інтегроване заняття "У пошуках казки"

Про матеріал
інтегроване заняття за лінією розвитку "Дитина у світі культури" театралізована та літературна діяльність. Під час цього заняття діти дізнаються про різні види театрів які використовуються в ДНЗ під час театралізації казок , а також познайомити з особливостями роботи в театрі, розказати, що в театрі на сцені (за ширмою) працюють актори, а в залі глядачі. Закріпити знання дітей про правила поведінки глядачів у театрі.
Перегляд файлу

Майстер - клас

заняття з

мовленнєвого та креативного  розвитку

з використанням

елементів театралізованої діяльності

середній дошкільний вік (5 р. ж.)

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\таня\філонова\IMG_1259.jpg 

 

 

 

 

                                          Підготувала:

                                                                         вихователь ДНЗ №8 «Веселка»

                                                                               м. Сарни

                                                                        Філонова Олена Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета:

   Дати дітям поняття про різні види театрів які використовуються в ДНЗ під час театралізації казок , а також познайомити з особливостями  роботи в театрі, розказати, що в театрі на сцені (за ширмою) працюють актори, а в залі глядачі. Закріпити  знання дітей про правила поведінки глядачів у театрі.

    Вчити дітей самостійно показувати лялькову виставу за казкою «Колосок» та драматизувати уривок казки «Коза дереза» відтворюючи діалог персонажів. Закріпити вміння впізнавати героїв казки «Теремок» за силуетами тіньового театру.

  Удосконалювати знання про сюжети знайомих казок, характер їх героїв та знання про те, як починаються та закінчуються казки. Підвести дітей до усвідомлення узагальнюючого  призначення прислів’їв.

Вчити розв’язувати мовні завдання :

- формувати вміння відповідати на запитання за змістом казок поширеними реченнями;

- підбирати прикметники до іменників створюючи словосполучення;

- узгоджувати слова в роді, числі та відмінку в реченнях;

- збагачувати  словник театральною термінологією: актори, сцена, глядачі;

- вправлятися у чіткій вимові звуків [ш],[с],[к].

   Розвивати  в дітей  уяву, пам’ять, мовлення, фонематичний слух, мислення, фантазію, творчість під час дитячої театралізації.

    Виховувати  дисциплінованість,  почуття підтримки товариша, та дружби, любов до театралізованої діяльності, до народної творчості.

 

Обладнання:

різні види театрів: «Тіньовий театр», «Ляльковий театр», « Театр на фланелеграфі », декорації та костюми до казки «Коза - дереза»: будиночок, тин, скриня, червоні черевики, бриль, одяг для діда, кози – дерези.  Ширма для лялькового театру висотою 1метр 60 см., тіньовий театр та  силуети персонажів за казкою «Теремок», ляльки – рукавички до казки «Колосок». Піктограми – емоції до казки «Солом’яний бичок», знаки правил поведінки у театрі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття:

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2839.JPGВихователь:

На гостей ви подивіться

Їм гарненько посміхніться

Привітайтесь як годиться.

- « Добрий день»

І на мене подивіться

Мені теж ви усміхніться.

 Сонце загляда в віконце

Де сміються дітлахи

        Нам дарує книжку сонце

 Де живуть наші казки.

  • Діти, я запрошую вас на гостину до казки ( діти сідають на килимок ).
  • Хто складає казки ? ( відповіді дітей ).
  • Чим казка відрізняється  від інших художніх творів ?
  • Якими словами починається казка ?

- Час поринути у чудовий світ казки ( відкриваю книжку, де пусті, різнокольорові сторінки )

-   Ой, а де ж казки ?

-   Чому зникли ?

-    Напевно образились.

  • На що можуть образитись казки ? (відповіді дітей ).
  • Як же їх повернути ?

- Цікаво , а які ж казки жили в цій книжці. І сторінки тут різнокольорові. Напевно кожна казка жила на своїй сторінці. Спробуємо відгадати.

 

Дидактична  вправа « На сторінці якого кольору живе казка…»

Мета: вчити дітей асоціювати казку з кольором .

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2842.JPGВихователь:

- Діти, а давайте підемо на пошуки казок.

 За казками ми пішли

 Не одразу їх знайшли

 Ніжками ми тупотіли

 Кулачками стукали

 Разом, дружно ми пішли.

 Ось і казочку знайшли.

 

 

 

 

 

 

( показ героїв казки “ Теремок ” за допомогою тіньового театру).

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2848.JPGДидактична  вправа « Веселі привітання звірят».

Мета: вчити дітей наслідувати голоси персонажів казки “Теремок” , регулюючи темп мовлення та силу голосу. Розвивати уміння інтонаційно передавати мову казкових героїв.

Дидактична вправа « З якої казки герой».

Мета: закріпити знання знаходити казкових персонажів

у інших відомих казках. Розвивати пам’ять, уяву, мову дітей.

Вихователь:

- Що ж, рушаємо далі, куди ми потрапили ? ( ляльковий театр ).

- А як потрібно себе поводити у театрі.

- Адже ми з вами – глядачі, і щоб не заважати тим хто поряд, і тим хто показує нам цю виставу – акторам.

Дидактична вправа « Правила поведінки в театрі».

Мета: закріпити знання дітей правил поведінки в театрі. Використовуючи 2 групи знаків – символів

  • перша група  - забороняється в театрі;
  • друга група – дозволяється в театрі.

Виховувати повагу до оточуючих навколо себе під час перегляду вистави.

« Щоб виставу показати, треба пальці розім’яти».

«Пальчикова вправа»

Яку ж казку ми побачим.

Може казку про зайчатко

Що від вовчика біжить – «скік», «скік», «скік».

Чи про білочку руденьку

Що на дереві сидить.

А можливо рукавичку,

Жабка «ква», «ква», «ква» знайшла.

Ні про півника і мишок

Починається казка ця.

Тихо [ ш ]-[ ш ]- ша- починається казка ця.

 

Показ лялькової вистави по казці  «Колосок».

 

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2854.JPG 

 

 

 

 

 

 

Лялькова вистава

по казці «Колосок»

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2857.JPGВедучий:    

                   Двоє мишенят і півник

                   Друзями давно були,

                   У затишному будинку

                   Весело разом жили.

Півник рано прокидався

Пісню голосно співав : ( ку-ку-рі-ку )

Не баривсь, не лінувався,

До роботи враз ставав.

(рубає, дрова )

Мишенята тільки грались,

 працювати не старались,

Круть і верть прозвали їх : ( пі-пі-пі-пі )

                   Якось у погану днину

                   Півник стежку підмітав,     ( підмітає ).

                   А на стежці біля тину,

                   Стиглий колосок лежав.

Півник:

                   Круть, Верть сюди мерщій !

                   Буде в нас обід смачний

                   Колосок ми цей змолотим.

                   Хто береться до роботи ?

Круть:

                   Це робота не для мишок.

Верть:

                   Ми не будем молотити.

Ведучий:

                   Півник ціпа взяв швиденько

                   Вибив все зерно гарненько

                   ( вибиває ціпком і виходить ).

                   І змолов його в млині

                   ( виходить із мішком борошна ).

Ведучий:

                   Знову друзів півник кличе.

Півник:

                   Гей, Круть. Гей, Верть.

                   Мерщій сюди.

Ведучий:

                    Просить тісто замісить.

 

Круть:

                   Тісто я місить не буду.

Верть:

                   А я не вмію це робить.

Ведучий:

                   Півник мовчки взявсь до діла

                   Гарно тісто замісив.

                   ( місить тісто).

                   Пиріжечків наліпив.

Півник:

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2862.JPG                   Ой гарненькі пиріжки

                   Треба їх спекти в печі

                    ( несе пиріжки до печі )

Ведучий:

                   Посадив він їх до печі,

                   Щоб спеклися пиріжки.

                   Півник пиріжки виймає,

                   ( несе пиріжки ).

                   Круть і Верть їх вже чекають.

Кінець розповідають діти.

 

Вихователь:

- Ми побачили початок, середину чи кінець казки ? (відповіді дітей )

  • Як закінчується казка ?
  • Які ви знаєте прислів’я про працьовитість ?

-  Ось ми і ще одну казочку знайшли. Шукаємо далі наші казки.

-  Що за дивні обличчя ?

-  Давайте дізнаємось хто заховався за ними.

 

Дидактична  вправа « Відгадай та покажи казкового героя».

Мета: вчити відгадувати казкового героя за схематичним зображенням піктограм – емоцій, долати психологічний бар’єр при показі казкового героя. Виховувати приязне ставлення до інших, взаємоповагу під час спілкування.

 

Лексична вправа: «Який, яка?»

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2872.JPGМета: вчити дітей добирати прикметники до запропонованих слів, ураховуючи характерні для них особливості.

Вихователь:

- Віднайшли ми і ще одну казку.

- Пошукаємо ще ?(Відповіді дітей)

- Тоді рушаємо :

У ліску будинок є.

Хто ж у ньому тут живе ?

Що за скриня чарівна

Може нам допоможе вона

( розгляд речей із скрині ).

  • До якої казки ці речі?
  • Давайте подивимося  уривок казки «Коза-дереза» ( показ)
  • Діти, ми побачили  початок, середину чи кінець казки ?

     Вихователь:

      - Отже, казки ми всі найшли.

Повертаємось ми нині

Із казкової країни

У казках   герої  наші

Добрі, чемні та безстрашні

Ви теж такими будьте,-

Казки не забудьте?

  • Адже « Казка вчить – як на світі жить».

Ми казки всі позбирали

І гостям до-по-ба-че-ння сказали !

 

G:\Філонова\фото1\110___03\IMG_2881.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 листопада 2019
Переглядів
3372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку