Інноваційний урок з фізичної культури

Про матеріал
формувати свідоме прагнення до самовдосконалення,оволодівати навиками виконання кидків у кільце, виховання колективізму, зміцнення здоров’я школярів.
Перегляд файлу

 

Мяч в кольце обои 1600x1200. 

УРОК №3

 

                                    Тема уроку: баскетбол

                                    Мета:  формувати свідоме прагнення до

                                    самовдосконалення,оволодівати навиками

                                    виконання кидків у кільце, виховання колективізму,  зміцнення  здоров’я школярів.

 

Завдання:

  1. подальше вивчення техніки кидка  м’яча у кільце;
  2. закріплення  техніки ведення  і передачі баскетбольного м’яча;
  3. розвивати спритність, швидкість реакції.

Місце проведення:  спортивний зал.

Інвентар: баскетбольні м’ячі, свисток, фішки.

 

Хід уроку

 

№ зп              

Зміст уроку

Дозу-вання

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частину уроку (10-12хв)

1

 

2

 

 

3

4

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

7 

8

Шикування  класу. Здача рапорту черговим.

Нагадати правила техніки безпеки.

Підрахунок ЧСС за 15 сек

Повороти на місці.

Різновиди ходьби.

 

Загальнорозвивальні вправи у русі.

1) В.п. – руки вгорі

1-4 колові рухи вперед зі стрибками вгору

1-4 колові рухи назад

2) В.п. – руки перед грудьми зігнуті у ліктьових суглобах

1-2 відведення зігнутих рук

3-4 поворот тулуба вправо – вліво з одночасним відведенням прямих рук

3) В.п. – руки на поясі, ходьба із підніманням колін (стегон) торкаючись грудей на кожен крок.

4) В.п. – руки вперед махом ноги доторкнутися до кінчиків пальців

5)  В.п.- присівши

1-4 стрибки вперед звичайно

1-4 стрибки правим боком

1-4 – стрибки лівим боком

1-4 – стрибки спиною вперед.

 В.п. – руки на поясі, біг правим боком, біг лівим боком.

Рівномірний біг.

 Спеціальні бігові вправи.

Підрахунок ЧСС за 15 сек

1-2 хв.

 

30сек.

 

 

15-20 сек.

 

 

 

6-8повт.

 

 

 

6-8повт.

 

 

 

 

 

6-8повт.

 

 

 

8-10 повт.

 

8-10 повт.

 

 

 

 

20м.

 

 

2хв.

1хв.

В шеренгу.

 

 

 

 

Слідкувати за чітким виконанням на кожну вправу.

 

 

Руки не згинати, слідкувати за вистрибуванням вгору.

Амплітуда максимальна, не нахилятися вперед.

 

 

 

Не присідати.

 

 

 

Мах виконувати на кожен крок.

 

Виконувати у повному присіді, не вистрибуючи вгору.

 

 

 

Виконувати у напівприсіді.

 

У колону по 1.

 

Основна частина уроку (28-30 хв)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Учні шикуються парами на відстань 3м, у одного з них баскетбольний м’яч, виконують 10 передач між собою, потім 1 гравець виконує ведення м’яча упродовж 10 сек. Інший гравець старається відібрати м’яч, не порушуючи правил гри.

Чотири команди шикуються біля центральної лінії баскетбольної площадки. Дві у  напряму до одного щита, інші дві до другого. За командою гравці по черзі виконують ведення м’яча до щита і намагаються закинути м’яч у кошик.

 

Підрахунок ЧСС за 15 сек

 

Гра у міні-баскетбол із вивченням правил гри. Одночасно грають чотири команди на двох площадках (упоперек залу).

 

8-10хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-10хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10хв.

 

Ведення виконується по прямій з обведенням фішок.

 

 

 

 

 

 

Організація роботи учнів змагальним методом. Кожному гравцю дається три спроби. Перемагає команда, яка найбільше закинула м’ячів у кошик і закінчила естафету першою.

 

 

 

Судді учні.

Заключна частина уроку (3 хв.)

1

2

 3

 

4

Шикування в шеренгу.

Підрахунок ЧСС за 15 сек

Підведення підсумків уроку.

Домашнє завдання.

15сек.

2хв.

 

45сек.

 

 

 

Вправи на розвиток м’язів черевного пресу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інноваційний урок

 з фізичної культури методом колового тренування

у 8 класі

Найважливішим у роботі учителя фізичної культури є: вироблення в учнів інструктивних навичок та умінь самостійно виконувати фізичні вправи, диференціація навчальної роботи з фізичної культури, здійснення індивідуального підходу до учнів, уважне ставлення до розподілу фізичного навантаження на учнів, створення безпечних умов проведення уроку.

Засобів багато. Це і проведення уроків методом колового тренування, і виконання вправ у парах, це і урок-аукціон, і урок- КВК, і урок-змагання, і використання нестандартного обладнання, і використання карток.

Проведення уроку методом колового тренування я поєднала із проведенням змагань, з використанням нестандартного обладнання. Все це дало можливість підвищити щільність уроку, урізноманітнити навчальний процес, зробити його більш цікавим, плідним, організувати як колективну так і індивідуальну роботу, провести урок на більш емоційному рівні.

 

Тема. Загальна фізична підготовка

 

Мета. Формувати мотивацію на здоровий спосіб життя, розвивати фізичні якості.

 

Завдання уроку:

 

  1.   Розвиток фізичних якостей методом колового тренування.
  2.   Сприяння розвитку уваги, дисциплінованості, кмітливості.
  3.   Виховання сміливості, колективізму.

 

Місце проведення: спортзал.

 

Інвентар: гімнастичні драбини, обручі, канати, перекладини для підтягування, свисток, гімнастичні лави, колода, аркан.

 

 п/п

Зміст уроку

Дозу-вання

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частину уроку (12-14хв)

1

Шикування  класу. Здача рапорту черговим

1хв

В шеренгу, прослідити  за охайністю спортивної форми

2

Вітання з учнями класу, ознайомлення із завданнями уроку

1хв

 

3

Правила поведінки і техніка  безпеки під час виконання фізичних вправ

10-15 сек.

Виконувати вправи по команді

4

ЧСС за 15 сек.

 

Готовність учнів  до уроку

5

Перешикування з однієї шеренги в колону по одному з одночасним поворотом направо

5 сек.

Прослідити за чітким виконанням команди

6

Різновиди ходьби:

1. на носках, руки на пояс;

2. на п’ятка, руки на пояс;

3. на внутрішній стороні ступні,  руки на пояс;

4. на зовнішній стороні ступні,  руки на пояс;

5. перекатом з п’ятки на носки;

6. напівприсівши;

7. у положенні присівши

 

10 м

 

10 м

 

10 м

 

10 м

 

10 м

 

10 м

10 м

Тулуб тримати рівно, не нахиляти

7

Ігрова розминка «Вище ноги від землі» За сигналом одного свистка учні біжать по колу в колону по одному. Коли учитель дасть сигнал – два свистка, учні повинні прийняти положення «вище ноги від землі» на 2-й жердині гімнастичної драбини. Хто останній: хлопці  -2 підтягування на високій перекладині, дівчата – 5 підтягувань на низькій перекладині. Після виконання знову стають у колону для продовження розминки.

2-3 хв

НЕ обганяти один одного, дистанція між учнями  два кроки

8

Ходьба в колону по одному в обхід, ходьба в ногу. На 4 кроки – вдих, на 4 кроки - видих

3повт.

Відновлення дихання

9

Загальнорозвивальні вправи в русі.

1. В.п. руки до плечей.

1-4 – колові рухи вперед,

5-8 – колові рухи назад.

2. В.п.- права рука вгору, зміна положення рук на кожен крок.

3. В.п. – руки перед грудьми зігнуті в ліктьових суглобах.

1-2 – відведення зігнутих рук,

3-4 відведення прямих рук з одночасним поворотом вліво-вправо.

4. В.п. – руки вперед,

1- махом лівої ноги доторкнутися до кінчиків пальців,

2 – в.п.,

3 – те саме але правою ногою,

4 – в.п.

5.  В.п. – руки вгору,

1-4 – колові рухи вперед із стрибками вгору,

5-8 – колові рухи назад,

6. В.п. – присівши,

1-4 – стрибки на двох ногах  вперед,

1-4 – стрибки правим боком,

1-4 – стрибки лівим боком,

1-4 – стрибки спиною вперед

 

 

2повт.

 

 

8повт.

 

 

6повт.

 

 

 

 

 

 

 

6повт.

 

 

 

 

 

 

 

4-6 повт.

 

 

2повт.

 

 

 

Перекат з п’ятки на носки

 

Руки не згинати в ліктьових суглобах

 

Руки на рівні плечей

 

 

 

 

 

 

 

Ноги не згинати, руки не опускати

 

 

 

 

 

 

Руки прямі

 

 

 

Виконати стрибки не вистрибуючи вгору.

10

Ходьба в колону по одному. Руки через сторони вгору – вдих, нахил вперед, опустити руки вниз – видих.

4повт.

Інтервал два кроки. Відновлення дихання.

11

1. Ходьба по гімнастичній лаві, руки на пояс;

2. ходьба по низькій колоді, руки в сторону;

3. ходьба по канату, який лежить на підлозі, руки в сторону;

4. стрибки по купинах;

5. стрибки на двох ногах по квадратах вліво-вправо.

10 м

 

 

10м

 

10 м

 

 

10 м

10 м

Прослідити за збереженням рівноваги та осанки

12

ЧСС за 15 сек.

 

Готовність класу до основної частини уроку

13

Перешикування класу із колони по 1 в колону по 4.

 

Підрахунок ЧСС за 15 сек

30сек.

З послідовним поворотом наліво у русі. Інтервал – 3 кроки.

ІІ. Основна частина уроку (28-30зв.)

1

По периметру волейбольної площадки всі 4 відділення стають в шеренгу, лицем до центру зала.

 

 

 

 

 

 

 

1 відділення – підтягування  на перекладені: хлопці на високій із вису, дівчата – на високій із вису лежачи.

2 відділення – із положення лежачи на спині, руки за голову – піднімання тулуба в сід.

3 відділення – із положення упору присівши – упор лежачи і т.д.

4 відділення – вистрибування вгору із положення присівши.

  Виконання вправ по відділеннях виконується за одним свистком, за другим закінчення.

  Перехід до слідкуючої станції відбувається після пробігання у повільному темпі  одного кола по спортзалу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15сек.

 

 

 

 

 

15сек.

 

 

 

15сек.

 

 

 

15сек.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тулуб рівно, ноги не згинати

 

 

 

 

В положенні лежачи, лікті торкаються мату.

 

Одночасно.

 

Дотримуватися одночасного початку і закінчення  бігу в колону по одному

2

Після виконання вправ на кожній станції, між відділеннями проводяться змагання.

Підрахунок ЧСС за 15 сек

«Аркан-тартиш»

У змаганнях з перетягування беруть участь всі учасники кожного відділення. Перше змагається з другим, третє з четвертим. Потім переможці з переможцями, програвші з програвшими. В кінці визначаються чемпіони.

 

 

 

 

 

 

 

 

Учасники стають в центрі залу. Між ними пряма лінія. Змагання відбуваються в парах. Учасники одягають на себе мотузяні кільця, щоб вони  лягли на шию під потилицю, потім її виводять на плечі і пропускають під руками. Учні стають спиною один до одного з’єднавшись одним кільцем.

  За сигналом виконуються перетягування. Як тільки одному із них це вдається – суддя зупиняє змагання. Визначає переможців.

  Визначаються переможці команд

5-7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дистанція 2-3 метри  між парами.

3

Клас приступає до другого етапу колового тренування.

1 відділення – вис на зігнутих руках, на перекладині,

2 відідлення – із положення лежачи на животі, руки за голову піднімання тулуба

3 відділення – згинання – розгинання рук в упорі лежачи

4 відділення – біг з високим підніманням стегна

 

 

15сек.

 

15сек.

 

 

15сек.

 

15сек.

 

 

Підборіддя тримати на рівні перекладини збільшуючи амплітуду.

Тулуб тримати рівно, руки згинати під кутом 90 градусів.

4

Перехід  до слідкуючої станції, після пробігання 1 кола в повільному темпі.

Одне коло учні проходять за 5хв.

 

 

5

1. Змагання з перетягування канату  між кожним з відділень.

2. Біг по «тунелю».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Команди вишикувані  в колони по 2, кожна пара тримає між собою обруч, який разом з іншими утворює тунель. За сигналом учасники однієї з колон відпускають обручі і слідом за направляючим швидко пробігають «тунелем». Щойно гравці колони (яка пробігає  через «тунель») підхоплять свої обручі, рух починає друга колона команди. Вона повторює те саме завдання. Перемагає команда, яка завершила змагання першою.

5хв.

 

 

1-2хв.

 

Забезпечити техніку безпеки при виконанні вправи. Дистанція та інтервал між учасниками - 2 кроки.

6

Після проведення змагання підводять підсумки

2хв.

 

ІІІ. Заключна частина уроку (4-5хв)

1

Вправи на відновлення дихання

30сек.

 

2

Шикування в одну шеренгу

30сек.

 

3

Гра «Заборонений рух». Учитель пропонує гравцям виконувати всі рухи крім «забороненого». Він робить рухи, а учні повторюють. Того, хто помилився  і виконав «заборонений рух» штрафують.

1хв

Гравці повинні повторювати всі рухи, крім «руки вниз!». Учні які помилились – продовжують грати.

4

ЧСС за 15 сек.

15сек.

Звернути увагу на учнів  з підвищеним пульсом

5

Підведення підсумків уроку.Оцінювання

1-2хв.

Визначити кращих учнів, дати рекомендації відстаючим

6

Домашнє завдання

10сек.

 

7

Організований вихід із спортзалу

 

 

 

doc
Додано
11 березня 2021
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку