ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ, НЕ БУДЬ ЛІНИВИМ

Про матеріал
Мета цього уроку продовжити формувати поняття про успіх; вчити долати труднощі у досягненні мети; показати, як у процесі життя людина змінюється і розвивається; розвивати мислення, мовлення, допитливість; виховувати працелюбність.
Перегляд файлу

Урок 8

Тема. ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ, НЕ БУДЬ ЛІНИВИМ

Мета: продовжити формувати поняття про успіх; вчити долати труднощі у досягненні мети; показати, як у процесі життя людина змінюється і розвивається; розвивати мислення, мовлення, допитливість; виховувати працелюбність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Правильний вибір»

— Які з цих якостей допоможуть досягти успіху?

Допитливість, інтуїція, незібраність, байдужість, працьовитість, невпевненість, заздрість, талант, наполегливість, лінощі, уважність.

2. Гра «Так чи ні?»

• Праця — основа успіху людини.

• Не говори — «не вмію», говори — «навчусь».

• Щоб не бути лінивим, необхідно постійно гратися.

• Щоб бути успішним, потрібно бути охайним.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про працю як складову життєвого успіху.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 33-34)

— Прочитайте текст на с. 33. Яким треба бути, щоб досягти в житті успіху?

— Яка основна думка цього тексту? (Не відкладай на потім те, що потрібно зробити сьогодні.)

— Прочитайте «“Повчання” князя Мономаха» на с. 33-34. Хто такий Володимир Мономах?

— Для кого він написав «Повчання»?

— Які поради містить цей твір?

— Що таке повчання? Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 34.

— Поміркуйте, як можна описати хазяїна вашого щоденника:

• наполегливо працює;

• ледарює на уроках і вдома;

• сподівається, що сьогодні не викличуть до дошки.

Робота в парі

— Пофантазуйте, що було б, якби:

• усі були лінивими;

• усі були неввічливими;

• ніхто не хотів учитись.

— Обговоріть спочатку із сусідом по парті, а потім — усім класом, як позбутися лінощів.

Практичне завдання

— Доберіть прислів’я за темою уроку. Розділіть великий аркуш на дві частини.

На одній запишіть прислів’я про переваги працьовитої людини (наприклад: «Маленька праця краща за велике безділля»), на іншій — про лінивих (наприклад: «У лін и во їХ им и — свято щоднини»).

— За допомогою батьків виробіть власні правила досягнення успіху в житті.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Вивчення порад «Як стати успішною людиною»

• «Нехай також завжди живуть у твоїй душі й такі слова: згаяний той час, який ти не використав для навчання» (Григорій Сковорода).

«Треба любити те, що робиш, і йти крок за кроком» (Іва н Павлов).

Щоденні кроки для людини, яка прагне стати успішною

• Складай план дій на день.

• Придумуй девіз дня. Наприклад: «Сьогодні буду найуважнішим» або «Сьогодні буду найпрацьовитішим».

• Замислюйся перед сном, як ти прожив цей день.

• Хвали себе за будь-які досягнення.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

— Чи можете ви назвати себе успішною людиною? Чому? Розкажіть про

свої досягнення. Що вам допомогло їх здобути?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .33-34.

docx
Додано
16 березня 2020
Переглядів
1439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку