Григір Тютюнник “Климко”

Про матеріал
Тема. Григір Тютюнник “Климко”. Ідея самопожертви. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про інших.
Перегляд файлу

Тема. Григір Тютюнник “Климко”. Ідея самопожертви. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про інших.

 

Мета: акцентувати увагу на морально-етичних уроках доброти, чуйності, турботи про інших у творі Г. Тютюнника “Климко”; розвивати логічне мислення, творчі здібності;  виховувати найкращі людські якості.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Виконання тестових завдань, щоб з'ясувати, наскільки добре учні знають зміст твору .

1.        Якої пори року розвиваються події повісті «Климко?»

а) влітку 

б) восени 

в) взимку 

г) навесні

 

2.        З ким жив Климко?

а) з батьками 

б) з тіткою 

в) з дядьком Кирилом 

г) із Зульфатом

 

3.        Що трапилося із дядьком Кирилом?

а) поїхав за кордон 

б) його та інших пасажирів побило вугіллям (бо в тендер паровоза втрапила куля) 

в) помер 

г) покинув Климка

 

4.        Скільки діб до міста йшов пішки Климко?

а) 8 діб 

б) 3 доби 

в) 5 діб 

г) 2 доби

 

5.        Баштанище, де в курені заночував Климко, - це

а) поле з огірками 

б) яблуневий сад 

в) поле, де вирощують кавуни і дині 

г) порожнє поле

 

6.        Кого зустріли Климко й Зульфат на базарі?

а) тітку Мотю 

б) вчителя хлопців 

в) їхнього старого друга

г) вчительку Наталю Миколаївну

 

7.        Куди вирішив іти Климко по сіль?

а) у Слов'янськ 

б) в Артемівськ 

в) у Сольдар 

г) у Бахмут

 

8.        Прорезинені тапочки швець продав Климкові за 

а) одну тридцятку 

б) дві тридцятки  

в) віддав задарма 

г) заміняв на картоплю

 

9.        Кого врятували від облави швець та Климко?

а) молодого хлопця 

б) дитину 

в) молоду дівчину 

г) тітку Марину

 

10.   Скільки днів без пам'яті лежав Климко в тітки Марини?

а) 1 

б) 2 

в) 4 

г) 3

 

11.   Як повертався додому Климко?

а) товарним поїздом 

б) пішки 

в) на мотоциклі 

г) пароплавом

 

12.   Чим закінчився твір “Климко?” 

а) Климко щасливо повернувся додому 

б) Климко загинув від вистрілу в груди 

в) Климко зустрів Зульфата 

г) Климко дочекався закінчення війни

 

ІІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.

ІV.  Опрацювання теми.

      Бесіда

1.        Що таке морально-етичні уроки?

 Мораль -  Етика -

2.        У яких місцях твору ми бачимо приклади доброти, чуйності, турботи про інших?

3.        Чи є у творі, на вашу думку, негативні персонажі?

4.        Як ви гадаєте: чи сучасні діти такі ж гуманні, відповідальні, терплячі, співчутливі, як Климко і Зульфат?

5.        Чи погоджуєтеся з думкою, що біда зближує людей, робить їх добрішими?

 

        Завдання.

1.     Складіть і запишіть по п'ять порад, як залишатися доброю, співчутливою людиною, коли в тебе в житті все гаразд.

2.     Записати ще п'ять ознак доброї людини.

 

V . Підбиття підсумків уроку.

      Завершіть речення.

      Цей урок мені запам'ятається тим, що…

 

VI.  Домашнє завдання.

       Скласти і записати іншу кінцівку повісті. 

pdf
Додано
19 березня
Переглядів
135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку