(перша молодша група)
Мета: формувати вміння дітей розповідати казку за мнемотаблицями; Продовжувати знайомити дітей із лісовими звірями та їх характерними особливостями , учити описувати зовнішній вигляд тварин; закріплювати знання дітей про зиму та її ознаки, природні явища –сніг, дощ, вітер; удосконалювати вміння диференціювати кольори; збагачувати словниковий запас та виховувати культуру мовлення; заохочувати дітей робити добрі справи та бути ввічливими; розвивати фізичну активність, сенсорне сприйняття, слухову та зорову пам’ять, логічне мислення; виховувати посидючість та зацікавленість до навколишньої природи.
Обладнання: Театральна ширма, Іграшкові лісові звірята: вовк, білочка, ведмедик, іграшковий гном, набір карток із зображенням явищ природи.
Хід заняття
І. Вступна частина
1. Привітання до гостей.
2. Психогімнастика «Привітання»
Доброго дня
Любі долоньки,
Доброго дня
Синочки і доньки
Долонечки торкаються –
Один з одним вітаються.
(Діти стоять у колі і гладять один одному долоньки).
ІІ.Основна частина
-Дітки, сьогодні у нас незвичайне заняття, а казкове. До нас у садочок надійшов лист від лісових звірят. Вони пишуть, що злий Гном зачарував ліс і наробив багато проблем: маленькі ведмежата не можуть добре спати, а білочка-господинька не може прибрати у себе вдома, лісові тваринки просять допомогти їм.
-Ну, що, допоможемо?
1.Ігрова ситуація «Подорож до лісу».
-Ставайте дітки, один за одним в потяг, поїхали.
-Щоб потрапити до лісу, нам потрібно подолати перепони. Покажіть мені, по якому місточку ми зможемо пройти?(По широкому).
-Тепер нам потрібно проповзти під кущиками.
2.Дидактична гра «Хто у лісі живе?»
Діти підходять до лісу, а там із-за ширми з`являється Гном і не пускає їх до лісу.
Гном:
-Стоп! Зачарую вас! Куди це ви йдете, дітки?
Вихователь:
-До лісу, нас погукали звірята на допомогу.
Гном:
-А я вас не пущу. От, якщо розкажете мені, які звірі живуть у лісі, тоді пущу. Погляньте на дошку і розкажіть.
Вихователь:
-Дітки, які звірі живуть у лісі?
(Вихователь показує на дошку, де висять картинки із лісовими звірятами і діти називають їх)
Діти:
-Лисиця, вовк, білочка, їжак.
Гном:
-А що ви знаєте про цих звірів? Хто де живе?
Вихователь:
-Дітки, чий це будиночок? (Ведмедика)
-А про їжачка, ми навіть віршик знаємо і тобі розповімо.
3.Вірш за мнемотаблицею «Їжачок-хитрячок»
Їжачок-хитрячок
Із голок та шпичок
Пошив собі піджачок
І у тому піджачку
Він гуляє по садку.
Гном:
-Молодці, ви багато знаєте. Ви такі чемні, що мені тепер соромно, я більше не буду злим. Що ж, проходьте до лісу. Бувайте.
4.Ігрова ситуація «Вовчик-братик»
-Чуєте, дітки? Хтось виє? Хто це? (Вовк)
Із-за ширми Вовк:
-Діти, а-у-у! А куди ви йдете?
Діти:
-Звірі погукали нас на допомогу і ми прийшли допомогти.
Вовк:
-Ой, це ви?! Ми чекали вас. Гном зачарував наш ліс і тепер мені немає з ким гратися. Пограйтесь ви зі мною.
Діти:
-Добре, вовчику.
Вовк:
-Подивіться на дошку і розкажіть про ці картинки.
6.Дидактична гра «Назви правильно»
-Діти дивляться на зображення із різними явищами природи (дощ, сніг), а діти називають.
Вовк:
-Молодці, діти, ви все знаєте. Мені було цікаво з вами гратися, білочка теж сумує і хоче гратися. Білочко, іди до діток.
7.Ігровий момент «Білочка-умілочка»
З`являється Білочка.
Вихователь:
-Хто це, дітки? (Білка)
-А що вона їсть? (Горішки)
-Білочко, а тобі теж не має з ким гратися?
Білка:
-Так, дітки, давайте з вами пограємось. У мене є така цікава гра із чарівним мішечком. Дає мішечок вихователю.
8.Сенсорна гра «Чарівний мішечок»
Завдання дітей впізнати на дотик предмети у мішечку.
Білочка:
-Дякую, вам дітки за те, що погралися зі мною. А ви знаєте, що ведмедик потребує вашої допомоги?Допоможете йому? (Так). Давайте погукаємо його.
9.Ігрова ситуація «У ведмедика в гостях»
Ведмедиця і ведмежа:
-Плаче ведмедиця.
Вихователь:
-Доброго дня Ведмедиця! Ти дуже сумна! Розкажи, що сталося?
Ведмедиця:
-Злий Гном бешкетував і усе зачарував, моє дитинчатко-ведмежатко тепер не слухається і не хоче спати в тихий час, я не знаю, що робити.
Вихователь:
-Подивіться, на столі безлад і посуд не прибраний. Ведмежатко, треба все скласти правильно. Ми допоможемо тобі.
10.Сенсорна гра «Сервіруємо стіл»
Завдання дітей розставити чашки за кольором. Діти розставляють тарілки і чашечки.
Вихователь:
-Молодці, дітки. А щоб ведмежа засинало в тихий час, ми навчимо Ведмедицю розповідати казку.
10.Казка за мнемотаблицею «Курочка Ряба»
Діти розказують ведмедю казку і він засинає.
Ведмедиця тихенько:
-Дякую, дітки за допомогу. Дарую вам за це бочку меду. Дітки тихесенько повертаються у групу.
ІІІ.Заключна частина
-Дітки, дякую вам за заняття.
-А чи вам сподобалася подорож до лісу?
-Кого ми там зустріли? Яких звірят?
-Давайте скажемо до побачення нашим гостям.