Тема уроку. Хімічні явища, їх ознаки. Горіння. Гниття
Мета уроку: ознайомити учнів із особливостями хімічних явищ; ознайомити з ознаками хімічних явищ; розвивати вміння виявляти ознаки хімічних явищ, аналізувати та робити висновки; виховувати уважність, прагнення досліджувати та пояснювати хімічні явища, екологічну культуру
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку:
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності
1. Об’єднайте явища в групи, поясніть свої мотиви (робота в парах)
Танення снігу Гра на скрипці
Веселка Сяйво зірок
Випаровування води Дзижчання комара
Спів вокаліста Рух автомобіля
Розпускання квітки Спів солов’я
Шелест листя Північне сяйво
Схід сонця Блискавка
Падіння каменів Телевізор
Формування роси Ввімкнена праска
2.Учням демонструється два досліди, які необхідно проаналізувати (демонстрація, проблемна ситуація)
— Чи відбулися зміни з речовиною в першому випадку та другому випадках?
3. Що об’єднує уривки з віршів Т.Г.Шевченка?
***
Пішла по лісу косовиця,
Аж страх, аж жаль було дивиться.
Дуби і всякі дерева
Великолітні, мов трава
В покоси стелеться, а з яру
Встає пожар. І диму хмара
Святеє сонце покрива.
І стала тьма, і од Уралу
Та до Тингиза, до Аралу
Кипіла в озерах вода.
Палають села, города,
Ридають люди, виють звірі
І за Тоболом у Сибірі
В снігах ховаються. Сім літ
Сокира Божа ліс стинала,
І пожарище не вгасало.
І мерк за димом Божий світ.
Гамалія
Засвітимо!
До самої хмари
З щоглистими кораблями
Палає Скутара…
Скутар, мов пекло те, палає,
Через базари кров тече…
Гамалія
Неначе птахи чорні в гаю,
Козацтво смілеє літає.
Ніхто на світі не втече!
Огонь запеклих не пече.
Руйнують мури, срібло, злото
Несуть шапками козаки
І насипають байдаки.
III. Засвоєння нових знань
1. Повідомлення теми уроку
2. Формулювання мети й завдань уроку разом з учнями
3. Поняття хімічні явища (хімічні реакції)
4. Ознаки хімічних явищ
5. Хімічні явища, що супроводжують людину у побуті
6. Горіння як хімічне явище
7. Гниття як хімічне явище. Роль гниття
4. Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення нового матеріалу
***
Може вернеться з-за світа
В пустку зимовати,
Хоч всередині обілить
Горілую хату.
І витопить, і нагріє,
І світло засвітить…
V. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
1. Завдання для всього класу. Опрацювати у підручнику § _______
2. Індивідуальне завдання.
Підготуватись до презентації проектів «Опале листя: користь чи шкода?»
VI. Підбиття підсумків уроку. Інтерактивна гра «Незакінчене речення».