Інтегроване заняття ( аплікація, математика,
мовленнєве спілкування) з пріоритетом
сфери «Природа» на тему:
«Веселі сніговики»
ДНЗ № 22
Молодша «А» група
Вихователь:
Попелянець О.В.
Мета: продовжувати навчати дітей викладати і наклеювати зображення сніговика
з 3-х частин і називати геометричні фігури; вправляти у розрізнянні
основних кольорів: ( зелений, жовтий, синій, білий, червоний), уточнити
уявлення про величину (більший, менший, найменьший);перевірити вміння
дітей утворювати прикметники від іменників. Виховувати творчі здібності
дітей, розвивати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук.
Матеріал: макет дерева, ялинок, яскраві мішечки з кольоровими бантиками; мате –
ріал до дидактичних ігор; роздатковий клей, серветки для примакуван-
ня, частини тіла сніговита, різнокольорові сніжинки.
Хід заняття:
Вихователь: Малята, погляньте, яка гарна сніжинка залетіла до нас у групу. Ця сніжинка незвичайна, це сніжинка-запрошення до зимового лісу. Хто міг нам його прислати? (відповіді дітей).
Щоб дізнатися хто нас запросив, нам потрібно відправитися до лісу. На чому ми можемо туди дістатися?
Д/в «На чому я подорожую?»
Мета: закріпити знання дітей про види транспорту.
Вихователь: Щоб швидше дістатися до лісу, я пропоную подорожувати на веселих санчатах.
На санчата всі сідайте
І до лісу поспішайте.
Незнайомець нас чекає,
Допомоги в нас прохає.
Вихователь: Ось ми й потрапили до чарівного зимового лісу.
Біла казка довкола.
Ця казка жива.
Під ногами іскряться сніжинки.
А зима висіває сніжок з рукава
І сріблом обсіває ялинки.
Вихователь: Які чудові дерева! Як вони називаються? (ялинки)
Якого вони кольору?
Чим ялинки відрізняються одна від одної? (різні за висотою)
Погляньте навколо, скільки сніжинок нападало під ялинками.
Скільки їх? (багато)
Д/вправа: «Чарівна рукавичка»
Мета: розвивати уяву, утворювати прикметники ознаки від іменника сніжинка.
Давайте візьмемо по одній білій сніжинці і прикрасимо найвищу ялинку. А тепер візьмемо по одній блакитній сніжинці і прикрасимо найнижчу ялинку. Ялинки стали ще гарнішими.
Вихователь: Погляньте Чудо – дерево росте
Чудо – чудо – чудо
Причудове
Не голочки на нім
А мішечки
Мов, як шишки ростуть.
Діти, погляньте, а хто ще є поряд з Чудом - деревом? (сніговик) Він дуже радий нашому приходу, і просить в нас допомоги зняти ці мішечки та допомогти виконати завдання. Ну що допоможемо. (Так).
I завдання:
Д/г «Допоможемо сніговичкам»
Мета: вправляти дітей у вмінні порівнювати предмети за розмиром;
Вихователь: Сніговик зліпив собі друзів – сніговичків, але не встих прикрасити їх. Він не знає, кому який підійде предмет (ніс, відро, мітла). Які гарні тепер стали сніговики. Вони вдячні вам. А зараз сніговичок хоче з вами пограти.
Хороводна гра « Веселий Сніговик»
Мета: узгоджувати рухи дітей з віршованим текстом.
Ми сніговита ліпили.
На санчата посадили.
Повезли його гуляти,
Він від нас спішить тікати.
Ми за ним все скоком, скоком
А він від нас все боком, бком.
Сніговик не тікай,
Краще друга обирай.
II завдання:
«Смужки Кюїзенера»
( вихователь висипає смужки з мішечка)
Запитання:
ладить свої смужки одну до одної. Видно, що вони однакові по довжині і кольору.
коротка?
Я пропоную вам з цих смужок сконструювати будиночок для сніговика.
III завдання:
Аплікація.
Сніговик вирішив надіслати свій портрет ведмедикові Умці, але в нього лише один
портрет. Він дуже просить допомогти. Допоможемо Сніговиту. (так).
А як ми це можемо зробити? (Діти висловлюють свої пропозиції. Однією із них була з аплікувати портрет Сніговита).
Розгляд портрета Сніговика.
Пальчикова вправа:
Мої пальчики радіють,
Що уміють все робити:
Танцювати і стрибати,
Аплікувати й спочивати.
Самостійна робота дітей.
Виставка дитячих робіт.
Вихователь: Ви впоралися із завданням. Сніговичок вам вдячний, що ви допомогли дереву скинути його вбрання і зробили такі гарні фотографії. За це вони вам дарують подарунок настільну гру.