ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
Майстер – клас
«Дзвіночок з паперових смужок (квілінг)»
Підготувала:
керівник гуртка «Сувенір»
Соловйова В.В.
Мета:
творчі здібності та фантазію дітей;
економно використовувати матеріал, підтримувати у чистоті робоче
місце та дотримуватись правил техніки безпеки.
Обладнання: клей ПВА, паперові вузькі смужки , шило для закручування смужок на фігури або інший схожий тонкий інструмент, пінцет з гострими кінчиками, білий картон.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1. Привітання з вихованцями.
2.Оголошення теми:
- Сьогодні на дистанційному занятті ми будемо з вами вготовляти Дзвіночок з паперових смужок (квілінг). Різдвяні свята продовжуються і вашим рідним, або друзям буде приємно отримати від вас подарунок. Дзвіночок є одним із символів Різдва. Зробити його зовсім не складно в домашніх умовах. До процесу можна залучити і батьків, і ви разом зможете чудово провести час за спільною творчістю.
Спочатку загадаємо що таке квілінг?
Квілінг - це мистецтво створювати плоскі композиції або ж об'ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу. Також квілінг ще називають "паперовою філігранню". Тонкі смужки паперу скручуються в рулони (ще їх називають ролами), яким потім дають злегка розвернутися і в кінцевому підсумку надають їм бажану форму.
ІІ. Мотивація до навчальної діяльності.
1.Презентація поробки.
2. Підготовка дітей до заняття (оголошуються які потрібні матеріали та інструменти)
3.Основні правила під виготовлення поробок з паперових смужок
- для того щоб край смужки приклеївся набагато швидше, не обрізайте ножицями край смужки, а обірвіть пальцями; розпушений край швидше пустить клей всередину волокон, і клей схопиться в секунди.
- смужки паперу зберігайте в коробках, де вони можуть лежати рівно (хоч трішки пом'ята смужка в роботу не годиться — не створить вона красивої форми фігуру), зберігайте дбайливо.
- з коробки смужку витягуємо, тримаючи її за обидва краї (так не деформується паперова стрічка)
4. Основні елементи в квілінгу (технологічна карта)
3. Повторення правил техніки безпеки.
Перед тим, як розпочати виготовляти поробку давайте повторимо правила роботи безпечного користування ножицями:
- не тримай ножиці кінцями догори,
- не залишай ножиці розкритими,
- передавай ножиці лише закритими кінцями .
Будьте обережні при роботі під час наклеювання клеєм ПВА: клей наносимо небагато, акуратно, залишки витираємо серветкою.
III. Практична робота.
Послідовність виготовлення поробки.
1.Сам дзвіночок зроблений з двох однакових за розміром паперових смужок, але різних за кольором. Беремо дві смужки червоного та жовтого кольорів та починаємо накручувати на кінчик шила , притискаючи пальцем біля основи. Накрутив, смужки кладемо на папір і поступово відпускаємо, коло збільшується до об’єму який вам потрібен. З низу, з двох боків, пальцями, робимо защипи. Кінцівку смужок закрутити спіралькою та приклеїти. До дзвіночка робимо три « листочка» (як в технологічній карті). Додатково, для прикраси дзвіночка, беремо червону смужку, складаємо її навпіл і кінцівки закручуємо в нетугі спіралі.
2. Заготовки обов'язково потрібно наклеїти на основу. Вмочіть в ПВА ватяну паличку і обережно пройдітьсяя по всіх зрізах смужок. Стежте, щоб клей не потік. Перевертаємо і швидко кладемо на картонну поверхню. Злегка притискаємо долонею, залишаємо на кілька хвилин. Вставляємо готове панно в рамку. При бажанні дзвіночок прикрасьте намистинами.
Ось такий гарний різдвяний дзвіночок виходить.
БАЖАЮ ТВОРЧИХ УСПІХІВ, І БІЛЬШЕ ФАНТАЗІЙ.