«Інноваційні підходи в роботі»

Про матеріал
Мета: Розвивати мовленнєворуховий та мовленнєвослуховий аналізатори дитини для своєчасного розвитку вимовлюючої сторони мовлення Наслідування артикуляція в ігровій ситуації, супровід приспівування голосних рухом рук - мовленнєворухова ритміка, голосові і дихальні вправи. Навчання стандартним та найбільш простим засобам словозмінення, відпрацювання форм та розуміння їхнього значення. Розуміння питань за сюжетним та предметним малюнками, питань за казкою, яку прочитали (із зоровою опорою). Виховання слухової уваги до мовлення, розвиток слухомовленнєвої пам’яті. Розвиток дрібної моторики та конструктивного праксису
Перегляд файлу

Логопедичне заняття за темою «Інноваційні підходи в роботі учителя-логопеда»

Мета:

Розвивати мовленнєворуховий та мовленнєвослуховий аналізатори дитини для своєчасного розвитку вимовлюючої сторони мовлення

Наслідування артикуляція в ігровій ситуації, супровід приспівування голосних рухом рук - мовленнєворухова ритміка, голосові і дихальні вправи.

Навчання стандартним та найбільш простим засобам словозмінення, відпрацювання форм та розуміння їхнього значення.

Розуміння питань за сюжетним та предметним малюнками, питань за казкою, яку прочитали (із зоровою опорою).

Виховання слухової уваги до мовлення, розвиток слухомовленнєвої пам’яті.

Розвиток дрібної моторики та конструктивного праксису

 

Хід заняття.

 

  1. Привітання

Добрий день, добрий день,

Ми вітаємось.

До гостей дорогих, посміхаємось.

Усміхнімось всім довкола:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День до нас привітним буде.

  1. -Дивись до нас з тобою слоненя прийшло,

Ось що воно розповіло:

Поки воно ходило, гуляло -

Друзі зникли, їх не стало.

 Треба поспішати,

 Друзів слоника шукати.

 Очі закриваємо

 До зоопарку потрапляємо.

“Зоопарк”

В зоопарку різні звірі -

І пухнасті, і малі.

І великі, і сміливі,

І красиві, й геть смішні.

3. Артикуляційні вправи

- “Хоботок”: Подивися ти на нас, слонятко любе.

Ми навчилися хоботком утримувати губи.

  • “Бегемотик”: Всім відомо: бегемот

Превеликий має рот.

Ми з тобою, я і ти

Теж відкриємо роти.

Порахуємо до п’яти

І закриємо роти.

  • “Хоботок-бегемотик”:

Хобот тягне слоненятко,

Позіхає бегемот,

Широко відкривши рот.

 

  • “Лев”:

 Широко розкривши рота,

Висунувши язика,

Лев ричить на бегемота.

  • “Зебра”:

Гучно фиркає конячка

Ще і ніздрі роздува.

Вже набігалась, зморилась

Хай тепер відпочива.

4. Самомасаж біологічно активних зон “Зебра”

- Це чарівне зебреня  (провести долонями по шиї, від потиличної

дуже схоже на коня.  частини до основи горла)

 

 Хоч від хвостика до вушка каз. і середнім пальцями провести по                у чорненько-білих смужках                                                                      крилах носа)

 

 А у зебри смужки  (усіма пальцями провести по лобі від

 на спині й на вушках.  середини до скронь)

 

 На ногах і на хвості-  (вказівний і середній пальці розташувати

 в смужках зебри геть усі. перед і за вухом та енергійно розтерти

      шкіру довкола вуха)

 

  1. Д/вправа «Що в кого?»

 

Слон і лев (у кого хобот, у кого грива)

Жирафа і зебра (у кого плями, у кого смужки)

Бегемот і лев (у кого вуса, у кого великий рот)

 

6. Дихальні вправи з вимовлянням звуків (Звуки вимовляють під час видиху максимально довго. Їхню тривалість має регулювати сама дитина, щоб не виникли напруження та кашель).

Є на світі різні звуки

Чути їх складна наука!

Ти прислухайся, завмри.

Якщо зможеш – повтори!

1. Звук [н] стимулює мікроциркуляцію крові в голові. При його промовлянні долоню однієї руки треба класти на верхню частину голови.

2. Звук [в] стимулює мікроциркуляцію крові в області обличчя, гайморових пазух. Треба домагатися відчуття вібрації в цій області. Для тактильного відчуття вібрації долоню тримати на відстані 5 – 10 см від губ (очі заплющені).

3.Звук [м] стимулює мікроциркуляцію крові та обмін речовин в області грудної клітини, діафрагми. Промовляючи цей звук, долоні покласти на сонячне сплетіння.

4.Звук [т] стимулює діяльність діафрагми, поліпшує дикцію за рахунок тренування кінцівки язика, вгамовує кашель. Видихаючи, треба кінчиком язика із зусиллям вдаряти по передніх зубах, кілька разів промовляючи звук [т] («як стріляють»)

5. Звук “С” Вправа «Спіралька»

Хід виконання: з метою засвоєння правильного вимовляння звуку [С]  слід відпрацювати вимовляння звуку [І], артикуляція якого близька до звуку[С] . На листку паперу намалювати спіраль і ведучи пальцем на одному видиху вимовляти [І]. Важливо, щоб дитина «не добирала» повітря по середині дороги, а розраховувала його на всю доріжку

 

7. Автоматизація звука “С” в словах, чистомовках

 

Згадай, які дії нагадує звук “С”:

 - з крану так біжить водичка ССС умиває руки й личко

  • пробите колесо свистить ССС
  • і гусак ось так сичить ССССС
  • так накачує насос ССССС
  • так працює пилосос ССССС

 

Автоматизація звуку [с] у складах з використанням пальчикових вправ. Повторіть прямі склади зі звуком [с], збираючи пальці в кулачок, починаючи з великого пальця

 

  1.              Етюд “Сумна жирафа” (вправа “Сороконіжка”)

 

Дуже багато ніжок

У сороконіжки.

Ніжками перебирає

І від мене утікає.

 

9. Етюд “Наляканий лев”( автоматизація звка “С” в чистомовках)

Са-са-са, са-са-са,

Ой-ой-ой! Летить оса!

Си-си-си, си-си-си,

Не боїмся ми оси.

 Су-су-су, су-су-су,

Бачив хто із вас осу?

Си-си-си, си-си-си

Ми не бачили оси.

  1. Етюд “Сердита мавпа”

Ти на мене подивись

І так само ворушись.

Проти тебе я стою,

Все роби, як я роблю. (Робота з картками)

  1.                    Етюд “Збуджений бегемот” (вправа ”Метелики”)
  2.                    Вправа “Додати словечко”

 

В Африці  живуть:

  • спритні, хвостаті ... мавпи;
  • великі, товстошкірі... бегемоти;
  • сильні, гривасті... леви;
  • швидкі, смугасті... зебри;
  • плямисті, довгошиї... жирафи;
  • великі, сильні... слони

 

13. Вправа на релаксацію м’язів

  • Поклади долоньки на пісок, відчуй, який він — теплий чи прохолодний, мокрий чи сухий, гладенький чи шершавий.

Полоскочимо його спочатку кожним пальчиком однієї руки, потім іншої. Візьміть в руки пісок міцно-міцно, потихеньку відпустить. Ще раз давайте його візьмемо в руки міцно, щоб ні одна піщинка не впала з кулачків. Просійте пісок крізь пальці. Пересипайте з руки в руку.

 14. Ітог заняття. Сюрпризний момент

 

docx
Додано
23 листопада 2021
Переглядів
213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку