в різновіковій групі
дошкільного підрозділу
ознайомлення з природою
на тему
“Хліб - усьому голова”
Вихователь:Вергелєс О.М
Програмовий зміст: ознайомити дітей із тим, що хліб — це цінний продукт харчування,як хліб потрапляє до нас, і хліб - це святиня народу; ознайомлювати з давніми традиціями випікання хліба, дати знання про піч, її властивості; розширювати знання про працю хліборобів; навчати цінувати працю, вчити берегти хліб, поважати людей, які його вирощують; ознайомлювати з |
|
творчістю Л.Компанійця, Воронька та Василя Сухомлинського. |
|
Хід заняття
Вихователь (читає вірш).
Хліб (Л. Компанієць)
Тільки-но з печі,
Скоринка в золі –
Свіжа хлібина
Лежить на столі.
День розпочався
З цієї хлібини…
В ній наш достаток,
Могутність країни,
Наших морів
Нестривожена синь,
Шлях до зірок
У космічну глибінь.
Кажуть в народі
Правдиві слова:
Хліб-годувальник –
Всьому голова!
Здавна існує традиція, українського народу, зустрічати гостей хлібом. Хліб — це святиня нашого народу. Для чого ж нам |
|
потрібен хліб? Чим пахне хліб? |
|
Пахне хліб, як тепло пахне хліб
Любов’ю трударів і радістю земною,
І сонцем, що всміхається весною, І щастям наших неповторних діб — Духмяно пахне хліб.
Багато праці потрібно докласти людям і природі, щоб з маленької зернини до нас на стіл потрапив пухкий запашний хліб. Звідки ж до нас приходить хліб? Ви про це дізнаєтесь, якщо розгадаєте |
|||
загадки. |
|
||
Ходить полем з краю в край, |
|
||
Ріже чорний коровай. |
|
|
|
— Що це? (Трактор оре землю.)
— А хто працює на тракторі? (Тракторист.)
Робота за картиною «Сівалки сіють».
Вихователь. Люди сіють зерно весною і дбають про те, щоб |
|
посіяти його в сиру землю. |
|
Коли зерно проростає, його поливають дощі, гріє сонечко.
Перегляд відеоматеріалу “Як хліб потрапляє на стіл”
Спечений хліб клали на чистий рушник. А коли починали їсти |
|
хліб хрестили. |
|
Вихователь. А ви знаєте, як у давнину випікали хліб? У кожній хаті була піч, нею обігрівали житло, в ній варили їжу, випікали хліб. Піч тримали завжди в чистоті. Із нею пов’язано багато повір’їв і звичаїв. Випікання хліба — тривала і складна праця. ,
Трударі раненько встали (потяглися)
В полі зерно сіяти почали (розмахи руками)
А жито з часом колоситься (хвилясті рухи руками)
Ось сезон, збирать врожай,
Під’їхав і комбайн,
Молотити жито почав (колові рухи руками)
Чтання оповідання В.Сухомлинського “Хліб”
Узяв онук у хаті шматок хліба, пішов у садок і став ним спілі груші з дерева збивати.
Підходить дідусь і питає:
– Що це ти робиш, онучку?
Онук похнюпився, не насмілиться очей підвести.
Знав, що робить недобре, але сподівався, що ніхто не бачитиме.
– Візьми той хліб, – звелів дідусь.
Підняв онук шматок хліба.
– Є в тебе чиста хусточка?
Витяг онук з кишені чисту хусточку.
– Загорни хліб у хусточку.
Онук загорнув.
– Так і неси цей шматок хліба до хати, поклади його поруч зі своїми книжками. Хай лежить він доти, доки ти виростеш і народяться у тебе діти. Заповідай тоді своїм дітям і внукам, що хліб – це святиня і знущатися над ним – великий гріх.
– Дякую вам за науку, дідусю, – тихо каже онук і несе шматок хліба в хусточці до хати.
Той шматок хліба він зберігав багато літ. Як виросли його два сини й стали розуміти, що таке праця і честь, він сказав їм:
– Найдорожча цінність – хліб. Його виростив ваш прадід. Бережіть і шануйте хліб, – бо то праця людська.
Бесіда за змістом прочитаного оповідання
Вихователь. Що нового ви дізналися? Чи змінилося |
|
ставлення до хліба? |
|
вас |
у
— Завершимо наше заняття прислів’ям «Хліб — усьому голова».