Групове заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови для учнів 9-го класу з вадами слуху

Про матеріал
Групове заняття з розвитку слухового сприймання та формування вимови для учнів 9-го класу з вадами слуху
Перегляд файлу

Групове заняття з розвитку слухового сприймання та

формування вимови для учнів

9-го класу з вадами слуху

Учитель Гуманіцька Тетяна Вікторівна

Тема    «Залізниця»

Текст «Як поводити себе на залізниці» (Перша година роботи над текстом)

Мета:

  •        тренувати учнів  у слухо-зоровому сприйманні нового тексту;
  •        закріпляти вимову  звуків [С-З-Ц];
  •        збагачувати словниковий запас;
  •        працювати над розвитком зв’язного мовлення;
  •        доповнити знання дітей про залізницю;
  •        навчати безпечній поведінці на залізниці.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

                    Привітання.

                   Налаштування на роботу:

Вчитель:

 -   Увага! Починаємо працювати.

 -   Олено, яке сьогодні число?                                            (слухо-зорово)

Учень:

 -   Сьогодні двадцять друге січня.

Вчитель:

 -   Владе, який сьогодні день тижня?                                  (читання з губ)                        

Учень:

 -   Сьогодні вівторок.

Вчитель:

 -    Даниле, що ми будемо робити на уроці?                          (за екраном)

                    Учень:                        

 

-   На уроці ми будемо  уважно слухати, думати, відповідати на питання.

                    Вчитель:

-   Добре, а ще ми будемо контролювати вимову звуків  [С-З-Ц ] та вчити нові слова.

2. Читання тексту (слухо-зорове сприймання)

Текст «Як поводити себе на залізниці» 

       Мода на селфі, що стала частиною молодіжної культури, викликає занепокоєння.  Підлітків до відчайдушних вчинків спонукає не тільки Інтернет, але й телебачення.

         Чому б не видертись на залізничний вагон, що рухається? Мало хто з відчайдухів замислюється про те, що напруга у електромережі залізниці  27 500 вольт. Якщо людина навіть просто наближається до контактного дроту, це спричиняє або моментальну смерть, або інвалідність у результаті великих опіків тіла. Травмуватись можна не лише торкнувшись контактних ліній, але й від електричної дуги, що утворюється між вагонами та лініями електропередач, при наближенні до електромережі ближче двох метрів уже виникає ризик бути ураженим електричним струмом великої потужності.

 Підліткам, які намагаються зробити «круті» фотографії, не вистачає  елементарного почуття самозбереження. Потенційними жертвами є також меломани, які, переходячи через залізничні колії, не розлучаються з навушниками, а також любителі телефонних розмов та планшетів.
 Правоохоронні органи та Державна служба з надзвичайних ситуацій України постійно звертаються до молоді, з проханням утримуватися від ризикованих фотосесій на залізниці та бути максимально уважними поблизу залізничних колій.

                3. Словникова робота

      «Селфі» - вид фотографії, автопортрет, зроблений за допомогою  камери  смартфону. 

                   «Меломан» - пристрасний любитель музики, співу.

                   «Самозбереження» - прагнення зберегти своє життя, застерегти себе від  

                   

                     загибелі.

4. Руханка

5. Запитання за текстом:

Вчитель:

  •          Олено, ти любиш робити селфі?                                            (з перешкодами)
  •          Рито, як ти розумієш «круті» фото?                                      (за екраном)
  •          Данило, чому людина повинна завжди пам’ятати про самозбереження, особисту безпеку?                                                                   (слухо-зорове)

                    Владе, що для тебе важливо: «круті» фотографії чи здоров’я?

                                                                                                                      (читання з губ)

  1. Робота з розрізними картками:

    Знайти у тексті та доповнити речення:

Картка 1.

«Мода на селфі, що стала … молодіжної культури, … занепокоєння».

Вчитель:

                   - Олено, знайди та прочитай головні члени речення.          (слухо-зорове)

                    Картка 2.

                    «Підліткам, які … зробити «круті» фотографії, не вистачає почуття…».

Вчитель:

- Владе, прочитай дієслова.                                                  (читання з губ)

Картка 3.

«… до відчайдушних … спонукає не тільки…, але й телебачен

Вчитель:

- Даниле, послухай та повтори:

- Спонукає Інтернет.                                                                   (за екраном)

       7 .Підбиття підсумків уроку

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
8 грудня 2025
Переглядів
50
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку