Інтегроване заняття для дітей середньої групи
« Український національний одяг»
Програмовий зміст: поглибити і розширити знання дітей про український національний одяг, його значенням для українців; виховувати патріотичні почуття через формування поваги до народних традицій; розвивати в дітей дрібну моторику рук, діалогічне мовлення, образне мислення; відчуття форми та кольору, ритму, окомір; учити дітей малювати візерунки на сорочці (паперові форми), поєднуючи елементи, різні за кольором (синій, червоний) і формою (крапки, круги, лінії прямі та хвилясті); слухати та розуміти
віршований текст; показати залежність візерунка від об’єкта декору (малювання на рукавах, біля комірця); активізувати в словнику слова сорочка, вишиванка, візерунок, синій, червоний, доля, оберіг, ненька, назви українського національного одягу.
Матеріал: ляльки в національному одязі ( хлопчик і дівчинка), паперові форми сорочки, 2–3 зразки розмальованих вишиванок, гуаш червоного та синього кольорів, пензлики (вузький та широкий), ватні палички, склянки з водою, серветки.
Попередня робота: розгляд українських вишиванок, обговорення візерунків, вивчення віршів про вишиванку.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Стук у двері. З’являються дві ляльки в українському вбранні.
Вихователь:
(Діти відповідають.)
Діти, послухайте вірш Т. Винник «Вишиванка».
Квіти розцвітають
Ось на рукавах,
З ірію далекого
Повернувся птах-
Дивні візерунки
Сяють, мов живі-
Мама вишивала
Оберіг мені.
Вихователь:
Це маленька українка,
В неї коси по колінка,
І спідничка- фалдованка,
І сорочка- вишиванка.
Вишиваю вишиванку
Я для братика Іванка.
Вся в мережках вишиваночка-
Подарунок для Іваночка.
(Відповіді дітей).
Дидактична гра «Одягни українця та українку».
( Діти підбирають одяг).
(Самостійна робота дітей під музичний супровід. Виставка робіт).
Підсумок заняття.