Інтегроване заняття " Осінь, прощавай! "

Про матеріал
Інтегроване заняття для дітей середньої групи. Метою заняття є узагальнення знань дітей про осінь, її ознаки, місяці, особливості стану погоди, поведінку птахів, тварин.
Перегляд файлу

Інтегроване заняття ( середня група )

Тема: “ Осінь, прощавай!

Програмовий зміст. Узагальнити знання дітей про осінь, її ознаки, місяці, особливості стану погоди, поведінку птахів, тварин. Закріпити узагальнювальні поняття: “ овочі ”,  “ фрукти ”,  “ птахи ”,  “ дикі тварини ”, ” дерева”.

Вправляти дітей у вживанні прикметників, дієслів по темі, звуконаслідуванні. Розвивати граматично правильне мовлення, мовленнєве дихання, увагу, пам’ять. Виховувати інтерес до оточуючого світу.

Матеріал.Силуети птахів, листя з дерев, диких тварин, шишка.

Хід заняття

Вихователь. Сідайте гарненько та слухайте чемненько.

Тихо осінь ходить гаєм,

Ліс довкола аж горить.

 Ясен листя осипає,

Дуб нахмурений стоїть.

 І берізка над потоком

 Стала, наче, молода.

Вітер, мовби ненароком,

 Їй косиці розпліта.

                 Н. Приходько

Про яку пору року йдеться у віршику?

Скажіть, а осінь тільки розпочалась чи вже закінчується?

Так, осінь вже закінчується і скоро ми з нею попрощаємось.

Тож давайте сьогодні пригадаємо все, що ми знаємо про осінь.

Який перший місяць осені?

Яка це осінь?( Рання. )

А який був другий місяць?  Чому його так назвали?

Яка це була осінь? (Золота.)

Як називається останній місяць ? Чому він має таку назву?

Правильно, a зараз яка осінь ?( Пізня. )

Яка погода восени?

Яким буває небо?

А яке сонечко?

А чи часто восени іде дощик? Який він?

Що робить восени дощик?  ( Іде, ллє, сіє, капає. )

А що відбувається з деревами восени?

Послухайте загадку та відгадайте, хто ж допоміг листочкам швидше відірватись від гілочок і красиво кружляти до землі.

Рукавом лишень змахнув –

І дерева він нагнув,

Відшмагав всіх по щоках,

Хльоскав сильно по руках,

Ще й шапчини позривав.

Хто це? Хто із вас вгадав?

                           (Вітер )

 

Який вітер пізньої осені? ( Холодний, злий, сильний, потужний. )

Що робить вітер?( Дме, віє, гуде, свистить ).

Вправа на дихання“ Вітерець

Покажіть, як дме ласкавий вітерець?

А як дме сердитий вітер?  А дуже сердтий ?

Подивіться, скільки листочків зірвав вітер з дерев.

Які вони гарні, різнобарвні.

Якого кольору листя на деревах восени?

 

Дидактична гра“Листочок який? ”

Ось цей листочок з якого дерева? (З дуба.)

То він який? (Дубовий.)

( Кленовий, каштановий, липовий, березовий, вербовий, горобиновий…)

Молодці, а зараз уявіть,  що ви осінні листочки, з якими так любить гратись вітерець.

Фізхвилинка “Листочки і вітерець

Подивіться, діти, поки ми з вами кружляли, до нас завітали гості.

( Силуети осілих птахів на дошці. )

Хто це? Які це птахи -  свійські чи дикі?

А чому їх так мало, а де ж всі інші?

Чому птахи відлітають в теплі краї?

А де ж поділись комахи?

Правильно, молодці. Давайте назвемо птахів, які залишились з нами на зиму.

( Діти по черзі показують і називають птахів. )

А як ці птахи називаються одним словом? ( Зимуючі, осілі. )

Давайте пригадаємо пальчикову гру про ворону.

Ось ворона прилетіла

І на дах будинка сіла.

                                                  Покрутила головою,

                                                  Заспівала нам з тобою “ кар-кар-кар”.

А як одним словом називаються птахи, що відлетіли в теплі краї?( Перелітні. )

Назвіть їх.

Діти, а як називаються тварини, щоживуть у лісі? ( Дикі. ) Назвіть їх.

( Виставляю силуети на дошку. )

А  що роблять дикі тварини восени ?

Ось послухайте загадку.

- Це невеличка тварина, має довгі вуха, маленький хвостик, швидко бігає, стрибає.  Ану відшукай.

Який зайчик?( Сірий, білий, пухнастий, боязкий, довговухий, швидкий, невеликий…)

Що робить зайчик? (Стрибає, бігає, тікає, ховається…)

Розкажіть, а як зайчик готується до зими? ( Розповідідітей. )

Послухайте ще загадку.

-  Що за жителька лісова?

Маленька, пухнаста, руда.

На вушках китиці має

І по деревах стрибає.

А яка ж білочка? ( Пухнаста, руда, швидка, гарна, спритна…)

Що робить білочка?( Стрибає,  лазить, гризе, метушиться…)

Розкажіть, як білочка готується до зими.( Розповіді дітей. )

А відгадайте, хто це?

- Що це за тваринка,

В неї в голках спинка?

Правильно, їжачок.

Діти, а їжачок який?( Колючий, сірий, повільний, маленький…)

А що робить їжачок? ( Нюхає, полює, чимчикує, скручується…)

Розкажіть, а як їжачок готується до зими? ( Розповіді дітей. )

А хто ще впадає у зимову сплячку?( Ведмідь, борсук.)

Молодці діти,  дуже гарно відгадували загадки, розповідали про диких тварин.

Звірятам дуже сподобалось і білочка дарує  вам ось цю шишку,  але вона  не проста, а чарівна.  Вона допоможе вам перетворитсь на будь-яку тварину, комаху чи пташку,  яку я назву, і заспівати її голосом.

Дидактична гра“ Перетворись і заспівай

Ну, ось ми і пригадали,  що ми знаємо про осінь, і можемо з нею попрощатись.

А яку пору року ми будемо чекати в гості після осені?

 

 

docx
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
4922
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку