Ігрове заняття з елементами ТРВЗ
для дітей старшого дошкільного віку
«Незвичайні пригоди»
Мета: розвивати творче мислення, сприяти розвитку фантазії та уяви, спонукаючи дітей до активної участі у ігрових ситуаціях; учити помічати цікаве в навколишньому.
Обладнання: «таємні записочки»: художник (4шт.), садівник (4шт.), чарівник (2шт.), «казкар» (за кількістю решти дітей); лист А4 з силуетом людини; набір фломастерів; дві гри – шнурівки «Яблуня і яблука»; гра з прищепками «Їжачок»; листи двостороннього кольорового паперу з шматочком двосторонньої ліпкої стрічки посередині, тонка паличка - на кожного учасника; аудіозапис музичних уривків веселого та сумного характеру.
Хід заняття
Гра «Оживи чоловічка»
Завдання для «художників»: намалювати портрет героя нашої казки (малювати одночасно двома руками).
(Згідно відповіді дітей пропонуються наступні питання).
Завдання для «казкарів»: по черзі відповісти на питання:
(Діти відповідають на питання та створюють словесний портрет героя казки.
Припустимо, що це буде дівчинка)
(Діти роздивляються намальований портрет дівчинки)
Гра «Яблунька»
Завдання для «садівників»: за допомогою шнурівки закріпити на дереві як можна більше яблук («садівники» працюють двома командами).
Завдання для «казкарів»: порахувати від1до 10 і навпаки.
Гра «Дерево – це добре чи погано?»
І команда «садівників» доводить, що дерево – це погано (стільки доводів – скільки яблук вдалося прикріпити на яблуню).
ІІ команда «садівників» називає позитивні доводи – дерево – це добре.
(Інші діти доповнюють відповіді «садівників»)
Руховий етюд «Веселий - сумний»
Гра «Сумний їжачок»
«Привіт їжачок! Чому ти такий засмучений?» - спитала дівчинка. «О- хо-хо», - відповів їжак, - «Як прикро, хотів наколоти на гілочки яблучко, а мої старенькі голочки попадали». «Не сумуй їжачок. Твоєму горю можуть допомогти чарівники, зараз я їх покличу».
Завдання для «чарівників»: закріпити на зображенні їжачка голочки – прищепки та назвати цікаві факти про життя їжаків в природі (живе в лісі у норі в коріннях дерев; їжак – хижа тварина, вміє полювати, живиться комахами, зміями; спить взимку; дитинчата – їжаченята народжуються з м’якими колючками; фрукти, листя на голки натикає для захисту від шкідливих комах)
Гра «Спогади про літо»
Завдання для дітей: кольоровий листок скласти навпіл, за допомогою способу обривання перетворити його на метелика, за допомогою клейкої стрічки прикріпити метелика на паличку, підняти палички вгору і утворити галявину над якою порхають метелики.