Незвичайна цікава пригода Курчатка в лісі з художньо-продуктивною діяльностю. Завдяки інтегрованому занятті виховується доброзичливе ставлення до ігрових персонажів, сприяє фізичному, психічному та соціальному, духовному здоров'ю дітей,викликає співчуття до героя казки і бажання допомогти йому.
Інтегроване заняття «Кольоровий світ природи» молодша група
Рідна природа, мовленнєве спілкування, художня література, сенсорика, оздоровчі заходи, нетрадиційне малювання.
Мета: формувати у дітей уявлення про кольоровий світ природи; закріпити назви основних кольорів: жовтий, синій, зелений, червоний; збагачувати словник дітей використовуючи фолькльорні твори, а саме вірші; розвивати твору уяву під час малювання, використовуючи нетрадиційну техніку малювання; створити сприятливі умови для рухово- оздоровчого простору; сприяти фізичному, психічному та соціальному, духовному здоровю дітей.
Хід заняття
Вихователь:
Казка в гості завітала
Привітаємо її.
Казко, казочко, з'явись
Покажись та розкажись!
(Вихователь звертає увагу дітей на галявину та макет хатки Курчатка)
На зеленому лужку
У гарненькому садку
Хатка кольорова стоїть
Хто у хатці спить?
(Діти з вихователем підходять до макету хатки)
Вихователь:
Тук-тук-тук, тук-тук-тук
Несміливий чути стук.
То з яєчка, мов із хатки
Вилупилося Курчатко.
Курчатко, Курчатко!
Де ж ти, не ховайся
Вийди, любе Курчатко
З нами привітайся.
( з хатки виходить дитина одягнена в костюм Курчатка)
Курчатко: Хто це мене гукає?
Вихователь: Це малята до тебе в гості прийшли. Добрий ранок!
Курчатко: Доброго ранку, доброго дня!
Все добрим навколо добрим
Хай буде щодня.
Вихователь: Любе, Курчатко!
Яка гарна в тебе хатка
Різнокольорова, весела та чудова.
Курчатко: Я хатку сам розфарбував
Багато й довго працював.
Вихователь: Так ти справжній майстер, талановитий художник.
Курчатко: Дякую вам за приємні слова. Але ось яка пригода сталась, мої фарби закінчились і я не можу домалювати свою картину і мені сумно.
Вихователь: Не сумуй Курчатко. Ми разом з малятами спробуємо тобі допомогти.
Коли за хочему намалювати
Картину незвичайної краси.
Розглянемо ми у природи барви
Й позичимо найкращі кольори.
Нас кличе дорога
Час вирушати
У кошик чарівний
Фарби збирати.
Вихователь: Сонечко ясне сміється згори
До нього поближче
Підійдемо ми.
(Діти підходять до «сонечка», яке розміщене під стелею і кріпиться на волосіні трохи вище витягнутої руки дитини вгору)
Вихователь: Малята, а якого кольору сонечко? Давайте подаруємо для сонечка гарні слова, скажемо яке воно.
Діти: сонечко – ясне, тепле, ласкаве, лагідне, веселе, гаряче, жовте.
(Вихователь пропонує дітям простягнути руки до променів сонечка, начебто взяти їх у долоньки, кілька разів зімкнути і розімкнути кулачки під слова вірша) Пальчикова гімнастика « Сонячні промінчики»
Вихователь: Я сонячний промінчик
Долоньками візьму
Його я привітаю
І посміхнусь йому.
Діти: Світи, світи промінчик
Даруй своє тепло
Щоб хоч на мить тепліше
Усім-усім було.
Вправа для зору для зняття зорової напруги
Сонячні промінчики, веселі пустуни
Плиг- скік – заплющуйте очі
Плиг- скік – вже немає ночі
Плиг- скік – час оченятами нам поморгати
Плиг- скік – годі вже нам спати
Будемо разом, день новий вітати.
(Грає спокійна музика, релакс під час проведення психогімнастики «Сонечко»)
Вихователь: Промінчики подарували своє тепло. Уявіть, що ви всі перетворились на ласкаве сонечко.
(Вихователь з дітьми беруться за руки і утворюють коло для проведення психогімнастики)
Вихователь: Я- ласкаве сонечко. Я прокидаюсь, вмиваюсь. Я розчисую свої промені й піднімаюсь вільно, урочисто. В мене багато тепла і світла. Мої промінці зігрівать все навколо. Я посміхаюсь від щастя, що мене люблять і чекають. День скінчився, ніч настає сонце за обрій спати іде.
( під час психогімнастики діти виконують вправи: сидять навпочіпки, повільно піднімаються, імітують вмивання і причісування, потім стають в коло спиною один до одного і проводять долонями рук по спині попередньої дитини, обіймаються в парах, потім присідають «засинають» )
Вихователь: А тепер підводьтесь, ви вже всі не сонечко, а вправні дівчатка та хлопчики.
Вихователь: На згадку про нашу зустріч, сонечко дарує нам свій промінчик.
(вихователь знімає стрічку «промінчик» з сонечка).
Вихователь: Час далі вирушати
Кольорові барви
У кошик збирати.
Ой, як небо потемніло
Це хмаринка прилетіла.
До хмаринки ближче
Підійдемо ми.
(Діти підходять до макету хмарки, яка підвішана до стелі)
Вихователь:
Якщо помовчати, хоч трошки
І зупинитись хоч на мить
Почути можна, як навколо
Чарівна музика звучить.
(Звучить аудізапис «Дощ»)
Вихователь пропонує дітям виконати пальчикову гімнастику «Ходить дощик по травиці»
Вихователь: Ходить дощик по травиці
Діти: Крап, крап, крап ( роблять рухами рук, вгору-вниз начебто ловлять «крапельки»
Вихователь: Тихо-тихо наче киця
Діти: Крап, крап, крап (Долоні розвернуті вниз і рухати руками, зжимати пальці в кулачки і розжимати)
Вихователь: Лапки в дощика м’які
Діти: Тяп, тяп, тяп ( по черзі погладжують руки від ліктя до кісті)
Вихователь: Тільки ж мокрі он які!
Діти: Так, так, так ( стряхують пальцями)
Вихователь: А зараз ми спробуємо назвати і показати дії дощу
Вихователь: Дощ іде.
Діти: крокують на місці.
Вихователь: Дощ ллє.
Діти: роблять хвилеподібні рухи руками.
Вихователь: Крапає дощик.
Діти: грають на металафоні
Вихователь: Дощик шелестить
Діти:
Вихователь: Дощик дріботить
Діти: тупотять ніжками, « дрібушечки»
Вихователь: Дощик шумить
Діти: виграють брязкальцями.
Вихователь: Молодці малята! Хмаринці сподобалось які ви вправні та розумні. І тому дарує нам свою краплинку-веселинку.
-Якого кольору краплинка?
Вихователь: Синьої барви візьмемо собі трішки, нею так гарно малюють всі діти.
( «краплинку» вихователь кладе в кошик)
Вихователь:
Час далі рушати
Кольорові барви
У кошик збирати.
Вихователь: Ой, а це що за дивина? Подивіться ось вона і колюча і струнка.
( діти підходять до ялинки)
Діти: Ялиночка.
Вихователь: Якого кольору ялинка?
Діти: Зеленого
Вихователь разом з дітьми читає уривок вірша
Вся зелена – от дива!
У ялиночки на ручках
Замість пальчиків колючки
Ти ялинко не колись,
Краще з нами подружись.
Вихователь:
ОХ! І запашна вона.
Щоб здоровими зростати
Втоми і хвороб не мати
Треба хвою ялинки вдихати.
Дихальна гімнастика « Вдихаємо аромат хвої»
( вихователь разом з дітьми знімає з ялинки аромо мішечки в яких знаходиться хвоя з ялинки, та пропонує їх понюхати, звертаючи увагу на правильність вдиху та видиху)
Вихователь:
Ялинка нам радість дарує
Красою нам око милує
Хвоєю своєю лікує
Чи можна ялинку рубати?
Чи можна гілочки ламати?
Діти: Ні, не можна, ялинку ображати.
(Вихователь кладе мішечок з хвоєю у кошик)
Вихователь: Який колір подарувала ялинка? Подякуємо ялинці за подарунок.
Діти: Дякуємо, ялинко!
Вихователь:
Далі малята у гайок підемо
Гарні квіточки знайдемо.
Біля квіточок по мрієм
Разом з ними по радієм,
І вони всміхнуться
До нашого серця.
(Вихователь з дітьми підходять до імпровізованої галявини на яких розміщені штучні квіти червоного кольору)
Вихователь: Навколо галявини сідайте, помилуйтесь красою квітів.
Вихователь: Діти, а якого кольору квіти?
Діти: Квіти червоного кольору.
Вихователь: Зараз ми трохи пограємо і покажемо пальчиками квіточку.
Пальчикова гра «Квіточка»
Червоненькі квіточки
Розпустили пелюстки.
Вітер легко дише
Квіточки колише.
Червоненькі квіточки
Постуляли пелюстки,
Тихо засинають
Голівки схиляють.
(З’єднати долоні обох рук, з напівзігнутими пальцями, утворивши «бутон», повільно розвести пальці рук «пелюстки», потім повільно стулити їх і легенько погойдувати «голівкою»)
Вихователь:
Малята, квіти бережіть
І ніколи їх не рвіть.
Хай, вони ростуть у лузі
Бо всі квіти наші друзі.
Вихователь: А давайте попросимо у квітки одну пелюсточку до нашого чарівного кошика.
Діти: Люба квіточка, подаруй пелюсточку
Щоб малята не сумували, а малюнки малювали.
(Вихователь бере одну пелюсточку і кладе у кошик)
Вихователь: Ось малята ми і зібрали у природі цілий кошик кольорових барв. Подивіться от дива, всі подаруночки у кошику перетворилися у кольорові баночки з фарбами.
Тепер ми зможемо допомогти Курчатку домалювати картину. А малювати сьогодні ми будемо пальчиками та штампами.
Давайте пригадаємо, що ми можемо малювати пальчиком, а що штампом.
(Показати дітям підготовлені заготовки)
Вихователь: До сонечка, що ми домалюємо?
Діти: Промінчики.
Вихователь: Якого кольору промінчики? Нагадайте мені, як малюємо пальчиком проміння.( Діти з вихователем показують в повітрі, як проводять прямі лінії)
Вихователь: А якого кольору може бути дощова хмарка? Що крапає з хмарки? Покажіть, як намалюємо крапельки? (Діти показують в повітрі, як виконують «примакування»)
-А якого кольору буде ялинка? За допомогою чого ми намалюємо ялинку?
Діти: За допомогою трафарету та штампу.
-А квіти якого кольору можуть бути? За допомогою чого ми їх намалюємо?
Діти: Теж за допомого штампу.
Тож вибирайте малята, хто що хоче намалювати.
Самостійний вибір дітей та малювання за бажанням.
Вихователь: Так, малюнки вже готові
І які вони чудові
Подивіться ось які – різнокольорові.
Виставка дитячих робіт у вигляді цілой картини
Вихователь: Фарби чарівні та пальчики вправні
Допомагають творити дива
Ожила на папері казка кольорова
Синя, зелена, жовта, червона.
Курчатко: Дякую, малята, за допомогу.
Вихователь: Час прийшов нам з курчатком та казочкою прощатись. Попрацювали ви завзято
Всі добре потрудились
І багато чого навчились.
До побачення! До нових зустрічей.
.