Лабораторно-практична робота № 6
Тема: Використання електронних таблиць під час вирішення галузевих,
професійних задач
Мета:
Навчальна: засвоїти основні можливості табличного процесора під час
вирішення галузевих та професійних задач професії «Кухар»;
Розвивальна: розвивати навички роботи на комп’ютері, логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером;
Виховна: удосконалювати вміння учнів працювати в колективі, слухати і поважати думки інших, бути комунікабельними.
Тип уроку: комбінований урок
Обладнання: комп’ютер, інструкції до роботи, проектор.
! В процесі роботи на персональному комп’ютері дотримуватися вимог безпеки життєдіяльності праці !!
ХІД УРОКУ
розгадати кросворд, вправи (онлайн) 3. Тестовий контроль
|
4. Виконання практичних завдань
Завдання 1
КАЛЬКУЛЯЦІЙНА КАРТКА
Назва страви Запіканка рисова
Номер за збірником рецептур № 419
|
A |
B |
C |
D |
E |
F |
J |
H |
1 |
№ п/п |
Назва продуктів |
№ 1 |
№ 2 |
||||
2 |
Норма |
Ціна |
Сума |
Норма |
Ціна |
Сума |
||
3 |
1 |
Крупа рисова |
0,045 |
12,00 |
? |
5,400 |
12,00 |
? |
4 |
2 |
Молоко |
0,100 |
9,00 |
? |
7,800 |
9,00 |
? |
5 |
3 |
Цукор |
0,010 |
9,50 |
? |
12,00 |
9,50 |
? |
6 |
4 |
Яйця |
0,010 |
6,00 |
? |
1,200 |
6,00 |
? |
7 |
5 |
Родзинки |
0,010 |
3,50 |
? |
1,260 |
3,50 |
? |
8 |
6 |
Маргарин |
0,003 |
20,00 |
? |
0,360 |
20,00 |
? |
9 |
7 |
Сухарі пшеничні |
0,004 |
2,00 |
? |
0,480 |
2,00 |
? |
10 |
8 |
Сметана |
0,003 |
38,00 |
? |
0,360 |
38,00 |
? |
11 |
|
Загальна вартість |
|
х |
? |
|
х |
? |
12 |
|
Націнка 65% |
|
|
? |
|
|
? |
13 |
|
Ціна продажу |
|
|
? |
|
|
? |
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Завдання 2
1. Перейменувати другий аркуш на Аналіз структури товарообігу, Виконати форматування стовпчиків таблиці відповідно їх вмісту, сформувати заголовок і шапки таблиці за зразком:
2. Виконайте розрахунки за формулами:
S=S+P(i);
V =V+V(i);
S1=S1+F(i);
V(i)= F(i)-P(i)
V1(i)=SF(i)-SP(i);
SP(i)=P(i)*100/S;
SF(i)=F(i)*100/S1;
3. До числових даних застосуйте числовий формат з двома знаками після коми з виділенням червоним від’ємних значень відхилення.
4. Оздобити таблицю межами та сіткою.
5. Побудувати діаграми.
Створити кругову Діаграму1 під назвою "Структура товарообігу в розрізі товарних груп у базовому періоді" та кругову Діаграму2 під назвою "Структура товарообігу в розрізі товарних груп у звітному періоді".
5. Підведення підсумків, оцінювання учнів