Частування Сніговика.
Мета: розвивати логічне мислення, навички лічби, математичне мовлення, уяву, пам’ять, увагу;
виховувати пізнавальну активність , спостережливість під час порівнян-
ня груп предметів, бажання робити приємне для інших;
закріплювати вміння співвідносити число і цифру, порівнювати групи
предметів, узгоджувати іменники з прикметниками, систематизувати уявлення про овочі і фрукти, закріплювати навички орієнтації в просторі ( праворуч, ліворуч, вперед, назад );
продовжувати вчити складати силуети з геометричних фігур.
Матеріал : іграшка Сніговик, демонстраційний: магнітний набір цифр від
1 до 5, силуети овочів: картопля, буряк, капуста, цибуля, помідор.
Роздавальний матеріал: смужки з цифрами на кожну дитину, морквини і яблука; геометричні фігури, кольорові олівці; каструльки з цифрою на кришці.
Хід заняття:
Діти в колі стоять на килимку.
Привітання
Добрий день, любі діти!
Вправо-вліво поверніться,
Одне одному посміхніться.
До нас сьогодні на гостину поспішає гість.
А от хто він, ви дізнаєтеся відгадавши загадку:
На снігу стояти звик.
В нього ніс - смачна морквина,
Хто це? Звісно… (Сніговик).
Так, це - Сніговик, він збирається до нас у гості. Діти скажіть, як зустрічають гостей? (відповіді дітей).
Я пропоную вам приготувати смачний, корисний обід, щоб здивувати Сніговика.
З кількох страв складається обід? (з трьох).
Яка перша страва? (Борщ).
Друга страва? (Гарнір + салат).
Третя? (Компот).
Отож, запрошую до столиків, приступимо до роботи.
Дидактична гра «Незвичайний борщ».
Розпочнемо готувати борщ, а він буде незвичайний. Подивіться уважно на
дошку (на дошці овочі, розміщені у хаотичному порядку).
Запитання до дітей:
Щоб борщ вийшов смачним, нам потрібно викласти овочі у послідовному
порядку: картопля , буряк, капуста, цибуля, помідор (лічба порядкова і зворотна).
Ось ми з вами і приготували першу страву. Яку ми маємо приготувати другу страву? (салат). Він має бути смачним, корисним і вітамінним.
Дидактична гра «Назви якомога більше ознак».
Морква (яка?) - помаранчева, довга, солодка, корисна, тверда.
Яблуко (яке?) - жовте, кругле, солодке, смачне, вітамінне.
З яких інгредієнтів ми будемо готувати?
Наш салат з вами буде овочево-фруктовим. Що у вас на столах?
(морквини 5 , яблука 4, смужки). Отож салат ми можемо назвати «Морквяно-яблучний».
Вам потрібно на верхню смужку викласти стільки морквин, щоб їх кількість відповідала цифрі; а на нижню - яблука.( На смужках цифри різні, відповідно до рівня дитини).
Запитання до дітей:
Молодці! Ось ми і приготували з вами салат, а зараз пропоную відпочити.
Фізкультхвилинка «Бугі-мугі». ( Діти на килимку в колі).
Руку праву вперед, ну а потім назад,
І знову вперед, трішки нею потрясти.
Ми танцюєм «Бугі-мугі» повертаємось навкруги
І в долоньки плескаєм ось так!
«Бугі-мугі» окей, «Бугі-мугі» окей!
Танець наш ми танцюєм веселіше і скоріше.
(Те ж саме з лівою рукою, правою ногою і лівою ногою).
Яка страва у нас ще залишилася? ( Компот).
Дидактична гра «Зваримо компот».
Зараз ми будемо готувати компот. З чого варять компот? (відповіді дітей).
Назвіть, які ви знаєте фрукти (яблуко,груша, слива і т.д.)
А які ягоди? (порічки, чорниця, смородина і т.д.)
В порівнянні з яблуком і грушею, які ягоди по величині? ( маленькі).
А які за формою смородина, порічки? (круглі).
У вас на столах є каструльки. Давайте ми з вами приготуємо ягідний компот. На кришці каструлі зображена цифра, у кожного різна, вам потрібно намалювати стільки ягід, яка цифра зображена.
2 3
4 5
(Діти працюють самостійно, потім один в одного перевіряють, чи правильно, при потребі допомагаю).
От ми і приготували смачний обід, а Сніговика ще немає.
Давайте зробимо йому сюрприз.
Дидактична гра «Склади портрет»
Викладемо з геометричних фігур портрет Сніговика.
Запитання:
Стук у двері, приходить Сніговик:
Добрий день любі малята!
Гарні хлопчики й дівчата.
У вас тут щось так смачно пахне!
Що ж це ви мені приготували?
Підсумок:
Діти розповідають, що готували: борщ, салат, компот.
Сніговичку, ми тобі приготували ще один сюрприз - це твій портрет.
Сніговик дуже радий і в подарунок роздає дітям сніжколіпи та запрошує на вулицю до гри.