Конспект уроку 24
Тема : Хімічні властивості кисню. Реакція сполучення. Поняття про оксиди.
Мета: Закріпити знання про способи добування кисню, його фізичні властивості, реакцію розкладу,
каталізатор; вивчити хімічні властивості кисню на прикладах взаємодії з фосфором,
вуглецем, сіркою; дати поняття про реакції сполучення, горіння, оксиди.
Обладнання: таблиця „ Типи хімічних реакцій”, кисень у склянках, накритих склом, фосфор,
вугілля, сірка, ложка для спалювання, спиртівка сірники.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Форми роботи: „ мозковий штурм”, лекція, бесіда, експеримент, міні- практикум.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ.Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань методом „ мозкового штурму”
На дошці записані основні поняття теми, які з уроку в урок будуть доповнюватись:
-оксиген - реакція горіння
-кисень - оксиди
-реакція розкладу
-каталізатор
- реакція сполучення
З класом проводиться фронтальна бесіда за питаннями:
IV. Вивчення нового матеріалу
1) Починається з нагадування учням , що таке хімічні властивості речовин.
2) Демонструємо горіння в кисні фосфору, вугілля і сірки. Після демонстрації записуємо рівняння реакцій горіння на дошці і в зошитах.
3) Даємо визначення реакціям сполучення, горіння, окиснення.
4) Даємо визначення – що таке оксиди. Вчимо давати їм назви за сучасною номенклатурою.
„ назва елемента” + Валентність + слово „ Оксид”
( якщо змінна )
В записаних на дошці рівняннях утворились такі оксиди, дамо їм назви
P2O5 - фосфор (v ) оксид
CO2 - карбон (IV) оксид
SO2 - сульфур (IV)оксид
V. Закріплення вивченого. Взаємоопитування за питаннями.
1) Що таке реакції сполучення?
2) Що таке реакції горіння?
3) Що таке реакції окиснення?
4) Що таке оксиди?
5) Міні – практикум: скласти формули оксидів а) Купрум( І) оксиду
б) Хром (ІІІ) оксиду
в) Нітроген (V) оксиду.
Взаємоперевіряють одне одного.
VI.Домашнє завдання.
1