Хмарні технології. Опитування з використанням онлайн-форм

Про матеріал
Google Форми – сервіс, за допомогою якого можна організувати опитування, збирати відповіді в одній електронній таблиці та підбивати підсумки за результатами опитування.
Перегляд файлу

Тема: Хмарні технології. Опитування з використанням онлайн-форм.

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів з поняттям хмарні технології; навчити створювати опитування з використанням онлайн-форм;
  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Онлайн тестування: Перейти за посиланням для проходження тесту № 15: http://testinform.in.ua/category/9-klas/

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовується проектор, та матеріал підручника)

Як організувати опитування за допомогою онлайнових форм?

Google Форми – сервіс, за допомогою якого можна організувати опитування, збирати відповіді в одній електронній таблиці та підбивати підсумки за результатами опитування.

В онлайновій формі можна використати такі типи елементів при формуванні запитань для опитування:

  • з короткими відповідями – невеличке поле для відкритої відповіді;
  • абзац – велике текстове поле для відкритої відповіді;
  • прапорці – усі варіанти відповіді відображуються списком і можна обрати будь-яку кількість варіантів;
  • складний список – варіанти відповіді відображаються випадаючим списком і можна обрати лише один варіант;
  • з варіантами відповіді – усі варіанти відповіді відображаються списком і можна обрати лише один варіант;
  • таблиця – запитання передбачає ряд категорій (підпитань), на кожне з яких дається відповідь у вигляді однакової шкали;
  • дата – для введення даних у форматі дати;
  • час – для введення даних у форматі часу.
  1. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Вправа 4. Створення опитувальника

Створіть опитувальник для проведення анкетування учнів щодо вибору їхньої майбутньої професії.

Завдання на с. 184-186 підручника

Завдання 1. Працюємо самостійно

Створіть модель власного персонального навчального середовища у вигляді карти знань. Додайте у вузли карти потрібні посилання на ресурси різних типів. Збережіть карту у файлі Я навчаюсь у папці Проекти своєї структури папок.

Завдання на с. 188 підручника

Завдання 2. Працюємо самостійно

Створіть онлайнове опитування учнів класу з метою визначення думки однокласників щодо однієї з тем:

  1. чи раціонально учні розподіляють свій час і що в цьому їм допомагає;
  2. як учні ставляться до проблеми милосердя до бездомних тварин та які ваші пропозиції щодо цієї теми підтримують;
  3. які шляхи вирішення проблеми сміття в селі, мікрорайоні, місті, запропоновані вами, підтримують учні класу;
  4. як учні класу ставляться до здорового способу життя та чи мають проблеми зі шкідливими звичками?

Використайте у формі опитування не менше як 5 запитань різного типу. Оформіть її на власний розсуд і надішліть однокласникам для отримання відповідей.

Завдання на с. 188-189 підручника

  1.               Підсумок уроку

Обговорюємо

  1.    Як надавати спільний доступ до документів у своєму хмарному сховищі?
  2.    Які рівні доступу можна надати?
  3.    Як створювати опитування за допомогою Google Форм?

Рефлексія

  •   Що нового сьогодні дізналися?
  •   Чого навчилися?
  •   Що сподобалось на уроці, а що ні?
  •   Чи виникали труднощі?
  1. Домашнє завдання Опрацювати п.27.3

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 2

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 3

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Ти дізнаєшся:

Номер слайду 4

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Хмарні технології. Опитування з використанням онлайн-форм

Номер слайду 5

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище Організація опитування за допомогою онлайнових форм. Google Форми – сервіс, за допомогою якого можна організувати опитування, збирати відповіді в одній електронній таблиці та підбивати підсумки за результатами опитування

Номер слайду 6

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Персональне навчальне середовище. Персональне навчальне середовище. Типи елементів запитань з короткими відповідями – невеличке поле для відкритої відповіді;абзац – велике текстове поле для відкритої відповіді;прапорці – усі варіанти відповіді відображуються списком і можна обрати будь-яку кількість варіантів;складний список – варіанти відповіді відображаються випадаючим списком і можна обрати лише один варіант;з варіантами відповіді – усі варіанти відповіді відображаються списком і можна обрати лише один варіант;таблиця – запитання передбачає ряд категорій (підпитань), на кожне з яких дається відповідь у вигляді однакової шкали;дата – для введення даних у форматі дати;час – для введення даних у форматі часу.

Номер слайду 7

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Домашнє завдання. Вивчити §27 п.27.3 Опрацювати всі запитання і завдання з рубрик Заповнити словничок Google-форми

Номер слайду 8

Розгадайребус. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 9

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Розгадай ребус. ФОРМА

Номер слайду 10

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 4. Створення опитувальника. Створіть опитувальник для проведення анкетування учнів щодо вибору їхньої майбутньої професії

Номер слайду 11

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Завдання 1. Створіть модель власного персонального навчального середовища у вигляді карти знань. Додайте у вузли карти потрібні посилання на ресурси різних типів. Збережіть карту у файлі Я навчаюсь у папці Проекти своєї структури папок

Номер слайду 12

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Завдання 2. Створіть онлайнове опитування учнів класу з метою визначення думки однокласників щодо однієї з тем:чи раціонально учні розподіляють свій час і що в цьому їм допомагає;як учні ставляться до проблеми милосердя до бездомних тварин та які ваші пропозиції щодо цієї теми підтримують;які шляхи вирішення проблеми сміття в селі, мікрорайоні, місті, запропоновані вами, підтримують учні класу;як учні класу ставляться до здорового способу життя та чи мають проблеми зі шкідливими звичками?

Номер слайду 13

Працюємо за комп’ютером

zip
Додано
8 квітня 2019
Переглядів
9607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку