Характеристика образу Соломії

Про матеріал
Матеріал ознайомить із складанням плану характеристики Соломії, героїні твору М.Коцюбинського "Дорогою ціною".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Характеристика образу Соломії (за складним планом)Романтичність, мужність і сила волі української жінки Соломії в повісті Михайла Коцюбинського “Дорогою ціною”

Номер слайду 2

Щоб схарактеризувати образ літературного героя, насамперед потрібно скласти простий або складний план. У плані повинні бути відбиті такі основні питання:✵ зовнішність персонажа;✵ соціальне становище;✵ риси характеру;✵ мова;✵ ставлення героя до інших людей і навколишнього світу;✵ особисте ставлення учня до персонажа.

Номер слайду 3

У складному плані виділяємо вступ основну частину висновок Формулювання основної частини плану повинне відбивати головну думку твору, яка конкретизується у її підпунктах. Три частини складного плану найкраще позначати римськими цифрами, а підпункти — арабськими.

Номер слайду 4

Характеризуючи образ Соломії, особливу увагу звертаємо на прийоми зображення літературного персонажа:— опис зовнішності (портрет);— розповідь про його вчинки та поведінку;— відтворення особливості мови;— відгуки інших дійових осіб про цього персонажа;— пряма авторська характеристика. Соломія — новий жіночий образ в українській літературі: смілива, мужня, кохаюча

Номер слайду 5

Соломія — волелюбна, у боротьбі за волю вона виявляє справжній героїзм, рішучість і наполегливість. Загубившись у плавнях, ця ніжка і безстрашна жінка не опустила рук у розпачі, а «зібрала свою енергію, всю силу волі, всю міць тіла і йшла уперто й завзято, з вірою, що її широкі і високі груди зламають усі перешкоди». Вольовий і сміливий характер Соломії автор характеризує так: «спокійною, грізно-спокійною». з'явилась Соломія до турецької жандармерії; такою ж «спокійною». вона й вийшла зі страшною звісткою, що Остапа передадуть російській владі. Соломія здатна на самопожертву заради коханого, навіть, як пише М. Коцюбинський, «ладна піти на видиму смерть». заради Остапа. Вона може мерзнути сама, але не вийме з-під його голови своєї одежі. Голодує сама, та завжди приносить хворому кращу їжу. Саме Соломія складає сміливий план порятунку Остапа і береться виконувати його рішуче і розумно.)

Номер слайду 6

Зразок простого плану 1. Соломія — яскравий, багатогранний, глибокий образ української літератури. 2. Портрет і зовнішність героїні. 3. Риси характеру Соломії. 4. Трагічна доля героїні. 5. Значення образу української жінки.

Номер слайду 7

Зразок складного плануІ. Жіноча доля на сторінках літературних творівІІ. Соломія — новий жіночий образ в українській літературі. Портрет і зовнішність героїні:а)…., б)….., в)…… Риси характеру Соломії:а) волелюбність і ненависть до гнобителів – визначальна риса характеру;б)…, в)….., г)……, д)……, е)…3. Трагічна доля героїні.а)…., б)….., в)…… 4. Невмирущість волелюбного образу.ІІІ. Значення образу української жінки.

Номер слайду 8

План до характеристики Соломії “Дорогою ціною”1. Соломія — яскравий, багатогранний, глибокий образ української літератури.2. Портрет і зовнішність героїні: а)вродлива і сильна жінкаб) висока і міцна, «як на доброго мужика», постать,в) гарне, «свіже, повне обличчя, з карими очима.3. Риси характеру Соломії: Риси характеру Соломії “Дорогою ціною”:а) мужність і відвага;б) вірність і самовідданість;в) волелюбність і ненависть до гнобителів;г) любов до життя;д) здатність на самопожертву;е) щирість і душевність;є) оптимістичність та енергійність.4. Трагічна доля героїні:а) пан насильно віддав заміж за панського хурмана;б) разом з Остапом тікає за Дунай;в) терпляче переносить всі злигодні мандрівного життя;г) виявляє надзвичайну силу волі, щоб врятувати пораненого;д) готовність на самопожертву у врятуванні Остапа,5. Значення образу української жінки.

Номер слайду 9

1. Скласти складний план до образу Соломії за поданими зразками.2. Записати цитати до характеристики образу Соломії (5 – 6 цитат)

pptx
Додано
28 жовтня 2023
Переглядів
9058
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку