Екологічна гра «Врятуй планету»
Мета: викликати інтерес учнів до екологічних проблем; виховання у школярів любові до навколишнього світу; виявити і розширити знання школярів про стан довкілля, глобальні проблеми; встановити причини і наслідки, можливі шляхи виходу з кризи; пропагувати природоохоронну діяльність.
Ключові освітні компетенції:
Актуальність.
Чого хвилюються народи
І люди замишляють зло?
Хто їм сказав: «Вінець природи»?
Хіба для них її чоло?
Ліна Костенко
Земля наша - багата, але запаси не безмежні, на жаль, люди довгий час про це не замислювалися. Обмеженість природних багатств привело до того що треба їх економити, правильно використовувати. У природі є чи мало багатств, які не використовуються. Наприклад енергія сонця, вітру. Кожну секунду наша планета отримує від Сонця 65 млрд. кіловат/годину енергії, що значно більше, чим чотири європейські країни разом узяті. Людству пора почати розробляти нові технології, які не будуть шкідливі для довкілля.
Немає сумніву, в тому, що результати діяльності людства, які призвели до значної зміни природних умов, а часто навіть до деградації природних екосистем, можуть бути нейтралізовані самою природою. Альтернативи цьому процесові нема. Інакше він може мати непередбачувані наслідки. Любов до планети і її природи - поняття нероздільні, і починається вона з того куточка землі, де людина народилася, живе і працює. Від рівня знань, культури і патріотизму залежить, чи зуміємо ми залікувати криваві рани природи, чи вистачить у нас снаги, щоб зазеленіли молодими лісами і садами всі пустирі, відродилися ріки і водойми. Наші ландшафти - продукт людської діяльності.. Наше завдання - перетворити територію планети в квітучий сад, а для цього потрібно працювати.
Кількість людей на Землі перевищує 7 мільярдів. Людство досягло такого рівня розвитку, що, на жаль, не може існувати далі, не змінюючи природних умов. Подальший розвиток цивілізації може здійснюватися тільки згідно із законами природи. Однією із технологій, здатною змінити багато стереотипів поведінки, механізмів економіки і соціального розвитку, є екологічна освіта.
Брак екологічної культури населення є беззаперечним фактом.
Так народилася ідея створення та використання електронної екологічної гри як сучасного засобу
Довідник
Свердловина - мінеральної вважається вода, яка здобута з глибини 100 метрів і більше. Обладнання повинно бути досить потужним, щоб відкачати її звідти і направити на виробничу лінію.
Жом (буряковий) - екстрагована січка цукрового буряка, відходи бурякоцукрової промисловості. Використовують на корм худобі в свіжому, сушеному (брикети та розсипом) силосується (кислий жом) вигляді.
Бактофуга - це центрифуга, яка обертається зі швидкістю 7000 оборотів в хвилину, на якій відбувається очищення від спор бактерій.
При плавці стали в індукційних печах виділяється незначна кількість газів і крупна пил в кількості в 5-6 разів меншим, ніж при роботі електродугових печей.
Пінні високоефективні апарати застосовують для очищення повітря від кислот на ковальських заводах (ефективність уловлювання кислот 0,95-0,99), але навіть і в цьому випадку зміст кислот в повітрі після очищення становить 0,05 г / м3, що значно перевищує санітарні норми. Продукти згоряння палива з печей зазвичай викидаються в атмосферу через труби без спеціального очищення.
Фенол- токсична речовина. Пари і розчини фенолу дратують слизисті оболонки очей, дихальних шляхів і можуть викликати опіки. У деяких випадках отруєння фенолом викликає порушення функцій нервової системи.
Пластизоли-речовина, з якого роблять «гумові іграшки».
Тестери - призначені для швидкого (менш ніж за 30 секунд), надійного і відтвореного тестування герметичності упаковки на виробничій лінії у відповідності зі стандартами.
Всесвітній фонд дикої природи (англ. World Wide Fund for Nature), до 1986 р - Всесвітній фонд дикої природи (англ. World Wildlife Fund, WWF) - міжнародна неурядова організація, що займається збереженням природи, дослідженням і відновленням природного середовища. Це найбільша незалежна природоохоронна організація в світі, має близько 5 млн працівників і добровольців по всьому світу, працюючи в понад 120 країн. Щорічно WWF здійснює понад 1200 екологічних проектів, привертаючи увагу мільйонів людей до проблем охорони навколишнього середовища і їх рішення. Організація існує на добровільні внески, приблизно 9% її бюджету надходить від приватних пожертвувань.
.