, Франція, Росія та союзники Віктор Еммануїл ІІІ Король Італії Інтереси у Північній Африці Франц Іосиф І Імператор Австро-Угорщини Підкорення балканських держав, територіальні претензії до Росії та Франції Вільгельм ІІ Імператор Німеччини Контроль Боснії та Герцеговини Георг V Король Англії Економічна гегемонія, знищення Німеччини Раймонт Пуанкаре Президент Франції Захопити Ельзас та Лотарингію Зберегти колонії в Африці Микола ІІ імператор Росії Послаблення Німеччини та Австро – Угорщини. Контроль над Босфором та Дарданеллами
Українські сили у складі Російської імперії, не були єдиними як українці Австро-Угорщини. Симон Петлюра висловив особисту позицію «про необхідність виконання громадянського обов'язку» і своєю діяльністю підтримував Російську імперію у війні. Товариство українських поступовців, як головний координуючий орган українських сил, після довгих дискусій у 1916 році прийняло дуже вчасне і потрібне рішення: заявило про свій нейтралітет у війні. Жодна зі сторін не могла забезпечити інтересів українців, отже і підтримувати когось з них сенсу не було.