ГАРКАВА ВІКТОРІЯ
Харчування.
ПРИНЦИПИ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Це збалансоване споживання б лк в, вуглевод в, жир в, в там н в м кроелемент в з урахуванням добової ф з олог чної потреби людини у харчових б оактивних речовинах.
Правильне харчування-основний компонент гарного самопочуття.
З його допомогою ви знижуєте ризик розвитку безл ч захворювань, у тому числ хвороб серцево- судинної системи
Основним правилом щоденного здорового харчування є р зноман тн сть - якщо ви будете пост йно харчуватися одним тим же набором продукт в, то з часом в орган зм виникне недостатн сть певних в там н в та м кром нерал в.
Ключовими продуктами здорового харчування є овоч та крупи( їз середн м або низьким гл кем чним ндексом) незначна к льк сть мʼяса, риби морепродукт в р зноман тн гор хи, фрукти тощо
втамн А сприяє росту, потрбен для
В там ни нормального зору.
Його багато у моркв , масл , сир , яйцях,
печнц , помдорах, зеленй цибул .
В там ни й м нерали легко руйнуються у
процес обробки їж , тому так важливо необхідні длявітаміни групи В щодня їсти хоча б трохи сирих овоч в праці. Містяться вони урозумової і фізичної фрукт в. вівсяній та гречанійжитньому хлібі,
крупах, у горосі, квасолі, жовтку яєць,
втамн С запобгає застуд , полпшує кровообг, сприяє росту, лкує цингу. Багато його в капуст , картопл , помдорах, цибул , шипшин , часнику, лимонах, чорнй смородин .
втамн D змцнює кстки, запобгає рахтов . Мститься в молоц , печнц , житньому хлб , яйцях, риб’ячому жир .
печінці, м’ясі.
Б лки, жири та вуглеводи, окр м необх дних поживних речовин, дають нам енерг ю (калор ї). Це – як паливо для нашого орган зму: калор ї спалюються
орган зм отримує енерг ю. Спалюються калор ї п д
час ф зичної д яльност , а також у спокої для забезпечення роботи внутр шн х орган в.
Чому важливо правильно харчуватися?
Рац ональне харчування забезпечує енергєю, допомагає пдтримати здорову вагу, уникнути найрзномантнших хвороб, а також довше залишатися молодим та здоровим. П д час в йни, коли наш орган зм переживає величезний р вень стресу, вкрай важливо п дтримувати його сили за допомогою збалансованого рац ону.
Прийом їж в один той самий час, допоможе: не переїдати, так як дикого почуття голоду не буде; кращому травленню.
Перевага овочв та фруктв
Вживайте не менше 400 г на добу р зноман тних овоч в та фрукт в, бажано св жих та вирощених в
м сцевих умовах еколог чно чистих зон. Вони – джерело в там н в
Пийте неменше 1,5 л тра води в день, бажано
теплої
Раціони харчування повинні складатися із різноманітних продуктів переважно рослинного, а не тваринного походження. Заміняйте жирне м'ясо та м'ясопродукти квасолею, бобами, рибою, птицею або нежирним м'ясом.
Вживайте молоко і молочні продукти (кефір, кисле молоко, йогурт, сир) з низьким вмістом жиру і солі. Вибирайте продукти з низьким вмістом цукру, обмежуйте частоту вживання рафінованого цукру, солодких напоїв та солодощів.
- це питання відповідальності кожної людини й надійний засіб запобігання отруєнням і кишковим інфекціям. Правила харчової безпеки містять усі етапи поводження з їжею до її споживання, зокрема дотримання чистоти, вибір тільки якісних і безпечних продуктів, належні умови їх транспортування, зберігання й приготування.
5 принцип в
Перший: дотримуйтеся чистоти
Другий: в докремлюйте сире в д готового Трет й: ретельно просмажуйте або в дварюйте харчов продукти
Четвертий: збер гайте харчов продукти за безпечної температури
П’ятий : обирайте св ж й нез псован харчов продукти
Як почати правильно
поступово додавайте у щоденний раціон салати (із сирих різнокольорових овочів) використовуйте оливкову олію для приготування їжі включіть до раціону здорові перекуси із сухофруктів, горіхів, яблук, ягід;
їжте 4-5 разів на день плюс 2 перекуси, їжте повільно, ретельно пережовуйте їсти бажано в один і той самий час, але не пізніше ніж за три години до сну; замініть інгредієнти страв на менш калорійні - майонез на йогурт, цукор на мед, цукерки на сухофрукти тощо.
Дякую за увагу !