Сюжетне заняття з малювання на тему:« Рукавички для лисенят»

Про матеріал
стимулювати розвиток сприйняття, вчити дітей відокремлювати частини предмета, визначати особливості його будови, деякі якості й властивості; закріпити назви основних кольорів: жовтий, зелений, червоний, синій; вчити гармонійно розташовувати окремі елементи по всій площині силуету рукавиці. Формувати вміння включатися в ігрову ситуацію.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

           Сюжетне  заняття з малювання            

      пріоритетом художньо-естетичного 

                   розвитку на тему:

            « Рукавички для лисенят»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                  ДНЗ № 22

                                                                                                           Молодша «А» група

                                                                                                                  Вихователь:

                                                                                                             Попелянець О.В.

 

 

Мета: стимулювати  розвиток  сприйняття, вчити дітей відокремлювати частини

            предмета, визначати особливості його будови, деякі якості й властивості;

            закріпити назви основних кольорів: жовтий, зелений, червоний, синій; 

            вчити  гармонійно розташовувати окремі елементи по всій площині   

            силуету рукавиці. Формувати вміння включатися в ігрову ситуацію.

 

Матеріал: м’які іграшки для театралізації, дидактичні ігри, силуети рукавиць для 

                    кожної дитини,  гуаш, серветки.

 

 

Хід заняття:

 

Вихователь: Малята, погляньте, яка гарна сніжинка залетіла до нас у групу. Ця сніжинка незвичайна, це сніжинка-запрошення до зимового лісу. Хто міг нам його прислати? (відповіді дітей).

Щоб дізнатися хто нас запросив, нам потрібно відправитися до лісу. На чому ми можемо туди дістатися?

 

Словесна вправа. «На чому можна здійснити  подорож?»

Мета: закріпити знання дітей про види транспорту.

 

Вихователь: Щоб швидше дістатися до лісу, я пропоную подорожувати на веселих санчатах.

        На санчата всі сідайте

       І до лісу поспішайте.

       Незнайомець нас чекає,

      Допомоги в нас прохає.

Вихователь: Ось ми й потрапили до чарівного зимового лісу.

      Біла казка довкола.

                                   Ця казка жива.

                                  Під ногами іскряться сніжинки.

                                  А зима висіває сніжок з рукава

                                  І сріблом обсіває ялинки.

Запропонувати дітям присісти на пеньочки та послухати звуки зимового лісу.

(грамзапис Чайковського «Пори року».)

Починається вистава.

З’являється лис.

                                 Добрий день, малята.

                                 Радий в лісі вас вітати.

                                 Ой, я дуже поспішаю

                                 До крамниці завітаю.

                                 Прийшов лис до крамниці

                                 Купити лисенятам рукавиці.

                                 Продавцю казав своє:

                                 Рукавиці для лисенят у вас є?

                                 Вони у мене ще маленькі

                                 Лапки мерзнуть в них частенько.

                                 Продавець відповідає:

                                 Рукавичок я не маю.

                                 Бо продав я рукавиці:

                                 Зайцю, вовку і синиці.

                                 Що ж робити мені малята,

                                 Рукавиці де нам взяти?

 Відкритий мікрофон.

Діти висловлюють свої думки.

                                 Ой, малята пригадав!

                                 Заєць в мене є мастак.

                                 Рукавиці він в’язав.

                                 Зараз я йому позвоню

                                 Рукавиці попрошу…

                                 Зайчик їжаку відповідає:

                                 Рукавички я в’язав,

                                 А прикрасити часу не мав.

Вихователь:  Діти давайте допоможемо зайчику прикрасити рукавичкі.

                                 А щоб лис міг отримати рукавички

                                 Вам малята потрібно виконати завдання.

                                 Згодні?

Д/гра « Доповніть рукавичку»

Мета: вчити підбирати відсутні частини до рукавиці.

Фізкультхвилинка

Д/гра «Знайди пару»

Мета: закріпити знання дітей про величину предметів, поняття «великий», «малий»

                                  Рукавичкі ви тримайте

                                  І до праці приступайте.

Вихователь: Давайте розглянемо  рукавиці які дав зайчик і які продав їжак.  Які вам найбільш подобаються? Чому? ( вони прикрашені).

Тож давайте ми з вами прикрасимо рукавички для лисенят, щоб вони стали такими гарними як у зайця, вовка і синиці. А в цьому нам допоможуть чарівні фарби.

Діти сідають за столики

Показ та пояснення.

Пальчикова вправа.

Самостійна робота дітей.

Вихователь: Які гарні рукавички вийшли. Давайте їх подаруємо маленьким лисенятам.

Лис:                    Дякую вам малята.

                           До лисенят, я буду поспішати.

                           Рукавички одягати,

                           Снігом бавитись і гратись.

doc
Додано
11 грудня 2021
Переглядів
1322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку