Інтегроване заняття в середній групі " Все починається з доброти".

Про матеріал

Апробована авторська розробка.

Продовжувати формувати уявлення дітей про моральні якості людини , сприяти їхнім проявам у повсякденному житті ; закладати основи духовності ; вчити аналізувати свою поведінку і вчинки товаришів , робити компліменти один одному. Формувати вміння висловлювати власну думку. Розвивати мислення та зв'язне мовлення. Виховувати доброту , прагнення допомагати слабшому , милосердя , бережливе ставлення до природи.

Попередня робота: вивчення віршів, пісень, прислів'їв про доброту. Читання та обговорення творів В.О. Сухомлинського « Сьома дочка », « Як Сергійко навчився жаліти ».

Обладнання: лялька – персона, дерево доброти, смайлики, мнемотаблиця для вивчення прислів'я, « добринки», сердечко з тканини.

Перегляд файлу

 

 

              Відділ освіти, молоді і спорту Покровської районної

                                       державної адміністрації

                    Опорний  Просянський  ДНЗ « Колобок»

 

 

 

 

 

 

                           Конспект інтегрованого заняття

                     для дітей пятого року життя

                  на тему : « Все починається з доброти»

 

https://snigurivka-rda.gov.ua/upload/images/09_16/bez_imeni_1.jpg

 

                                                     Вихователь: Запаря Н.В.

 

 

 

                                            смт. Просяна

                                                 2018 р.

 

 

 

    Мета: продовжувати  формувати уявлення дітей про моральні якості людини , сприяти їхнім проявам у повсякденному житті ; закладати основи духовності ; вчити аналізувати свою поведінку і вчинки товаришів , робити компліменти один одному. Формувати вміння висловлювати власну думку. Розвивати мислення та звязне мовлення. Виховувати  доброту ,  прагнення допомагати слабшому , милосердя , бережливе  ставлення до природи.

    Попередня робота: вивчення віршів, пісень, прислівїв про доброту. Читання та обговорення творів В.О. Сухомлинського « Сьома дочка », « Як Сергійко навчився жаліти ».

    Обладнання: лялька – персона, дерево доброти, смайлики, мнемотаблиця для вивчення прислівя, « добринки», сердечко з тканини.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                  Хід заняття

  1. Привітання

Вихователь:

Нумо разом привітаймося,

Теплом ручок обміняймося.

Вліво, вправо повернемось,

Один одному всміхнемось.

До нас гостей прийшло багато

Треба всіх їх привітати:

« Доброго  ранку, доброго ранку всім! »

 

  1. Мотивація діяльності

Сьогодні ми здійснимо подорож у казкову країну.

Недалеко від нашого краю

Є країна чудова одна,                                                    

Де панує завжди доброта.

Дружно й весело там малята живуть

І до себе в гості запрошують нас.            

Тож ми, друзі, хутко збираємось,

В чобітки скороходи швиденько

 взуваємось і вирушаємо в дорогу.

В країні казковій нас вже чекають,

Фея Добра нас радо вітає.

Доброго дня, доброго здоровя

Вона нам бажає

Й у володіння свої проводжає.

 

       3.Прихід Феї  Доброти.

       Фея: Доброго дня ! Бачу малята ви хороші дітки, добрі, чемні, працьовиті.

І я з радістю покажу свої володіння. Є у мене добрі помічнички :   ніжність, лагідність, привітність, турбота і щедрість.

 

            4.Вірші про доброту

  -  А що ж таке доброта?

 

На доброті існує світ

І добротою пахне хліб,

На допомогу друзям йти –

Це також вияв доброти.

 

                                                           2

 

Слабким не чиніть і найменшого зла,

Хай вас не боїться пташина мала.

Не ображайте дрібної комашки ,     

Добрими бути  - це зовсім не важко.

 

5. Вправа « Дерево доброти »

Фея:    - Але, щоб далі пройти , ви повинні виконати завдання , які знаходяться в чарівній скриньці.

  Як здолаєте  усі перешкоди ,

  Сподівайтеся від мене тоді нагороди.

   І перше завдання для вас - прикрасити це деревце. По черзі , дітки , називайте  добрі справи і прикріпляйте смайлик.

 

( Захищаю  слабших, підмітаю підлогу, витираю пил, поливаю квіти,  піклуюся про кошенятко, ми з татом зробили годівничку, взимку підгодовую пташок, поступився місцем бабусі в автобусі, одягаю молодшу сестричку, знайшов дідусеві окуляри, подав бабусі води, ділюся іграшками з товаришами, бережу природу.)

 

    -Як багато добрих справ ви робите, друзі. Навіть наше « Дерево Доброти » взимку повеселішало.

 

 

6. Прихід малюка – Злюка (ляльки).

Вихователь:

-Але, що за крик порушив тишу,

Хто біжить, шумить, кричить?

 

-Доброго дня , Миколко !

А чому ти такий сумний сьогодні ?

Діти , ану тихесенько ,

Що він говорить ?

 

-Хлопчик сказав , що його звати Миколка ,

Але всі називають його малюк на ймення Злюк.

Відбився  зовсім він від рук.

Сьогодні у  дворі побився,

Із братом тістечком не поділився,

Ще  зранку нагрубив бабусі,

Ну й далі все в такому ж дусі…

 

                                                             3

 

Вихователь:

-А що ж тебе, хлопче, до нас привело?

 

Він просто втомився робити зло.

Тому хоче він змінитись,

Щоб із вами подружитись.

 

Вихователь:

Що, дітки, повіримо йому і візьмемо з собою у подорож по країні Доброти? ( Повіримо ).

 

7.Гра « Ввічливі слова»

Фея : А зараз , малята,  перевіримо чи знаєте ви ввічливі слова. Це буде друге завдання для вас. Наталія Валеріївна буде запитання задавати,  а ви  на них відповідати.

  • Що ми кажемо  при зустрічі? ( Добрий день. )
  •  Якими словами можна привітатися з  другом? ( Привіт, радий тебе бачити. )
  • Що треба сказати, коли тобі зробили щось приємне?  ( Дякую. )
  • Що треба сказати, коли когось ненароком  образив? ( Вибач, будь ласка. )
  • Що бажають людям, які їдуть далеко? ( Щасливої дороги. )
  • Якими словами запрошують гостей до оселі? ( Ласкаво запрошуємо. )
  • Коли лягаємо спати, що одне одному бажаємо? ( На добраніч. )

 

8. Прислівя про доброту.

 

Фея : Вічливі слова назвали, але цього замало,

Треба прислівя про доброту назвать.

І це буде ваше третє завдання.

Добро, як сонечко гріє.

Хто людям добра бажає, той і собі має.

-Давайте прочитаємо за малюнками прислівя. ( З сонечком тепло ,  а з мамою добре.)

- Зараз ми  складемо і вивчимо ще одне прислівя за малюнками.

 Що це зображено ? Як назвати одним словом? (Одяг) .

 Хто його одягає ?  ( Людина.) На ній одягнений гарний одяг.

 А чи можемо ми сказати добра ця людина чи ні ? ( Ми не знаємо.)

 Про людину говорять її справи. Що робить дівчинка ? Як ви думаєте це добрі справи чи ні ? Складемо  і прочитаємо  прислівя . Це одяг . А якщо закреслимо , як будемо говорити ? « Не одяг красить людину , а добрі справи ».

 

9.Фізкультхвилинка .

Добре з вами працювали ,

Про добро ми дізнавались.

                                                                 4

Та втомились , мабуть , вже.

Тож пора відпочивать,

Фізкультхвилинку починать.

   

У цій групі друзі всі:

Я і ти ,і ми , і ви.

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день  тому , хто справа,

Ми- одна сімя .

 

У цій групі друзі всі:

Я і ти ,і ми , і ви.

Посміхнись  тому , хто зліва ,

Посміхнись тому , хто справа,

Ми- одна сімя .

 

У цій групі друзі всі:

Я і ти ,і ми , і ви.                                          

Любі гості ,дорогі ,

Вас вітаєм щиро всі.

Ми- одна сімя .                                                                                                                                                                                                                     

 

            10.Вправа компліменти .

             Фея : У дружній сімї всі поважають один одного і говорять  приємні слова .      

             Наступне завдання : сказати компліменти своїм товаришам.

 

Вихователь :Це серце – це символ доброти.

Воно вміє любити і радіти, сумувати і співчувати.

Воно може змінювати людину, зробити її добрішою.

Беріть у руки серце і доторкайте його до свого сердечка, щоб воно увібрало усі найкращі почуття,  і будемо говорити при цьому приємні слова одне одному.                                                             

Фея  (звертається до Миколки ) :

Бачу , хлопче , що від гарних слів

 Ти змінився дуже.

А оскільки став ти на шлях добра ,

По- новому тебе називати пора.

Віднині будеш ти Добрячок.

 

Вихователь : А  зараз Миколка хоче щось сказати. Він говорить , що зрозумів , як потрібно себе поводити. Хлопчик буде чемним  і добрим .                                    

Давайте скажемо йому «До побачення !»

                                                                  5

11.Робота в центрах ( під музику «Промінчик доброти » )

Вихователь : 

Cьогодні в центрах ми граємось,

Значить на групи розділимось.

Отож часу не гайте ,

Центр свій ви відшукайте.

 

Підійдіть до столика і оберіть  собі малюнок.  Хто вибрав малюнок із зображенням сонечка , той підходить до столика , де зображено сонечко . Хто вибрав сердечко , підходьте до столика із таким зображенням .

 

 Ми будемо  працювати у двох центрах. У « Пізнавальному центрі» є малюнки  з добрими  і поганими справами . До промінчиків сонечка прикріпимо добрі справи, а до хмаринки – погані.

 

У «Мистецькому центрі » ми з вами прикрасимо  серце  теплими  , яскравими  кольорами .

 

Мовленнєвий центр (для гостей)  .

- Третій мовленнєвий центр для наших гостей. Перед  вами намистинки , на яких ви напишете побажання всім присутнім і  зробите намисто побажань.

 

      12.Презентація роботи центрів.

Пізнавальний центр

Ви бачите , що навіть хмаринка заплакала від них. Тож нехай краплинки води змиють все погане на Землі , а залишиться  лише добро і радість. А від добрих справ посміхнулося нам сонечко і засяяло все навколо.

 

Мистецький центр

 Ми старались , ми спішили ,

Аплікацію зробили.                                                    

А тепер її якраз ,

Презентуєм напоказ .

 

Мовленнєвий центр   

 

13.Виконання пісні « Країна Добра».

Вихователь:

Зараз дружно заспіваймо,

Країну добра прославляймо.

 

                                                                  6                                                          

Пісня  « Країна Добра »

I.На нашій Україні малята всі веселі,

Розумні і кмітливі , найкращі від усіх.

Ми щиро Вас  запрошуєм до нашої оселі

Тут дзвоником веселим лунає щирий сміх.

П-в :

Бо наша Україна – це

Країна сонечка , країна добра ,

Країна радості , країна тепла ,

Країна  сонечка  , країна добра.

 Чарівна країна моя.

 

      14.Вручення « добринок »

Фея:

Ви мабуть уже зрозуміли, діти,

Що на світі доброму добре жити.

Робіть лише благородні вчинки .

А щоб збою у вас не було чи зупинки,

Я дам вам оці добринки.

І гостям, на згадку про зустріч оцю,

Сувенірчики всім я зараз вручу.

 

 

15. Повернення до дитсадка

Час нам, дітки, рушати назад.

У чобітки – скороходи взуваємось

І додому у свій дитсадок повертаємось.

 

    Швидко збігають хвилини ,                                                                                                       Ось і прощатись пора .                                                                                                            Дозвольте усім побажати

  Щастя, здоровя, добра.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               7

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Дзьобак Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Лукащук Наталья
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
4 березня 2018
Переглядів
44934
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку