Гра-вікторина
" Мої улюблені казки"
Мета. Розвивати пам’ять, кмітливість, вміння передавати свої думки в розмові, виховувати любов до книг, бережне ставлення до них. Вчити поважати добро і правду, боротися зі злом і кривдою.
Обладнання. Ілюстрації до казок, магнітофон, диск з піснями з казок, сигнальні картки, емблеми, мішечок, предмети з казок, грамоти учасникам.
Хід заняття
Вихователь.
- Дорогі діти, шановні гості! Сьогодні у нас незвичайне свято. Його немає в календарі, але воно є в серці й душі тих людей, які люблять казки.
Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.
Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку діти всі.
Мудра казко, казко-чарівнице,
Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю.
Поведи нас за собою
В світ прекрасний і чудовий.
Казочко, казочко, ти приходь до
Завітай любесенько у наш 1 клас.
В країну казок підемо я і ти,
У казці всім цікаво побувати.
Там вірних друзів можемо знайти,
І з ними хочемо потанцювати.
Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казочку, слухать гуртом,
А казка в завії десь там заблудила.
Давайте її погукаєм разом!
- Казко, казко, приходь до нас!
Казка.
Вітаю вас, дорослі і малі,
Від всіх казок низенький вам уклін.
Я – казка мудра. Хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати,
Бо, кажуть, казка вчить на світі жити
Та правду й волю завжди боронити.
- Дякую, що ви запросили мене на свято. Я прийшла до вас не сама, а із своїми друзями казковими героями. Ми підготували для вас виставу.
Вихователь.
Чотири команди побажали взяти участь у нашій вікторині, це команда «Колобок», «Ріпка», «Колосок» і команда «Рукавичка». (Команди з емблемами і уже визначені капітани команд).
Завдання 1. Для капітанів команд.
Вихователь викликає капітанів і вони витягують листочки з завданням.
(Сім героїв: мишка - шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан - іклан, ведмідь - набрід.)
(Четверо звірят: зайчик, лисичка - сестричка, вовчик-братик, ведмедик.)
(Шість героїв: дід, баба, внучка, собачка, котик, мишка.)
Журі підводить підсумки конкурсу капітанів.
Завдання 2. «Відгадування загадок.»
В кого лапки з подушками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо, крадучись, полює.( «Кіт у чоботях» Ш.Перро)
2 До школи прямує хлопчик дерев’яний.
Чомусь потрапляє у театр полотняний
Відома ця книжка тобі, чи не так?
В пригодах яких побував цей хлопчак?
(«Золотий ключик» О.Толстой)
3.Має клешні й довгі вуса
Я і сам його боюся,
Бо щипає мов гусак.
Ну а звуть щипаку…
(Рак «Зайчикова хатка»)
4. Хоч у нього й шуба є,
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є,
А у лігво спать лягає.
(Ведмідь)
(Журі підводить підсумки конкурсу
Завдання 3. «А чи добре ти знаєш казку про дерев’яного хлопчика?»
1. Яка була шапочка у Буратіно?
(Смугаста)
2. Що було написано на дощечці у кота Базиліо?
(Сліпий)
3. Із скількома костилями була Лисиця Аліса?
( З одним)
4. Кому писав свої вірші П’єро?
(Мальвіні)
5. Скільки було монет у Буратіно?
(П’ять)
6. Скільки коштував білетна виставу?
(Чотири сольдо)
(Журі підводить підсумки конкурсу
Завдання 5 « Музична пауза.»
Діти обох команд, слухаючи фрагменти пісень, відгадують з якої вони казки.
Надається слово журі.
Завдання 6. «Чарівний мішечок.»
Члени команд по черзі витягують предмети із мішечка, називають цей предмет і в якій казочці він зустрічається. (В мішечку шість –вісім предметів. .(яйце, ключ, тарілка, солома, пір’я, черевичок, рукавиця.)
Журі підводить підсумки конкурсу
Завдання 7. «Назвати казки за ілюстраціями до них.»
Заздалегідь на дошці приготовані ілюстрації до казок. По черзі члени команд показують ілюстрації і запитують до якої казки належить дана ілюстрація?
(Журі підводить підсумки конкурсу
Завдання 8. «Чарівні слова.»
- Пригадайте, хто говорив такі чарівні слова?:
1. «За щучим наказом, за моїм бажанням…» (Омелько)
2. «Не хочу вчитися, хочу одружитися!» (Жаба , «Дюймовочка»)
3. «Сім – Сім, відкрий двері.»
(Алі –Баба. Арабська казка «Алі – Баба і сім розбійників.»)
4. «Крекс, фекс, пекс!»
(Буратіно. О.Толстой «Золотий ключик, або пригоди Буратіно.»)
5. «Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.»
(Колобок. Українська народна казка.)
6. «Один, два, три. Горщик, вари!»
(Дівчинка. Брати Грімм «Горщик каші»)
7. «Котику-братику, несе мене Лиска
По каменю-мосту на своєму хвосту,
Порятуй мене!»
( Піеник, «Казка про Котика і Півника»)
8. «Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику…»
( Лисичка, казка «Лисичка та Журавель»)
(Журі підводить підсумки конкурсу)
Завдання 9. «З якої казки?»
1. «Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…» ( «Ріпка»)
2. «Я не пила , я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…» («Коза-дереза»)
3. «А мишка бігла, хвостиком зачеп, «Уліз ведмідь – семеро стало…» («Рукавичка»)
5. У якій казці дівчинка випила випила з пляшки невідому рідину і зменшилась у розмірі?
(«Аліса в країні чудес».)
6. У якій казці принцеса вкололась гострим предметом, що після цього трапилось?
( У казці «Спляча красуня» принцеса вкололась веретенцем і заснула на сто років.)
7. Один смішний чоловік може гратися на балконі, перехилятися через підвіконня, навіть жити на даху. Хто це і з якої казки?
( Карлсон з казки «Карлсон, що живе на даху».)
Журі підводить підсумки конкурсу
Завдання 10. «Намалюй колобка»
(Учасники із заплющеними очима малюють Колобка)
Журі підводить підсумки конкурсу.
Вихователь.
- Давайте, діти, попрощаємось дружно з Казкою і переглянемо ілюстрації до казок, які ви підготували.
Надається слово журі, яке підводить підсумки змагання і визначає переможця..