Хімічні речовини навколо нас

Про матеріал
хімічні явища присутні щохвилини є навколо нас де б ми не знаходилися. І не бракує прикладів, що підтверджують цей факт. Без хімії, наше життя неможливе, і це один із засобів як зробити наше життя кращим. Обов’язк для кожного з нас – вчитися та насолоджуватися результатом науки. Це спричинить ефективне та правильне використання хімії для потреб сучасного технологічного світу
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Хімічні речовини навколо нас

Номер слайду 2

Речовина — вид матерії, який характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо).

Номер слайду 3

Хімічні явища в побуті ми можете зустріти постійно. Ми стикаєтеся з ними щодня. Дізнаємося про очевидні приклади хімії у ​​повсякденному житті.

Номер слайду 4

Хімічні явищаІснує багато прикладів хімії в повсякденному житті, які підтверджують наскільки вона поширена і важлива. - Травлення залежить від хімічних реакцій між їжею, кислотами та ферментами для розщеплення молекул на поживні речовини, які організм може засвоїти та використати. - Мило та миючі засоби діють як емульгатори для бруду, щоб їх можна було змити з одягу, посуду та нашого тіла. - Ліки діють завдяки хімії. Хімічні сполуки можуть поміститися в місці зв’язування природних хімічних речовин у нашому організмі (наприклад, блокувати рецептори болю) або можуть атакувати хімічні речовини, що містяться в патогенних мікроорганізмах, але не в клітинах людини (наприклад, антибіотики). - Кулінарія – це хімічна діяльність, яка змінює їжу, щоб вона стала більш смачною, вбиває небезпечні мікроорганізми та робить її більш засвоюваною. Жар при готуванні може денатурувати білки, сприяти хімічним реакціям між інгредієнтами, кармелізувати цукр тощо. Хімія – це важлива частина повсякденного життя. Ми знайдете хімічні явища у побуті в продуктах, повітрі, хімічних речовинах для чищення, своїх емоціях і буквально в кожному предметі, який ми можете побачити або до якого доторкнутися.

Номер слайду 5

Приклади хімічних явищ Зубна паста Чи дивуємось ми, що хімічні речовини містяться у пасті, яка очищає та відбілює наші зуби та захищає їх від мікробів?Ми бачили і використовували багато різних видів зубних паст, таких як Colgate, Pepsodent. Зазвичай в зубній пасті використовуються такі хімікати, як фтор, триклозан, сахарин, карагенан, аспартам, парабени, лаурилсульфат натрію та лауретсульфат натрію, пропіленгліколь.

Номер слайду 6

Мило / миючий засіб Ми звикли дивуватися, як мило очищає наші руки і вбиває мікроби, що є на ній? Мило містить жирні кислоти, наприклад, стеринова, олеїнова, пальмітинова кислоти, а також сильні луги. Також миючі засоби містять лаурилсульфат натрію та лауретсульфат натрію, фосфати тощо. Вони діють як емульгатор.

Номер слайду 7

Харчові консерванти Харчові консерванти захищають їжу від гниття та псування бактеріями та іншими мікроорганізми. Сіль, цукор, олії та бензоат натрію поширені в наших домашніх господарствах.

Номер слайду 8

Косметика Вона покращує зовнішній вигляд нашого тіла. Помади, олії, бджолиний віск, парфуми, лак для нігтів, туші широко нами використовуються, і вони містять хімічні речовини, які також можуть завдати і шкоди нам. Вони містять полімери, розчинники, жири, нафтові олії, барвники, пігменти тощо.

Номер слайду 9

Ліки Хімія дуже важлива для приготування ліків. Ліки готує лікар з використанням декількох хімічних речовин у певному співвідношенні. Хімія також використовується для вимірювання кількості натрію, калію та багатьох інших елементів. Аналіз крові та сечі робиться за допомогою хімії.

Номер слайду 10

Сільське господарство Сільське господарство дуже важливо для нашого виживання. Ми отримуємо від нього їжу. Ми використовуємо добрива і інсектициди для підвищення родючості ґрунту та захисту посівів від шкідників, щурів та сарани. Добрива та інсектициди містять такі хімічні речовини, як водень ціанід, нафталін, нікотин, бромістий метил тощо.

Номер слайду 11

Окислення Їжа, яку ми приймаємо, окислюється в нашому шлунку і виробляє енергію, яку ми використовуємо в нашому повсякденному житті.

Номер слайду 12

Промисловість та транспорт Такі галузі, як нафтова промисловість, суконні фабрики, фабрики для виробництва миючих засобів, харчова промисловість та багато інших використовують хімічні продукти для виробництва енергії та переробки продуктів. Такі транспортні засоби, як автомобілі, автобуси, літаки, використовують бензин та дизель для виробництва енергії та руху.

Номер слайду 13

Наука і технології Реактори працюють за допомогою енергії генерованої ланцюговими реакціями. Криміналістична наука використовує для аналізу закони хімії. Телекомунікаційні, ІТ, космічні проекти також використовують хімію напівпровідників і нанотрубки.

Номер слайду 14

Питання довкілля Екологічні проблеми, що виникають в даний час, такі як забруднення, глобальне потепління, ультрафіолетове-випромінювання та виробництво шкідливих хімічних речовин можна вирішити шляхом популяризації хімічної освіти. Ці проблеми є результатами хімії, а отже і навколишнє середовище можна врятувати хімією.

Номер слайду 15

Висновок Таким чином, хімічні явища присутні щохвилини є навколо нас де б ми не знаходилися. І не бракує прикладів, що підтверджують цей факт. Без хімії, наше життя неможливе, і це один із засобів як зробити наше життя кращим. Обов’язк для кожного з нас – вчитися та насолоджуватися результатом науки. Це спричинить ефективне та правильне використання хімії для потреб сучасного технологічного світу

Номер слайду 16

Використана література: Хімія: Посібник для вступників до вищих навчальних закладів /В. В. Сухан, Т. В. Табенська, А. Й. Капустян, В. Ф. Горлач. — 3-є вид. — К.: Либідь, 1996. — 448 с. ISBN 5-325-00832-3 Глосарій термінів з хімії / уклад. Й. Опейда, О. Швайка ; Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Дон. : Вебер, 2008. — 738 с. — ISBN 978-966-335-206-0. - Вернадский В. И. Живое вещество и биосфера. — М., 1994.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Костіна Неля Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
27 жовтня 2022
Переглядів
34338
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку