Хто і як творить архітектуру

Про матеріал
Презентація для 7 класу. Мистецтво : підруч. інтегрованого курсу для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / О. А. Комаровська, В. Г. Власова, І. В. Руденко. — Х. : Вид-во «Ранок», 2024. — 224 с. : іл. ISBN 978-617-09-8759-4
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Хто і як творить архітектуру. Архітектурні ансамблі Сходу та Заходу

Номер слайду 2

Архітектура — мистецтво проєктування та зведення будівель і їхніх ансамблів, парків, вулиць і площ, селищ і міст.

Номер слайду 3

А. Гауді. Будинок Бальо. Барселона, Іспанія Собор святої Софії. Київ. Колізей. Рим, Італія. Кафедральний собор святих Петра і Марії. Кельн, Німеччина. У світі чимало міст, прогулюючись якими, ми зупиняємося, затамувавши подих. Перед нами в красі й величі застигли вишукані й бездоганні пам’ятки архітектури, створені блискучим талантом зодчих. Давній Акрополь в Афінах і Колізей у Римі, будинок Бальо в Барселоні й Ейфелева вежа в Парижі, собори в Кельні й Києві — ці та багато інших відомих перлин зодчества назавжди увійшли до скарбниці світового мистецтва.

Номер слайду 4

Тектоніка. Тектоніка — конструктивна будова архітектурної споруди, використана з художньою метою. Простір і тектоніка — головні композиційно-виражальні засоби мистецтва архітектури. Красу споруди створюють: композиція геометричних об’ємів, колір і фактура будівельного матеріалу, поєднання з рельєфом місцевості. Архітектор/архітекторка розробляє ідею майбутнього твору та візуалізує проєкт у вигляді макета, продумує його в деталях. У перекладі з грецької «архітектор» — від «архі» — головний і «тектор» — будівничий, означає «головний будівничий». Головне в архітектурі — простір, який виявляється за допомогою конструкції та матеріалу. Художнє вираження основи конструкції має назву тектоніка.

Номер слайду 5

Архітектурний ансамбль. Архітектурний ансамбль — група об'єктів, гармонійно об'єднаних територіально й композиційно. Архітектура відображає час та ідеали краси окремих епох. Як за допомогою творів архітектури можна «читати» історію країни й зрозуміти її художню культуру?Зодчество кожної країни, немов книга, що розкриває перед нами сторінки минулого та сучасності, а кожна пам’ятка — сторінка буття. Наприклад, старовинні замки й палаци розповідають про велич правителів країни. Сучасні яскраві будівлі й споруди свідчать про розвиток держави та сучасних технологій, естетику сьогодення. AVERY DAVISGraphic Designer

Номер слайду 6

Храмові споруди в архітектурному вираженні вказують на релігійні вірування й духовні традиції народу. Мечеть Селіміє в Туреччині створена архітектором, інженером і геометром Сінаном 1575 р. Це квадратна в плані мечеть із величним куполом і стрункими мінаретами. Комплекс містить медресе (ісламську духовну школу), критий ринок, годинникову кімнату, зовнішній двір і бібліотеки. Мова мусульманської архітектури пов’язана з уявленнями ісламського суспільства про користь і красу.

Номер слайду 7

Свято-Троїцький монастир-фортеця в селі Межиріч на Волині, зведений у XV-XVII ст. як оборонний комплекс, пов’язаний з історією роду князів Острозьких. У XVII ст. до його масштабної реконструкції долучився архітектор Павло Ґродзицький. Це монументальний замок із симетричними будівлями, кам'яними стінами й вежею-дзвіницею. У центрі височіє церква Святої Трійці. По обидва боки від храму — двоповерхові симетричні келії. Церкву Святої Трійці разом із келіями оточує оборонна стіна із чотирма вежами по кутах. Архітектура монастирського ансамблю втілює найхарактерніші риси українського сакрального мистецтва XV—XVII ст.

Номер слайду 8

На півдні Франції в регіоні Оверонь-Рона-Альпи розташована одна з найцікавіших і найдивовижніших пам'яток світової архітектури — «Ідеальний замок». У цій унікальній споруді поєднані мистецькі традиції різних культур, а в композицію вплетені рослинні й тваринні мотиви. Замок вражає складністю творчого задуму. Тим більше він викликає захоплення, коли дізнаєшся, що автор — звичайний листоноша Фердинанд Шеваль. Він звів «Ідеальний замок» власноруч, без креслень. Понад 30 років митець-аматор витратив на будівництво. Натхнення Шеваль черпав із поштових листівок, на яких були зображені пам'ятки архітектури різних куточків світу. А будівельним матеріалом слугувало звичайне каміння, що траплялося листоноші на дорозі, коли він вирушав із пошти за адресами місцевих мешканців. Північний фасад «Ідеального замку»Сходи, що ведуть на терасу Північного фасаду Західний фасад «Ідеального замку»

Номер слайду 9

Творча майстерня. Оберіть варіант творчої роботи «Замок Вітрів» за власним бажанням. Варіант 1. Створіть ескіз фантастичної будівлі. Спочатку зобразіть задум архітектурної споруди схематично. На основі ескізу зробіть лінійний малюнок, який потім виконайте в кольорі. Створіть макет архітектурного комплексу в техніці паперопластики. Для втілення задуму використайте пластичні властивості паперу: згинання, складання, кручення. Для декоративних елементів скористайтеся ажурно-витинанковим стрічковим вирізанням. Щоб підкреслити в зображенні велич або красу силуету якогось об'єкта, лінію горизонту розміщують у нижній частині аркуша. Для того, щоб показати об'єкт зображення панорамно, лінію горизонту розміщують у верхній частині аркуша. Варіант 2. СКРИНЬКА ПОРАД

pptx
Додано
14 листопада
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку